„Facet trzeci rok z rzędu chce spędzić Sylwestra beze mnie”

Mariola ma tego dość. Postanowiła zrobić Pawłowi niespodziankę.
„Facet trzeci rok z rzędu chce spędzić Sylwestra beze mnie”
Fot. Unsplash
21.12.2018

Każde wspólne wydarzenie z życia pary może stać się sprawdzianem dla ich miłości. Nieważne, czy chodzi o nieporozumienie dotyczące jednego ze znajomych, niespełnioną obietnicę czy sposób spędzania Sylwestra. Mała kłótnia może przerodzić się w kryzys będący początkiem końca związku. Mariola nie wie, czy nie pojawi się on w jej relacji. Jak na razie wszystko na to wskazuje.

Waszym zdaniem: Sylwester w domu - powód do wstydu?

Facet Marioli, Paweł, po raz kolejny ma zamiar spędzić Sylwestra bez swojej dziewczyny. To już prawie tradycja, że na kilka dni przed 31 grudnia wyjeżdża w gronie znajomych płci męskiej do Zakopanego. Nie ma w nim miejsca dla kobiet. Podobno, bo Mariola coraz bardziej w to wątpi. Nie podoba jej się też, że tak ważny dzień w roku, Paweł woli spędzać z kumplami, a nie z nią. Zastanawia się, czy nie zrobić mu niespodzianki w tegorocznego Sylwestra, a dokładnie zerwać z nim. „Zamiast tradycyjnego SMS-a, którego sobie wysyłamy, Paweł otrzymałby wiadomość, że między nami koniec” – rozważa dziewczyna w mailu do naszej redakcji.

Oto pozostała część jej wiadomości.

- Uważam siebie za tolerancyjną dziewczynę. Nigdy nie zabraniałam Pawłowi spotkań z kumplami, a nawet koleżankami. W przeciwieństwie do znajomych, które robiły swoim facetom awantury, gdy chcieli wychodzić zbyt często albo wracali po zapowiedzianym czasie. Ja dawałam mu wolną rękę pod każdym względem, nie chciałam go trzymać na smyczy. Rzecz jasna zachowywałam pod tym względem zdrowy rozsądek. Ale może jednak wykazywałam zbyt dużą wyrozumiałość? Faceci koleżanek trzymają się ich, a słowa dziewczyn są święte. Z kolei mój Paweł już trzeci raz z rzędu zostawi mnie na Sylwestra i wyjedzie w góry ze swoimi kumplami.

Zbliża się czwarty Sylwester, który będziemy obchodzić jako para. Tylko jednego spędziliśmy wspólnie. Bawiliśmy się razem z moimi znajomymi w hotelu. To było coś w stylu weselnej zabawy. Na przemian siedzieliśmy przy stole i tańczyliśmy. Paweł mówił, że podobało mu się, ale najwyraźniej przedkłada męskie zabawy nad eleganckie przyjęcie.

Mariola przeżyła bardzo duże rozczarowanie, gdy Paweł oznajmił jej, że kolejnego Sylwestra chce spędzić z kumplami.

- Tłumaczył się, że ich zaniedbał i potrzebuje dłuższego wypadu w męskim towarzystwie. Wziął nawet urlop w pracy, żeby móc jechać na dłużej. Obiecywał, że nie będzie żadnych panienek i wyskoków. Ponieważ starałam się wykazywać empatię, zgodziłam się bez szemrania. Czułam w sercu rozczarowanie, ale uwierzyłam, że on tego potrzebuje. Sylwestra spędziłam z samotną koleżanką, która nie miała się gdzie podziać. Zrobiłyśmy domowy popcorn i przez całą noc oglądałyśmy filmy z Julią Roberts. Nie było tak źle.

Wierzyłam z całego serca, że w następnym roku zrobimy z Pawłem coś fajnego razem. Marzył mi się Sylwester we Francji. Z bagietkami, serem, oliwkami, czekoladą i szampanem. Chciałam wynająć duży pokój w jakimś lepszym hotelu, a o północy iść pod wieżę Eiffla i wypić symboliczną lampkę szampana. Ale to były tylko marzenia, które się nie spełniły. Paweł uznał, że z kolegami w ubiegłym roku było bardzo fajnie i chcą to powtórzyć. Byłam tak bardzo zawiedziona, że powiedziałam mu, co czuję. Wtedy Paweł uznał, że jestem zbyt zaborcza. Powiedział, że ludziom w związkach czasami dobrze robi spędzanie czasu oddzielnie. Tylko, że my nawet nie mieszkamy razem... Ostatecznie stwierdziłam, że nie ma sensu się kłócić. Jak chce, niech jedzie. Wyciągnęłam tę samą koleżankę na krótką wycieczkę do Pragi. Chociaż nie był to Sylwester w Paryżu, bawiłyśmy się całkiem dobrze.

Moda męskim okiem: Nie rób tego facetowi! Jeśli idziesz z nim na Sylwestra, NIGDY nie zakładaj...

W tym roku Mariola sama nic nie wspominała Pawłowi na temat Sylwestra. Poczekała, aż on to zrobi. Po cichu liczyła, że zaskoczy ją czymś oryginalnym. Na przykład romantycznym wyjazdem tylko we dwoje. Po raz kolejny się przeliczyła.

- Wczoraj byliśmy razem w kinie. Paweł poruszył temat Sylwestra. Zapytał, gdzie się bawię w tym roku, bo on oczywiście jedzie z chłopakami do Zakopanego. Postanowił to bez uzgadniania ze mną. Zdenerwowałam się. Słodkim głosem powiedziałam, że jeszcze nie wiem, bo nie myślałam o tym.

Od tamtej rozmowy ciągle myślę o tym Sylwestrze. Zastanawiam się, co tak bardzo ciągnie mojego chłopaka do Zakopanego. Trzeci raz z rzędu? Chociaż nigdy go o to nie podejrzewałam, zaczęłam snuć wizje, że jednak to musi być zabawa z panienkami. Pewności oczywiście nie mam i pewnie nigdy nie uzyskam. W każdym razie dla mnie to i tak jest przegięcie, że on podejmuje tę decyzję beze mnie i koledzy są ważniejsi. Bo dla mnie tak to wygląda.

Nie spałam całą noc. Myślałam o naszym związku. Bywało lepiej i gorzej, ale zrozumiałam jedno – kumple są bardzo ważni dla Pawła. Jak pokazuje doświadczenie, czasami liczy się z nimi bardziej niż ze mną. Nie tak powinno być. Czy jestem w stanie to tolerować? A raczej, czy powinnam?

Poważnie zastanawiam się nad rozstaniem. Paweł co roku w Sylwestra przesyła mi SMS-a o treści: „Wszystkiego najlepszego skarbie!” Ja odpisuję mu to samo. W tym roku chciałabym dodać: „Z nami koniec. Wybrałeś kolegów”. Na pewno zepsułabym mu tym Sylwestra. Poza tym zacząłby Nowy Rok od rozstania. Na myśl o tym czuję lekką satysfakcję, ale jeszcze nie wiem, czy to zrobię.

7 propozycji, jak spędzić Sylwestra we dwoje

Co myślicie o tym, że Paweł co roku spędza Sylwestra z kumplami, a nie ze mną? Czy będąc na moim miejscu, przeprowadziłybyście plan z tym SMS-em?

Polecane wideo

Ten kalendarz adwentowy to marzenie każdej kobiety! (CZĘŚĆ 1)
Ten kalendarz adwentowy to marzenie każdej kobiety! (CZĘŚĆ 1) - zdjęcie 1
Komentarze (58)
Ocena: 4.84 / 5
Gosia (Ocena: 5) 31.12.2019 22:24
zerwij z nim...
odpowiedz
Joanna (Ocena: 5) 26.12.2018 12:22
Nie ma nic w tym złego że sylwestra spędzi z kolegami. Natomiast porozmawiajcie szczerze . Powiedz mu że poczułaś się źle z tym że powiadomił ciebie w ten sposób .Powiedz mu jak się czujesz. A do Francji możecie pojechać kiedykolwiek i spędzić fajnie czas ze sobą. Możecie iść potańczyć wcześniej np. Andrzejki , bal , śledzik ....w karnawale. Jeśli na codzień się rozumiecie i jest ci dobrze w tym związku , zaakceptuj to . Jeśli nie potrafisz rozstańcie się. Z drugiej strony powiedz mu że powinienen powiedzieć ci o swoich planach wcześniej. Może ty wyskoczyła byś również z koleżankami na babskiego sylwestra. Albo krótki urlop w ciepłych krajach. Każdy dzień może być wyjątkowy. Ciesz się ze na codzień jesteście razem.Nie przywiazuj ważności do dat . To tylko data.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.12.2018 03:30
Dziewczyno zerwij z nim jak najszybciej! To ty powinnaś być ważniejsza niż kumple i to z tobą powinien spędzić ten czas...
odpowiedz
Meg (Ocena: 4) 26.12.2018 00:26
Jak dla mnie to niedojrzały związek, przynajmniej z jednej strony. Jeśli się kogoś kocha, chce się z nim spędzać czas w takie wyjątkowe dni. Ja nie wyobrażam spędzać Sylwestra bez mojego chłopaka. Sam się mnie pytał co robimy, gdzie jedziemy. Moim zdaniem Twój chłopak nie dorósł jeszcze do tego, że jesteście parą. Jak dla mnie to kiepski materiał na partnera. Nie wachalabym się zakończyć taką znajomość.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.12.2018 10:58
Tak czytam komentarze i w sumie ten z kolega jest dobry xd ale tak na serio jezeli gosc jest z Toba juz 4 rok a nie konsultuje nic tylko stawia przed faktem dokonanym to chyba odpowiedz jest jasna dokad Zmierza ten zwiazek..
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie