LIST: „Stworzyłam listę prezentów na urodziny córki. Każdego stać, żeby kupić upominek za 80-150 zł”

Weronika twierdzi, że to spore ułatwienie dla rodziców zaproszonych dzieci.
LIST: „Stworzyłam listę prezentów na urodziny córki. Każdego stać, żeby kupić upominek za 80-150 zł”
Fot. Unsplash
23.09.2018

Moja córka kończy za chwilę 6 lat i jest w grupie starszaków. Pomyślałam, że warto zorganizować jej urodziny z prawdziwego zdarzenia, na które będzie mogła zaprosić koleżanki i kolegów z zerówki. Zżyła się z tymi dziećmi, a tak naprawdę to ostatnia okazja. W przyszłym roku rozejdą się do różnych szkół, a w pierwszej klasie raczej nie ma sensu robić takiej imprezy.

Zobacz również: LIST: „Koleżanki zorganizowały mi BEZNADZIEJNY wieczór panieński. Zrzuciły się chyba po 20 zł”

Sama już kilka razy była na takich uroczystościach i bardzo jej zależało. Zarezerwowałam salę zabaw, catering i teraz muszę wydrukować zaproszenia. Trzeba je wręczyć i zaczekać na potwierdzenie ze strony rodziców. Ale o to się nie martwię, bo z tym do tej pory nie było problemów. Prawie wszystkie maluchy przychodzą, jak ktoś coś takiego organizuje.

Stwierdziłam, że ułatwię im życie i stworzę listę mile widzianych prezentów. Jednak nie wszyscy uważają to za dobry pomysł.

Dobrze wiem, jak trudnym wyzwaniem jest kupienie prezentu dla kilkulatka, kiedy nie wiesz, co go cieszy. Każde dziecko ma inne zainteresowania. Nie mówiąc o tym, że najpopularniejsze zabawki później się powtarzają. Jak napiszemy to czarno na białym, to problem zniknie. Później rodzic wskazuje numer upominku, wykreśla się go z listy i pozostają inne do wyboru.

Usłyszała o tym moja siostra, która sama jest mamą i stwierdziła, że to wcale nie jest dobry pomysł. Raczej bezczelny, bo wymusza konkretne zakupy. I na dodatek pokazuje dziecku, że liczą się tylko prezenty. Po pierwsze - to tylko sugestia i można kupić coś innego. Po drugie - nie ma się co oszukiwać: kilkulatki uwielbiają coś dostawać i lepiej, żeby był to trafiony zakup.

Trochę mnie jej słowa zaniepokoiły i teraz biję się z myślami. Czy ja naprawdę robię coś złego?

Zobacz również: LIST: „Nikt nie przyszedł na PÓŁROCZE mojego dziecka. Goście zignorowali zaproszenie!”

Starałam się, żeby lista zawierała wyłącznie takie prezenty, które naprawdę ucieszą moją córkę. Są różnego rodzaju i w różnych cenach. Wydaje mi się, że każdy wybierze coś dopasowanego do własnych możliwości. Najtańszy kosztuje niecałe 80 zł. Są też upominki za 150, ale powtarzam: to tylko ściągawka, z którą nie trzeba się zgadzać. Ja bym się ucieszyła, gdyby ktoś mi tak ułatwił życie.

Według siostry sam pomysł jest bezczelny, a wykonanie jeszcze gorsze. Mówi, że te zabawki są zwyczajnie za drogie. Czyżby? Jak wysyłałam dziecko na urodziny kolegów, to zawsze kupowałyśmy coś w tej cenie. Nie wyobrażam sobie niczego tańszego. To byłoby dziadowanie i brak szacunku.

Co nie oznacza, że któryś rodzic albo dziecko mi podpadnie, bo upominek kosztował za mało. Nie oceniam ludzi na tej podstawie.

Zobacz również: Urodziny księcia Georga były nietypowe! Kate Middleton o to zadbała

Wątpliwości mam coraz większe, ale naprawdę się nad tym zastanawiałam i jestem przekonana do tej listy. Nie wyssałam sobie z tego palca. Wyczytałam w Internecie, że tak się teraz robi i jakoś nikt nie narzeka. To tak, jak obrazić się na parę młodą, bo ta miała czelność zasugerować, że potrzebuje pościeli albo zastawy.

Dla gości to przecież duże ułatwienie. Jak chcą, to wybierają coś ze spisu i problem z głowy. A jak nie, to nikt ich z tego powodu z wesela nie wyprosi.

Dobrze to sobie wymyśliłam?

Weronika

Zobacz również: „Zorganizowałam dziecku wystawne przyjęcie urodzinowe. Córka dostała zbyt tanie i nieodpowiednie prezenty”

To dziecko ma twarz, od której trudno oderwać wzrok. Czy to najpiękniejsza 6-latka na świecie?
To dziecko ma twarz, od której trudno oderwać wzrok. Czy to najpiękniejsza 6-latka na świecie? - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (23)

Ocena: 4.96 / 5
gość (Ocena: 4) 12.11.2018 20:44
Nie mam nic przeciwko ja kiedy idę na urodziny koleżanki czy jakiegoś dziecka z rodziny sama często nie wiem co kupić ale rzeczywiście powinnaś poszukać przynajmniej kilku rzeczy w niższych cenach bo nie wszyscy chcą wydawać 100 zł na prezent dla kolegi czy koleżanki. :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.10.2018 13:37
Nie ma to, jak porównywać ślub do jakiegoś kinder balu, bo dziecko poszło do starszaków :DD Cisnę :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.10.2018 09:15
Może wyda się to dziwne ale nawet własnemu dziecku nie kupiła bym za 150. Lista? Głupota można zasugerować rodzicom podczas rozmowy co dziecko lubi. Takie prezenty za taką kwotę powinien kupować rodzic ewentualnie dziadkowie i chrzestni ale nie goście z którymi już możesz się nigdy nie spotkać.
odpowiedz
Papilotka (Ocena: 5) 30.09.2018 17:40
Dramat, czyli teraz się chodzi na urodziny, nie by uczcić ten dzień, a by dawać prezenty. Ja jestem zdania i sama tak robię że gdy nie wiem co kupić to pytam o jakąś wskazówke, wtedy mi łatwiej, ale nigdy mi nikt nie powiedział kup dokładnie to i to, a kwota 80 zł to dla mnie bardzo dużo na prezent dla dziecka... 150 zł to można dać do koperty na chrzciny...u nas się kupuje prezenty symboliczne typu słodycze, czekolada i do tego jakiś tani gadżet, książka, zabawka ale nie w takiej kwocie. I tego samego będę oczekiwała w stosunku do mojego dziecka, bo nie chce miec jakiś wielkich zobowiązań i jeśli ktoś przyjdzie do mojego dziecka na urodziny to nauczę go mówić dziękuję, bo nie ważne co dał a to że znalazł czas by przyjść i złożyć życzenia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.09.2018 07:27
Co za bezczelność... Nie ma co się dziwić roszczeniowości dzisiejszych dzieci skoro rodzice je tak wychowują, prezenty i prezenty... Tylko to się liczy :/ Jestem dzieckiem lat 90-tych, w moich czasach robiło się urodziny po to by spędzić czas z koleżankami i kolegami, pobawić się itp. A w symbolicznym prezencie kupowało się coś słodkiego itp Bylo super mimo braku tych wszystkich drogich zabawek i gadżetów!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie