„Mój facet powiedział swojemu kumplowi, że jestem brzydka”

Julia wątpi, czy Jarek ją kocha, chociaż on zapewnia o uczuciu.
„Mój facet powiedział swojemu kumplowi, że jestem brzydka”
Fot. Unsplash
17.12.2018

Każda kobieta pragnie być piękna w oczach ukochanego mężczyzny i wierzy, że tak właśnie jest. W końcu facet nie bez powodu się z nią związał i w tym związku trwa. Niestety bywa inaczej. Osoby płci brzydkiej wymieniają różne przyczyny bycia z daną kobietą. Wśród nich można wymienić chęć posiadania partnerki (jakiejkolwiek, aby była), a także podreperowania finansów. Ale to tylko dwa z wielu powodów.

„Chłopak nalega, żebyśmy spędzili Święta w Paryżu, z dala od rodziny. Znamy się dopiero miesiąc...”

Zdarza się też, że facet zakochuje się w kobiecie, chociaż uważa, że jest brzydka. Taka historia przydarzyła się Julii, mieszkance Wrocławia. 23-latka napisała do nas maila, ponieważ nie wie, jak zareagować na to, co usłyszała. Julia niedawno dowiedziała się przypadkiem, że jej facet uważa ją za brzydką kobietę. Dziewczyna nie wie, co o tym myśleć. Zastanawia się, czy to możliwe, aby Jarek (facet Julii – przyp. red.) w ogóle ją kochał.

– Nigdy nie byłam pięknością i nigdy nią nie będę – brzmi pierwsza linijka maila dziewczyny. – Chyba, że kiedyś zrobię sobie operację plastyczną. Na razie mnie na nią nie stać. Robię, co mogę, aby poprawić wygląd makijażem i dobraną fryzurą, ale na niewiele się to zdaje bez dysponowania odpowiednio dużym budżetem, a o takim na razie mogę pomarzyć. Będę szczera. Kiedy patrzę w lustro, widzę brzydką kobietę.

Duży, orli nos, małe oczy o niewyraźnym kolorze, bezbarwne rzęsy i brwi, małe usta. Blond włosy do ramion. Tak wyglądam. Figura jest trochę lepsza, ale tylko dlatego, że nad nią pracuję. Ogólnie nie wyglądam dobrze i trudno mi znaleźć fajne ciuchy, które dobrze by na mnie leżały. Jestem niska i mam filigranową sylwetkę. Podsumowując, naprawdę trudno nazwać mnie atrakcyjną.

Szkolne lata minęły mi na zakochiwaniu się bez wzajemności i płakaniu w samotności. Moje atrakcyjne koleżanki bez trudu znajdowały fajnych chłopaków. Ja byłam ciągle sama. Mój los odmienił się na studiach, gdy poznałam Jarka.

Julia na początku nie wierzyła, że facet może być nią zainteresowany jako kobietą. Myślała, że chce podtrzymać z nią znajomość, bo jest dobrą studentką.

- Podejrzewałam, że ma zamiar wykorzystywać mnie do pożyczania notatek, zdobywania informacji, o czym rozmawialiśmy na zajęciach i tym podobne. W końcu zaczęłam nabierać nadziei, że może jednak podobam mu się jako kobieta, ale ciągle go sprawdzałam. Po około trzech miesiącach intensywnego poznawania się dałam mu się zaprosić na randkę. Od tamtego dnia minęły dwa bardzo szczęśliwe lata, które spędziliśmy razem. Moje szczęście trwałoby dalej, gdybym żyła w nieświadomości. Ale wszystko się wydało.

Julia usłyszała rozmowę Jarka z kumplem z roku. Dowiedziała się, że jej facet uważa ją za brzydką.

„Facet rzucił mnie, bo nie byłam dziewicą”

- Nie chciałam słuchać dalej. Nie byłam w stanie. Odeszłam. Przez kilka dni w ogóle nie odbierałam od niego telefonów i nie pojawiłam się na uczelni. W końcu sam do mnie przyjechał. Wyłożyłam kawę na ławę. Jarek bardzo się zmieszał. Przez dłuższą chwilę nie wiedział, co powiedzieć. Potem zaczął od zapewnień miłości, ale trudno było mi w nie uwierzyć. Czy mężczyzna może kochać kobietę, która nie podoba mu się z wyglądu? Moim zdaniem nie, chociaż Jarek powtarza, że zauroczył go mój charakter i zdolności. Nie przekonał mnie.

Długo myślałam o naszym związku. Analizowałam słowa Jarka i jego zachowane. Doszłam do wniosku, że na ich podstawie wynika raczej to, że on mnie kocha. Albo jest świetnym aktorem. Gdyby tak było, musiałby mieć jakieś korzyści z bycia ze mną. Generalnie są dwie. Pomagam mu na uczelni i jestem jego kochanką. Czy to wystarczy, aby zechciał ze mną być pomimo tego, że uważa mnie za nieatrakcyjną? Moja rodzona siostra powiedziała, że tak. Faceci potrafią manipulować i nie dbają o uczucia drugiej osoby, jeżeli zależy im na pewnych korzyściach.

Mam mętlik w głowie. Chciałabym przyjąć słowa Jarka za prawdziwe, ale tak trudno mi uwierzyć, że mężczyzna zakochuje się w kobiecie, która w ogóle go nie pociąga. Na dodatek po latach opowiada kumplowi, że w jego oczach jest brzydka. Czy tak postępuje zakochany mężczyzna? Żałuję, że nie zostałam dłużej i nie podsłuchałam dalszej części rozmowy. Może miałabym jasność co do sytuacji, w jakiej się znajduję.

„Narzeczony mnie upokorzył. Podarował mi pierścionek po swojej byłej dziewczynie”

Jak mogę poznać prawdę? Jarek wszystkiemu zaprzecza. Czy wy uwierzyłybyście w zapewnienia o miłości, gdybyście usłyszały, jak wasi faceci mówią, że uważają was za brzydkie kobiety?

Wydała FORTUNĘ, żeby wyglądać jak dmuchana lalka dla fetyszystów
Wydała FORTUNĘ, żeby wyglądać jak dmuchana lalka dla fetyszystów - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (33)

Ocena: 4.94 / 5
Kasia (Ocena: 5) 06.05.2019 07:25
Zostaw go.Obgaduje Cię za plecami,za jakiś czas może będzie wyśmiewał.Ja jestem średnio atrakcyjna-ale dla mojego męża przepiękna.Moja matka nie uważa mnie za ładną co mnie boli całe życie.Jak jakieś przykre słowo usłyszałam na temat swojej urody, to zawsze od faceta ,który nie podobał mi się. Nigdy od przystojniaka nie usłyszałam przytyczki- często była to akceptacja,uwaga.Możesz być brzydka dla 1000 facetów,ale Twój musi uważać Cię za 7 cud świata.To jakiś cienias -olej go.Na pewno znajdzie się ktoś, dla kogo będziesz najpiękniejsza (jest 8 miliardów ludzi na świecie).I tak już przegrałaś i zmarnowałaś czas.Trzeba przeżyć ten ból złego wyboru.
odpowiedz
mężczyzna (Ocena: 5) 18.12.2018 09:47
Niewiele napisałaś o Jarku, jaki ma charakter? Bo ja możliwości widzę kilka. 1. Owszem, nie uważa Cię za ładną z wyglądu, ale wygląd to nie wszystko. Masz inne cechy, które bardzo mu się podobają. Zresztą, każdy facet, który dostatecznie długo żyje na tym świecie doskonale wie, że kobiety się zmieniają: przed ślubem mają długie błyszczące włosy, sterczące cycki i jędrną pupę; kilka lat później krótkie włosy pofarbowane na odrażający kolor, zwały zwisającego tłuszczu... Więc czy kierować się WYŁĄCZNIE wyglądem kobiety? Ważny jest charakter, bo ten się aż tak bardzo nie zmienia. Ważne jest, żeby się wzajemnie dogadywać. 2. Przysłowie ulicy mówi "Kto wybrzydza, ten nie rucha". Może i tak w okolicy nie ma ładniejszych kobiet od Ciebie? Kanony piękna wyznaczają nam fotoszopowane obrazki w internecie, gazetkach i filmie, ale czy takie kobiety widzi facet w swoim otoczeniu? 3. Może miał na myśli "Nie jest ładna, ale TYMCZASEM nie mam nic innego, dopóki nie znajdę ładniejszej będę bzykał tą brzydką". 4. Może jest niepewny siebie. Boi się, że piękna kobieta go odrzuci, wyśmieje. Boi się, że nie sprosta oczekiwaniom i wymaganiom pięknej kobiety? Dlaczego ludzie ustawiają się w kolejki po brzydkie Volkswageny i Ople, a nie kupują Ferrari i Lamborgini, choć to takie piękne samochody? 5. Może to zasłona dymna przed kumplem. Może miało znaczyć "Jest brzydka, więc mi jej nie podrywaj" - znaczy, że jest niepewny siebie i niepewny Ciebie. Czuje się zbyt słaby, żeby powiedzieć "To moja dziewczyna, nie zbliżaj się do niej, bo w ryj", więc ucieka się do fortelu. 6. Może czuje się słaby i chciał się przed kumplem postawić niżej w hierarchii , znaczyć to miało tyle, co "mam brzydszą dziewczynę od Ciebie, mam wolniejszy samochód, mam mniejszego... więc nie bij mnie". 7. Kiedyś mój kumpel chciał wyjść na skromnego człowieka i wyraził się mniej więcej tak o swojej ówczesnej dziewczynie "Nie jest ładna, ale mi wystarcza" , było w tym trochę kokieterii, bo w odpowiedzi zaczęliśmy ją komplementować. Więc się dowartościował. Oczywiście rzeczonej dziewczyny nie było przy tym. 8. Czasami myślimy o kobietach: "ładna nie jest, ale coś w niej jest. Coś pociągającego". Nie zawsze umiemy to nazwać. Czasami myślimy tak nawet o kobietach, wobec których nie mamy absolutnie żadnych zamiarów, np. oglądając uczestniczki programu telewizyjnego.
odpowiedz
ja (Ocena: 5) 18.12.2018 08:04
napiszę brutalnie, dylemat kawalera: "Tortem podzielić się z innymi, czy g..no zjeść samemu." Nie wymagaj od faceta żeby oślepł i zgłupiał.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.12.2018 22:08
Mój facet w całokształcie nie uchodzi za zbyt przystojnego i wiele razy słyszałam od innych jaki on taki brzydki nieciekawy. Tylko, że dla mnie jest naj naj naj : ma piękne oczy, usta,długie rzęsy, delikatne dłonie itp, itd ...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.12.2018 21:50
Pogoniłabym dziada
odpowiedz

Polecane dla Ciebie