„Mój mąż zauroczył się swoją pacjentką. Boję się, że się w niej zakocha”

Klaudia chce uratować swoje małżeństwo.
„Mój mąż zauroczył się swoją pacjentką. Boję się, że się w niej zakocha”
Fot. Unsplash
09.11.2018

Oprócz zdrady fizycznej wyróżniamy jeszcze zdradę emocjonalną. Dochodzi do niej wówczas, gdy jeden z partnerów zafascynuje się inną osobą, myśli o niej i snuje fantazje na jej temat. Wbrew pozorom może być groźniejsza niż zdrada fizyczna. Tę ostatnią niektórzy traktują w przedmiotowy sposób. Sprawa przedstawia się jednak zupełnie inaczej, gdy w grę wchodzą uczucia. Podtrzymywane mogą przerodzić się w coś poważnego. Wtedy wielkimi krokami zbliża się rozstanie ze stałym partnerem.

LIST: „Prawdziwy facet zaczyna się od 185 cm i 5000 zł. Trzeba mieć jakieś wymagania”

Klaudia od dwóch lat jest mężatką. Razem z mężem tworzą parę od dziesięciu lat. Do tej pory nigdy nie czuła zagrożenia ze strony innej kobiety. Jakiś czas temu wszystko się zmieniło. Damian, jej mąż, zafascynował się swoją pacjentką. Klaudia jest bezradna. Pomiędzy nią, a jej mężem do niczego nie doszło, więc nie może mieć do nich pretensji. Ma jednak wrażenie, że to cisza przed burzą i jeśli nie zadziała, dojdzie do najgorszego.

Kobieta postanowiła napisać maila do naszej redakcji, aby dowiedzieć się od czytelniczek, co powinna zrobić, aby zapobiec nieszczęściu.

- Od jakiegoś czasu ciągle o niej opowiada. Niby niewinnie, ale wyczuwam zainteresowanie z jego strony. Na dodatek błyszczą mu się oczy. Tak samo patrzył kiedyś na mnie. Napiszę szczerze – boję się o swoje małżeństwo.

Mój mąż jest dermatologiem. Ma wielu pacjentów. Codziennie spotyka nowe osoby. Czy kiedyś się bałam, że spodoba mu się jakaś kobieta? Oczywiście, że tak. Tego nie da się uniknąć. Jednak od podobania się do zakochania droga jeszcze daleka. Obiektywnie może nam się podobać wiele osób, ale to nie znaczy, że zdecydujemy się rozwijać nowe znajomości. Moją uwagę również nieraz zwrócił jakiś mężczyzna, ale nigdy nie posunęłabym się dalej. Kocham męża.

Damian opowiadał o tej kobiecie jako o trudnym przypadku. Ona choruje na atopowe zapalenie skóry, a na dodatek ma jeszcze inną dolegliwość. Nie pamiętam nazwy. Damian wydaje się nią zafascynowany. Na początku myślałam, że z punktu widzenia nauki, ale teraz dostrzegłam, że chodzi o coś innego. Od jakiegoś czasu opowiada mi też o tej kobiecie nie tylko w kontekście swojej pracy zawodowej. Trudno nie zauważyć, że bardzo go interesuje. Damian wie, czym ona się zajmuje, ile ma lat i nawet to, gdzie mieszka. Czy to nie dziwne? Moim zdaniem bardzo.

Klaudia kilka dni temu wyraziła otwarcie zaniepokojenie zainteresowaniem, jakim Damian darzy swoją pacjentkę. Mężczyzna zaprzeczył, jakoby interesował się nią z innego punktu widzenia niż czysto zawodowy.

„Nie kocham już mojej dziewczyny. Jak z nią zerwać, aby sprawić jej jak najmniejszy ból?”

- Czasami, gdy mamy wątpliwości odnośnie różnych spraw, pojawia się kobieca intuicja. To ona informuje nas, że coś jest nie w porządku. I teraz właśnie czuję, że mój mąż interesuje się inną kobietą.
Oprócz tego, że dużo o niej opowiada, co do tej pory nigdy się nie zdarzyło, gdy miał trudne przypadki, stracił mną zainteresowanie. Kiedyś nasze życie seksualne kwitło. Od kilku tygodni aktywność Damiana w tym kierunku przygasła. Często mi odmawia, a kiedy już to robimy, nie jest tak, jak kiedyś. Kobieta zawsze wyczuje różnicę. Ale i to nie jest najgorsze.

Mąż zaczął się bardziej stroić do pracy. Zawsze jest ogolony i pachnący. Niedawno odwiedził też fryzjera i zmienił fryzurę. Do tej pory ja go strzygłam. Nie wyrażał chęci odwiedzenia salonu fryzjerskiego. Jak inaczej wytłumaczyć tę zmianę niż tym, że zauroczył się w swojej pacjentce?

Klaudia przyznaje, że jest zazdrosna.

- Nie podejrzewam, że mąż dopuściłby się czegoś tak prymitywnego jak zdrada fizyczna. Tutaj w grę wchodzą uczucia, czyli coś bardzo poważnego. Jestem zazdrosna. Boję się też, że jeżeli nic nie zrobię, Damian zakocha się w niej i odejdzie ode mnie. W naszym przypadku rozwód nie byłby skomplikowanym procesem. Mamy rozdzielność majątkową. Nie posiadamy dzieci.

Bardzo zależy mi na mężu. Próbowałam już na różne sposoby przywrócić iskrę w naszym związku, ale na nic się to zdało. Nie reagował na seksowną bieliznę, na romantycznej kolacji był nieobecny, a na wieść o moim wyjeździe (chciałam, żeby za mną zatęsknił) jakby się ucieszył...

„Boję się, że moja dziewczyna z Ukrainy jest ze mną tylko dla pieniędzy...”

Czuję się bezradna. Nie wiem, co jeszcze mogłabym zrobić. Przecież nie rozkażę mężowi, aby odesłał pacjentkę do innego dermatologa. Wyszłabym na despotyczną, chorą z zazdrości babę.

Czy któraś z was ma jakiś pomysł? Błagam o rady.
 

Nazwali ich najbrzydszą parą na świecie. Wyjątkowo do siebie pasują
Nazwali ich najbrzydszą parą na świecie. Wyjątkowo do siebie pasują - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (43)

Ocena: 4.86 / 5
Natali (Ocena: 5) 15.12.2018 00:52
Pamiętaj kobieto nie martw się o kobiety, o których mówi Twój mąż, martw się o te, o których nie mówi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.11.2018 22:40
Rozmawiałam kiedyś z facetem, który dopuścił się zdrady, wyprowadził się od żony i dzieci. Żona również czuła, że coś jest nie tak, rozmawiała z nim szczerze, prosiła. Nic nie dało. Dopiero po kilku dniach się ocknął chciał wrócić do domu ale urażony honor małżonki nie pozwolił mu na to. To była historia faceta: Mówił, że działał jak w amoku, ocknął się po kilku dniach kiedy było już dla nich za późno. Takie historie pisze niestety życie a najgorsze w tym wszystkim jest ZA PÓŹNO!!! Może daj mu to przeczytać zanim i dla Was będzie za późno!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.11.2018 19:55
Przede wszystkim szczerą rozmowa.Takie domyślam się ,czuje ,że jest ninczej ok.Powiedz to mężowi czuje,że jest inaczej .Powiedz czego byś chciała i ustalcie co możecie zmienić .
odpowiedz
Ola (Ocena: 5) 10.11.2018 16:11
Ty sobie też znajdź kogoś do adoracji i z głowy. A on niech idzie do tej syfjastej baby.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 3) 10.11.2018 16:04
To ta pacjentka przychodzi do niego codziennie do pracy? Jakieś to wszystko wydumane. Chyba chodzi o cis innego
odpowiedz

Polecane dla Ciebie