„Mój facet idzie na wesele z... koleżanką”

Monika jest załamana. Ona sama nie może mu towarzyszyć.
„Mój facet idzie na wesele z... koleżanką”
Fot. Unsplash
26.09.2018

W każdym związku pojawiają się jakieś konflikty. Najczęściej dotyczą one spraw finansowych i osób trzecich, które stanowią zagrożenie dla relacji. A przynajmniej tak się wydaje jednemu z partnerów.
Taki dylemat przeżywa Monika. Dziewczyna obawia się o swój związek. Jej facet, L., za dwa tygodnie ma wesele. Ponieważ ona nie może mu towarzyszyć, zaprosił... koleżankę z pracy. Monika jest oburzona i przerażona.

„Mój facet ma bliską przyjaciółkę. Kiedy poprosiłam, aby zerwał z nią znajomość, powiedział że...” (Historia Wioli)

- Akurat coś mi wypadło i nie mogę jechać z L. na wesele jego kuzyna. On wtedy wpadł na pomysł, że zaprosi jakąś koleżankę. Od razu się na niego zdenerwowałam. Przecież połowa gości to jego rodzina, więc na pewno nie zabraknie mu towarzystwa. A on się uparł na tę koleżankę i już podobno ją zaprosił. Kamila zgodziła się i wszystko postanowione. Wbrew mojemu sprzeciwowi.

L. niby zapytał mnie o zgodę, ale doszło między nami do kłótni i wyszło, jak wyszło. Mój facet uznał, że może sobie zrekompensować brak mojego towarzystwa. Z wesela nie chciał zrezygnować, bo dawno na takiej zabawie nie był, a poza tym postawiłby w niezręcznej sytuacji swojego kuzyna, ponieważ wszystko już zostało opłacone.

Mam ochotę wyć z wściekłości. Jak on mógł mi to zrobić... Oczywiście pierwszą rzeczą, jaką zrobiłam, było wejście na profil Kamili na Facebooku i Instagramie. Bez trudu znalazłam ją w znajomych L. Okazała się dość atrakcyjna. Nie tak bardzo jak ja, ale może się podobać. Ma to coś. Wiadomo jednak, że w takiej sytuacji nie uroda jest najważniejsza, ale jej charakter. Nic o niej nie wiem. Może jest zołzą polującą na cudzych facetów, a może nie. To wielka niewiadoma.

Monika wspomina o pewnym wydarzeniu, które powiększyło jej niepokój.

- Przeglądając Instagrama Kamili, zobaczyłam, że na jednym ze zdjęć pozuje w przebieralni. Jest ubrana w sukienkę typowo weselną, a na dodatek oznaczyła w poście mojego L. „Co o niej myślisz?” – napisała. Na końcu dała uśmiechniętą emotikonę. Mój facet odpisał jej, że wygląda bardzo ładnie i będzie dumny z jej towarzystwa. Myślałam, że szczęka opadnie mi na podłogę.

Natychmiast zadzwoniłam do L. Znowu zaczęliśmy się kłócić. On stwierdził, że robię z igły widły, bo gdyby Kamila kiedykolwiek chciała go uwieść, już dawno przedsięwzięłaby pewne kroki. Ja wcale nie jestem tego taka pewna. Kto wie, czy teraz nie wyczuła szansy dla siebie. Totalna masakra.

7 sygnałów, że on kocha się w swojej „koleżance”

Niedawno okazało się, że samo towarzystwo Kamili podczas wesela to nie wszystko. Dziewczyna wraz z L. będzie nocować w tym samym pokoju, w jednym łóżku.

- L. niczego by mi nie powiedział, gdybym nie dopytała. Nagle coś mnie tknęło i zapytałam, jak będzie z powrotem. Wtedy się wygadał. Oczywiście byłam wściekła. On tłumaczył się, że wszystko zostało zaaranżowane z myślą o nas. Zapytałam go, czy nie można zamienić pokoju na dwa jednoosobowe albo czy nie mogliby wrócić od razu. L. zaprzeczył.

Po pierwsze mój ukochany będzie pił, a Kamila nie ma prawa jazdy. Po alkoholu rzecz jasna L. nie wsiądzie do samochodu. Co do wynajętego pokoju, powiedział, że nie chce niczego zmieniać, żeby nie robić kuzynowi dodatkowego problemu. Niby obiecał, że z nim porozmawia, ale ja czarno to widzę.

On nie rozumie, dlaczego się oburzam. Powtarzał, że to tylko koleżanka i obiecał, że nie mam się czego bać. Ja nie potrafię przyjąć obojętnej postawy. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy.

Monika obawia się m. in. zachowania Kamili i L. po alkoholu.

- To, że mój chłopak ma zamiar pić, jeszcze bardziej mnie zaniepokoiło. Niby nigdy nie widziałam, żeby bardzo się upił i zrobił coś złego, ale zawsze istnieje ryzyko, że będzie ten pierwszy raz. A od alkoholu do łóżka z fajną koleżanką już niedaleko.

Tak bardzo się boję. Jesteśmy ze sobą trzy lata i do tej pory wszystko grało, ale nie mogę mieć pewności, że to się nie zmieni. Faceci robią różne głupoty po alkoholu. Poza tym jestem wkurzona na L., że dał mi powód do takiego niepokoju. Jak na razie pomiędzy nami panują ciche dni...

Odbiłam faceta przyjaciółce

Czy ja przesadzam ze strachem i zazdrością? – pyta się na koniec Monika.

Polecane wideo

Tej dziewczyny nie chce ŻADEN facet. Podobno jest zbyt idealna
Tej dziewczyny nie chce ŻADEN facet. Podobno jest zbyt idealna - zdjęcie 1
Komentarze (69)
Ocena: 4.65 / 5
gość (Ocena: 3) 30.11.2019 12:01
Jak dla mnie pójść na wesele z koleżanką zamiast z dziewczyną to nietakt i nieszanowanie twoich uczuć. Ale spanie w jednym łóżku - nawet jeśli cię nie zdradzi, ale mu to odpowiada, to ja bym sobie dała spokój z chłopem. Całe życie cię będzie tak upodlał i nie liczył się z twoim zdaniem czy uczuciami.
odpowiedz
Ewunia (Ocena: 5) 27.09.2018 18:28
Kobito zostwaw tego idiote jesli on ci mówi ze wszystko załatwione ze nie moze inaczej on cie nie szanuje a tamta też lafirynda jakas która leci na zajętych facetów i cos musi byc z nia nie tak skoro nie chce jej nikt wolny ja to bym jej negadala a jak by nie zrozumiała slownie to bym jej ręcznie takie k.....trzeba tepic
odpowiedz
Ana (Ocena: 5) 27.09.2018 11:35
Dobra dobra, ja kiedyś pozwoliłam na to aby mój narzeczony poszedł na wesele z koleżanką która była dużo mniej atrakcyjna niż ja i była to najgorsza rzecz! Ja też byłam z kolegą na weselu ale umielismy się zachować. A mój kochany narzeczony nie wytrzymał po pijaku mówił jej różne rzeczy nawet potem siespotykali A było to rok przed naszym ślubem...
odpowiedz
Luna (Ocena: 5) 27.09.2018 11:24
Jak to czytam to, aż mnie trzęsie. Zupełnie nie przesadzasz. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak ja bym się czuła na Twoim miejscu. Zostanie Ci w sercu duży żal i zastanów się czy bardzo kochasz swojego partnera. Bo bardzo długo będziesz czuła ten żal i przypominała mu o tym co zrobił. Ja bym pomyślała o rozstaniu, bo czegoś takiego się po prostu NIE robi kobiecie, którą się kocha.
odpowiedz
Kasia (Ocena: 5) 27.09.2018 10:17
Uważam że nie powinnaś się na to zgodzić albo odejść od narzeczonego albo z nim pójść na to wesele ja jestem z swoim narzeczonym 4 lata i nie wyobrażam sobie aby on mógł spać w jednym łóżku z swoją koleżanka nie przezylabym tego absolutnie na 90 % on Ciebie zdradzi zobaczysz a i nie przyzna ci się alkohol zawsze szumi w głowie 10% Cię nie zdradzi jeżeli Cię bardzo kocha a jeżeli Cię kocha nie poszedłby z koleżanką ( z inna) na wesele doradzam ci żebyś później nie zalowala
odpowiedz

Polecane dla Ciebie