LIST: „Moja córeczka przeżyła traumę na basenie. Pod prysznicem zobaczyła kilka nagich kobiet”

Według Pauliny 4-latka nie była gotowa na taki widok. „Opadające piersi, niedogolone włosy łonowe, sflaczałe brzuchy”.
LIST: „Moja córeczka przeżyła traumę na basenie. Pod prysznicem zobaczyła kilka nagich kobiet”
Fot. Unsplash
07.11.2018

Znam wiele przewrażliwionych mam, które na nic nie pozwalają swoim dzieciom. Moja sąsiadka wymyśliła sobie np., że jej synek nie będzie bawił się w piaskownicy, bo piasek jest siedliskiem bakterii. Inna koleżanka zabrania córce oglądania bajek, bo podobno w każdej czają się demony. Ja taka nigdy nie byłam i nie będę. Ale czasami nawet mnie ręce opadają.

Zobacz również: 6-latka ma kompleks owłosionych nóg. Jej matka pyta, czy powinna je wydepilować

Wybrałyśmy się niedawno pierwszy raz na kryty basen. Ja i moja 4-latka. Postawiłam sobie za cel, aby oswoić ją z wodą i trochę rozruszać. Marzy mi się, żeby w przyszłości poszła do szkoły sportowej i pływała już od pierwszej klasy. Sport rozwija charakter i uczy dyscypliny, więc nie ma nic lepszego.

Nie wiem, co z tego wyjdzie. Podobało jej się, ale do czasu, kiedy trafiłyśmy pod wspólny prysznic.

Przed wejściem na halę basenową nie było problemu. Pod prysznicem stała tylko jedna pani ubrana w strój kąpielowy. Zupełnie nie rzucała się w oczy, więc córka chyba nawet jej nie zauważyła. Po 2 godzinach trzeba było jednak wracać. Znowu nie było nikogo. Zaczęłam myć moje dziecko i zanim się zorientowałam - obok było już kilka innych kobiet.

Chyba jakieś koleżanki z domu seniora. No, może przesadzam, ale na pewno z jednej grupy. Wszystkie 60+. Każda stanęła pod swoim natryskiem i wszystkie błyskawicznie zrzuciły kostiumy. Zobaczyłam nagie ciała dość dojrzałych pań. Dla mnie to był szok, a co dopiero dla kilkuletniego dziecka.

Próbowałam ochronić córkę przed tym widokiem, ale było już za późno. W pośpiechu uciekłam z nią do szatni.

Minę miała naprawdę nietęgą. Wyglądała na przerażoną. Chyba nigdy nie widziała nagiej osoby dorosłej. A tym bardziej w takim wieku. Możecie sobie wyobrazić te opadające piersi, niedogolone włosy łonowe, sflaczałe brzuchy. To zrobiłoby wrażenie na każdym. Raczej nie do końca dobre. Córka od razu podjęła temat.

Zobacz również: „Złote rady” od PKP dla rodziców podróżujących z dziećmi rozwścieczyły Internet

Mamo, dlaczego panie były gołe? Co miały między nogami? Po co ściągnęły ubrania? Zadawała te pytania z zaciekawieniem, ale i traumą widoczną na buźce. Myślałam, że rodzinny basen to bezpieczne miejsce, w którym nic takiego nas nie spotka. Rozumiem zawodowców kąpiących się nago po ciężkim treningu. Ale starsze panie?

Naprawdę mogły sobie darować. Przecież w wodzie się nie ubrudziły. Strój można ściągnąć w kabinie i wtedy dobrze się wytrzeć.

Minęło kilka dni, a moje dziecko cały czas wraca do tej sceny. To musiało nią wyjątkowo wstrząsnąć. Kiedy zapytałam, czy chce pójść na basen w weekend - odmówiła. Jestem pewna, że gdyby nie to zajście pod prysznicem, wtedy sama by mnie tam ciągnęła. Ona jest za mała, żeby oglądać takie rzeczy. A te kobiety chyba za stare, żeby się tak obnażać.

Uważam, że zrobiły to niepotrzebnie. Naraziły niewinne dziecko na traumę. A zawsze mogła pojawić się tam mama z małym synkiem. Co ona by mu wtedy powiedziała? Trąci to trochę ekshibicjonizmem. Rozbieranie się w nieprzystosowanym miejscu i kiedy jest to całkowicie zbędne - raczej normalne nie jest.

Te kobiety zachowały się wulgarnie i nieodpowiedzialne. Z kariery pływackiej córki trzeba będzie chyba zrezygnować. Jestem autentycznie wściekła.

Paulina

Zobacz również: „Ekspedientka kazała mi zapłacić za 3 cukierki, które zjadło moje dziecko. Co za podłość!” (Historia Żanety)

Polecane wideo

Urodziła trojaczki. Teraz pokazała, jak wygląda jej brzuch
Urodziła trojaczki. Teraz pokazała, jak wygląda jej brzuch - zdjęcie 1
Komentarze (48)
Ocena: 4.35 / 5
Olo (Ocena: 5) 11.12.2020 21:44
Mocz BACHORA w beczce
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.06.2019 16:17
Cenię Pani "autentyczną wściekłość". Mam nadzieję, że jak Pani będzie w tym wieku ( jedyna ochrona przed tym to wcześniejsza śmierć, z racji tak głębokich przeżyć estetycznych proszę się nad tą alternatywą zadumać, ewentualnie). Proponuję tak ok. 40 zaprzestać pokazywania się bliskim, nie mówiąc o obcych. A z córką rozmawiać tylko przez telefon, bo skoro taką traumę wywołał u niej widok starych ciał obcych osób, co stanie się, kiedy przypadkiem ( nie daj Bóg, ojjej) zobaczy w tym stanie bliską osobę i to w dodatku matkę...… Trauma murowana, a właściwie trauma dodatkowo straumatyzowana. Wtedy nie tylko zmarnuje karierę pływacką, ale może uciec z domu, wytoczyć proces rodzicowi za to, że się zestarzeli nie bacząc nana jej odczucia. Aż strach pomyśleć jakie to wyzwania stoją przed Panią. Życzę konsekwencji i wytrwałości.
odpowiedz
baba (Ocena: 5) 06.06.2019 07:04
Nikt, ani stary i brzydki ani młody i piękny nie powinien się tak demonstracyjnie obnażać w miejscu publicznym ale tez i nie ma tragedii! A mamuśka mogła a nawet powinna pouczyć delikatnie dziecko o upływie czasu, dorastaniu i starzeniu się, co do "niedogolonych włosów łonowych" to jest to rzecz naturalna, dla mnie i wielu te "wygolone laleczki" to odrażająca sztuczność! Kwestia gustu!
odpowiedz
issa (Ocena: 5) 05.06.2019 23:36
ja osobiscie przeżyłam traume, kiedy zobaczyłam mamcię karmiacą, na publicznej ławce, nawet nie w parku tylko takiej stojącej przy ulicy. Mamcia wywalila wielgachnego cycocha, niemowlak ciamkał (choc nie dawał jeszcze ciumka, był za mały...chyba....). Niemowlak odstawił główkę a z cycohca spływała jakas biala maź. Tak mną to wstrząsnęło, że chyba nigdy nie zajdę w ciążę, nie urodzę i nie będę mieć dzieci. A liczylam na wielodzietną rodzinę... Z kariery matczynej trzeba będzie chyba zrezygnować. Jestem autentycznie wściekła.
odpowiedz
Lily (Ocena: 5) 05.06.2019 23:17
Czy to jest jakiś troll-portal? :D Pierwszy raz tu jestem i kwiczę...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie