LIST: Rzucił mnie, bo ścięłam włosy. „Wyglądasz jak facet, a ja nie jestem gejem”

Chłopak Agnieszki nie zaakceptował jej nowego wizerunku.
LIST: Rzucił mnie, bo ścięłam włosy. „Wyglądasz jak facet, a ja nie jestem gejem”
Fot. Unsplash
06.01.2019

W ostatnich dniach od wielu osób usłyszałam, że „widocznie nie był ciebie wart”. Nawet jeśli, to i tak marne pocieszenie. Jakoś wcześniej tego nie zauważyłam. Traktowałam ten związek bardzo poważnie i wiązałam z nim przyszłość. Myślałam, że rozumiemy się bez słów, a on zawsze będzie dla mnie wsparciem. Najwyraźniej strasznie się pomyliłam albo trafiłam na tak dobrego aktora.

Zobacz również: Najgorsze komentarze, które kobiety z krótkimi włosami CIĄGLE słyszą na swój temat

Byliśmy razem prawie rok. W lutym mieliśmy świętować pierwszą rocznicę i już nawet snułam plany, co z tej okazji zorganizować. Zamiast tego zostałam sama jak palec. Na dodatek odebrał mi resztki pewności siebie i teraz wstydzę się wychodzić z domu. Trochę to wszystko absurdalne, bo chodzi tylko o głupie włosy.

Myślałam, że lubi mój charakter, a okazał się pustym wzrokowcem. To na pewno nie był związek na dobre i na złe.

Ale może po kolei. Z okazji końca roku wymyśliłam sobie, że muszę coś zmienić w swoim wizerunku. Dzień przed sylwestrem poszłam do fryzjera z myślą, że przefarbuję się na zupełnie inny kolor. I tak też się stało, bo z brunetki zostałam jasną blondynką. Tylko coś mnie jeszcze podkusiło i za namową fryzjerki zgodziłam się na radykalne cięcie.

Włosy zapuszczałam od początku szkoły podstawowej. Oczywiście wiele razy je skracałam, ale zawsze były minimum do ramion. Szczerze? Znudziło mi się bycie taką typową dziewczyną. Zawsze to samo uczesanie i kolor. Patrząc w lustro byłam autentycznie sobą znudzona.

Jak wchodzić w nowy rok, to z przytupem. Chciałam rozpocząć zupełnie nowy etap. Cieszyłam się, kiedy długie pukle spadały na podłogę w salonie fryzjerskim.

Zobacz również: 13-latka pierwszy raz w życiu rozjaśniła sobie włosy. Ojciec postanowił ją za to surowo ukarać (FOTO)

Efekt mnie zszokował. Bardzo jasne włosy całkiem odmieniły moją twarz. Nagle inna cera, większe oczy, jakaś taka zadziorność w spojrzeniu. Fryzjerka tak sprytnie je obcięła, że wystarczy przeczesać ręką i mam świetną fryzurę. Poczułam lekkość na i w głowie. Wyszłam od niej zachwycona, a następnego ranka tylko utwierdziłam się w tym przekonaniu.

W sylwestra miałam pierwszy raz pokazać swoje nowe oblicze chłopakowi. I naiwnie myślałam, że będzie równie zadowolony. Mówiąc w skrócie - pominął to milczeniem, następnie zaczął głośno wątpić, a imprezę u znajomych zakończyliśmy w naprawdę podłych nastrojach. Stwierdził, że go oszukałam, a siebie oszpeciłam.

Po alkoholu mówi się różne rzeczy, ale on wcale tak dużo nie wypił. Stwierdził, że już mnie nie chce, bo „wyglądam jak facet, a on nie jest gejem”.

Pewnie myślicie, że później wytrzeźwiał i postanowił mnie przeprosić. Nic z tych rzeczy. Następnego dnia wcale nie dostałam od niego bukietu kwiatów. Nie prosił mnie o wybaczenie i nie stwierdził, że chce spędzić ze mną resztę życia. Od tego momentu milczy jak grób. Po roku naprawdę obiecującego związku zostawił mnie z powodu fryzury.

No i słyszę zewsząd, że nie był mnie wart. Może i tak, ale strasznie mnie to wszystko boli. Zostać odrzuconą z powodu wyglądu, to coś najgorszego. Odbiera resztki pewności siebie i każe się zastanowić, czy na pewno jestem wystarczająco kobieca. Przez niego już nie jestem tak podekscytowana nowym uczesaniem.

Doszło wręcz do tego, że zaczęłam żałować swojej decyzji. A jeszcze chwilę wcześniej byłam zachwycona. Boję się, że z krótkimi włosami mogę już nikogo sobie nie znaleźć.

Agnieszka

Zobacz również: Problemy, które zrozumieją tylko dziewczyny z krótkimi włosami

Dziewczyny PRZED i PO obcięciu włosów (Fryzjer je oszpecił?)
Dziewczyny PRZED i PO obcięciu włosów (Fryzjer je oszpecił?) - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (59)

Ocena: 4.71 / 5
gość (Ocena: 5) 13.01.2019 15:54
Jak przypominasz chłopca , a twój facet nie jest gejem to się nie dziw. Nie od dziś wiadomo , że w większości faceci są wzrokowcami i wygląd odgrywa dużą role w ich mniemaniu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.01.2019 12:14
I bardzo dobrze zrobiłaś. Masz jaja i potrafisz się wyrażać czego nie można powiedzieć o tym typie. Twierdzi, że nie jest gejem? Ale ma predyspozycje i może spróbować coś zdziałać w tej dziedzinie. Jeśli nie przyjął na klasę zmiany fryzury swojej partnerki to tym bardziej nie przyjmie na klatce poważniejszych rzeczy. To nie facet tylko baba i właśnie Ci to pokazał. Kobieto dobrze się stało. Tobie potrzeby jest facet z prawdziwego zdarzenia, prawdziwy twardziel, a nie jakaś pipa.
odpowiedz
Jacek123 (Ocena: 5) 11.01.2019 03:55
mi się podobają zdecydowanie dziewczyny tylko z długimi włosami, z krótkimi mi sie nie podoba, chyba zeby miała wyjątkowo łądną twarz, ale czułbym ten brak...
odpowiedz
Emilka (Ocena: 4) 08.01.2019 21:02
No, chyba chłopak kochał tylko utarty i stereotypowy wizerunek kobiety. Dziwne tylko, że w dzisiejszych czasach, dozwalających na całkowitą swobodę w wyborze fryzury, tego typu przywiązanie objawia się u niektórych osób w przesadzonej formie. Swoją drogą przywiązanie do długości włosów to kwestia uwarunkowana wyłącznie kulturowo. W niektórych afrykańskich plemionach kobiety golą głowy na zero i jest to uważane za przejaw dbałości o swój wygląd. Biorąc pod uwagę wysokie temperatury, obfitość różnych żyjątek chętnych do zasiedlenia bujnej fryzury - coś w tym pewnie jest z punktu widzenia autochtonów. Żaden szanujący się mężczyzna nie ożeniłby się z kobietą która ma na głowie włosy, bo uznałby ją za niechlujną i zapuszczoną. Z kolei indiańscy wojownicy (za czasów kolonizacji Ameryki Północnej) nosili generalnie długie włosy, czasem splecione w warkocze, ewentualnie fryzury częściowo podgolone a częściowo z długimi włosami, zależnie od plemienia. Mężczyzna, który by się ostrzygł, zostałby natychmiast uznany za mięczaka i straciłby szacunek w oczach współplemieńców, ponieważ uznano by to za przejaw strachu przed skalpowaniem. A wojownik ani śmierci, ani oskalpowania żywcem przecież nie miał prawa się bać. Ot, takie to ciekawostki kulturowo-geograficzne.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 08.01.2019 15:22
Wyglad jest wazny ale nie najwazniejszy. Taki facet to nie material na meza, wyobraz sobie, ze kiedy zachorujesz albo roztyjesz sie po ciazy – co wtedy, tez by Cie zostawil? Twoi znajomi maja racje, ciesz sie, ze juz po roku okazalo sie co to za typ..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie