Historia Janka: „Mam 160 cm wzrostu. Żadna dziewczyna mnie nie chce”

Janek skarży się na kobiety. Uważa, że nie doceniają niskich mężczyzn.
Historia Janka: „Mam 160 cm wzrostu. Żadna dziewczyna mnie nie chce”
Fot. iStock
25.01.2019

Są różne typy urody i każdemu podoba się co innego, ale generalnie przyjmuje się, że kobiety wolą wysokich mężczyzn. Niżsi raczej nie mają aż takiego powodzenia, jednak nie jest to stałą zasadą. Liczą się także inne cechy. Na przykład osobowość, dobry charakter czy umiejętności. Mądre kobiety potrafią docenić to, co jest najważniejsze, ale 23-letni Janek z Warszawy twierdzi, że takich jest coraz mniej. W każdym razie on jeszcze żadnej. W mailu do naszej redakcji opowiada o tym, jak jego wzrost wpływa na postrzeganie przez płeć przeciwną.

Chciała, żeby zapłacił za nią rachunek na randce. Odpowiedź chłopaka zwaliła ją z nóg

- Nie mam kompleksów z powodu swojego wzrostu, chociaż mierzę zaledwie 160 cm. Jestem wesołym facetem z pasjami i marzeniami. Interesuję się malarstwem współczesnym, piłką nożną i filmem. Staram się regularnie biegać i tańczyć. Studiuję inżynierię produkcji i pracuję dorywczo na stacji benzynowej. Kobiety mnie… nie doceniają.

Do tej pory miałem tylko jedną dziewczynę. Poznaliśmy się w liceum i chodziliśmy ze sobą dwa lata, ale nasz związek nie przetrwał. To była moja pierwsza miłość. Nadal mam do niej sentyment. Niestety potem na próżno szukałem dziewczyny. Żadna mnie nie chciała. Podejrzewam, że chodzi o wzrost.

Janek opowiada o swoich podbojach miłosnych.

- Nie jestem z tych facetów, którzy boją się zagadać do dziewczyny. Kiedy jakaś mi się podobała, rozpoczynałem rozmowę i po jakimś czasie zapraszałem ją na randkę. Na studiach poznałem dwie, które mi się podobały. Pierwsza miała na imię Kasia i była rok starsza. Udało mi się do niej dotrzeć przez znajomych. Na początku postanowiłem się z nią zaprzyjaźnić. Po pierwsze chciałem lepiej ją poznać, a po drugie zbliżyć od strony koleżeńskiej. Uważam, że moje szanse wzrastają w miarę poznawania się.

„Facet, w którym się zakochałam, zaleca się do mojej przyjaciółki”

Niestety znajomość z Kasią nie wypaliła. Odrzuciła mnie. Bardzo szybko przekonałem się, z jakiego powodu. Zobaczyłem ją, jak jedzie samochodem z chłopakiem z naszego wydziału. Jest wysoki i bardzo przystojny. Na pewno miał u niej większe szanse niż ja. Nie dziwię się w sumie, że się z nim zeszła.

Potem poznałem Alicję. Dawałem jej korepetycje i kilka razy zaprosiłem na kawę. Na początku jako kolega. Potem spróbowałem od innej strony. Niestety dostałem od niej kosza. Alicja jest ode mnie trochę wyższa, więc spodziewam się, że to z tego powodu. Ona powiedziała, że nikogo aktualnie nie szuka, ale kilka tygodni później zobaczyłem ją z jakimś facetem. Oczywiście wysokim.

Historia Karoliny: „Jestem przed 30-tką, a mój najdłuższy związek trwał tylko 2 miesiące...”

Po tych doświadczeniach Janek postanowił, że będzie próbował poderwać tylko niższe dziewczyny, ale również odniósł kilka porażek. Mężczyzna nie ma najlepszego zdania o polskich dziewczynach.

- One lubią wysokich, przystojnych chłopaków. Świetnie ubranych i jeżdżących drogimi samochodami. Ja nie mam z takimi szans. Nie jestem bogaty, przystojny i wysoki. To ostatnie jest chyba najgorsze. Kobiety lubią wysokich mężczyzn nie tylko dlatego, że lepiej wyglądają, ale również z takiego powodu, że czują się przy nich bezpieczniej. Wiem, że nie byłbym w stanie obronić swojej dziewczyny, gdyby zaszła taka potrzeba.

Wszyscy mówią mi, żebym nie przejmował się, bo kiedyś znajdę sobie dziewczynę. Być może, ale zanim tak się stanie, pewnie sparzę się jeszcze kilka razy. Dziewczyny, dlaczego tak szybko odrzucacie niskich facetów? My naprawdę jesteśmy wam w stanie wiele oferować.

Wszyscy są w szoku, że znalazła chłopaka. „Dziwne, że jeszcze nie uciekł”
Wszyscy są w szoku, że znalazła chłopaka. „Dziwne, że jeszcze nie uciekł” - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (51)

Ocena: 4.78 / 5
gość (Ocena: 5) 29.01.2019 14:17
Nie wszystkie kobiety takie są. Ja sama jestem wyższa od mojego męża i mi to absolutnie nie przeszkadza jest wspaniałym czlowiekiem. Innym się to nie podobało ale już przywykli jak poznawałam teściów to jego tata skomentował że taka żyrafę sobie znalazl
odpowiedz
Facet (Ocena: 5) 28.01.2019 11:46
Chłopie chcesz czy nie tak jest skonstruowany ten świat. Musisz mieć super wygląd, wysoki standard życia albo dużego drąga. Inaczej czeka cię 100 razy więcej wysiłku w znalezieniu kobiety. Wiekszosc z nich jest interesowną i już, nie ma co z tym walczyć taki ich urok. W końcu znajdziesz bezinteresowną dziewczynę, która doceni twoje wnętrze, ale może to potrwać latami. Są też kobiety, które lubią niższych facetów. Przykład z show bizu to np. Charlize Theron. Pamiętaj ze zawsze tez zostaje emigracja w miejsca gdzie średnia wzrostu jest niższa niż u nas, tam będzie łatwiej. Świata nie zmienisz ewentualnie możesz próbować ułatwić sobie drogę. Ja mam 185 cm i krzywe plecy przez tempo w jakim urosłem. Nikt nie jest idealny. Buduj poczucie własnej wartości, nie mył go z arogancją, poprawiaj standard życia i będzie dobrze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.01.2019 09:58
To nie jest tak,że te dziewczyny specjalnie wybierały sobie wyższych facetów. Po prostu jakieś 99% facetów jest wyższych od Ciebie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.01.2019 15:20
Idź na siłownię i przykoksuj. Dziewczyny lubią umiesnionych facetów
zobacz odpowiedzi (1)
Malina (Ocena: 3) 26.01.2019 16:16
160 cm? Tyle prawie ma mój syn, 12-latek
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie