LIST: „Cała Polska śmieje się z mojego imienia! To symbol najgorszej patologii...”

Czy Tobie też się tak źle kojarzy?
LIST: „Cała Polska śmieje się z mojego imienia! To symbol najgorszej patologii...”
Fot. iStock
17.09.2017

Nic złego w życiu nie zrobiłam, a jestem przez wszystkich wyśmiewana. Nikogo nie interesuje kim jestem, co robię, jak się zachowuję i tak dalej, ale tylko moje imię. A to przecież nie moja wina… Wybrali je rodzice i na pewno chcieli dobrze. Nagle się okazuje, że to obciach i ogólnie kompromitacja. Tak, jakby dane osobowe o czymś w ogóle świadczyły. Ludzie jak słyszą, że jestem Karyna, to od razu rechoczą.

Wiem, że nie jest to typowe imię, ale przecież brzmi raczej normalnie. Sprawdzałam na Facebooku i kilka innych Karyn w Polsce jest. Pewnie muszą przeżywać to, co ja. Wystarczy, że się przedstawię i już nikt mnie nie traktuje poważnie. Zaraz się pojawiają teksty w stylu „Karyna, a gdzie twój Seba?”.

Bo może ktoś nie wie, ale z parą sukcesu kojarzy się w naszym kraju Kasia i Tomek (jak w tym serialu), a Seba i Karyna to od razu patologia. Pewnie mają jeszcze synka Brajanka i córeczkę Dżesikę…

Zobacz również: LIST: „Pomóżcie mi wybrać NOWE IMIĘ! Muszę je zmienić, bo stare mnie ośmiesza...”

 

imię Karyna

fot. iStock

Ja żadnego Seby nie znam. Może w podstawówce miałam kolegę Sebastiana, ale już nawet nie pamiętam. Dzieci nigdy nie nazwałabym Brajan i Dżesika. Nie żyję z 500+ i ogólnie nie mam nic wspólnego z tym stereotypem. Jestem w trakcie studiów, pracuję na część etatu, ubieram się skromnie, nie chodzę na dyskoteki. Na pewno nie jestem Karyną z tych głupich dowcipów.

Wcześniej nawet lubiłam swoje imię, bo było dość oryginalne. Niby Karina, ale trochę inaczej. Dzisiaj przedstawiam się tylko tą drugą wersją, bo nie chcę wzbudzać sensacji. Ale znajomi wiedzą, jaka jest prawda. W dokumentach też jest wszystko czarne na białym. Jeśli go nie zmienię, to tak już zostanie i będę musiała się tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem.

Nikt mnie nie traktuje poważnie. Jak ktoś nie rozumie dlaczego, to polecam sobie wpisać moje imię w Internet. Tysiące głupkowatych obrazków i wpisów.

Zobacz również: LIST: „Wstydzę się mojego nazwiska! Ludzie nie dają mi żyć, a rodzice mają to gdzieś!”

imię Karyna

fot. iStock

Może trochę przesadzam, ale to tak, jakbym była chłopakiem o imieniu Adolf. Ten jest tylko jeden i kojarzy się bardzo źle. Tak samo jest z Karyną, chociaż o żadną konkretną nie chodzi. Ale i tak wszyscy wiedzą, że przedstawicielka patologii. Idiotka z marginesu społecznego. Pustak bez wykształcenia i rozumu. Materiał na młodocianą matkę i podopieczną MOPS-u.

Ciężko się żyje z takim piętnem. Gdzie się przedstawisz, tam od razu podśmiechujki. Karyna… Buahahahaha. Ale jak powiem Karina, to trochę lepiej. Nie wszyscy skojarzą z tym memem o kretynce z blokowiska. Można powiedzieć, że przez ten stereotyp zaczęłam się wstydzić tego, że jestem sobą. Mam też żal do rodziców i coraz poważniej myślę nad urzędową zmianą imienia.

Jeśli mam dalej obrywać za coś, na co nie mam wpływu, to chyba nie warto się tak szarpać. Zrozumieć potrafi mnie chyba tylko wspomniana Dżesika. Z niej też się śmieją.

Zobacz również: Fascynujące metamorfozy imion i nazwisk gwiazd! Zobacz, jakie zmiany przeszły!

imię Karyna

fot. iStock

Zobaczcie, do czego potrafi doprowadzić głupie ludzkie gadanie. Ktoś sobie raz wymyślił, że debilkę nazwiemy Karyna i tak się przyjęło. A jej imienniczki mogą tylko cierpieć. Wspominałam, że znalazłam na FB kilka Karyn. Do dwóch nawet napisałam, żeby zapytać, jak sobie radzą. Obie potwierdziły, że nie lubią swojego imienia i są szykanowane. Rodzice jednej z nich mówią wprost, żeby je sobie zmieniła, bo to był błąd.

Próbowałam zrozumieć, skąd się wzięły te wszystkie złe opinie. Raczej się nie da. Raz poszła fama, że Karyna to taka i owaka. Śmieszki z Internetu zaczęły to powielać i już. Tak samo z tym nieszczęsnym Sebixem. Szkoda tylko, że mnie nie jest do śmiechu.

Codziennie muszę się wstydzić i już mnie to męczy. Zastanówcie się, zanim zaczniecie powielać takie bzdury…

Karyna

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 4.85 / 5
gość (Ocena: 5) 24.05.2018 12:21
Podejrzewam że postać Karyny i Sebixa wymyślił jakiś typek z Gimbazy a inni powielają to bo chcą być smieszni..Niestety nie wiedzą ze krzywdzą innych.Ale cóz taki wymoczek z gimbazy może wiedzieć o życiu:) Karma wraca i kidyś może wymyśleć ktoś żarty akurat przypadkiem z jego imienia hehe:) Nie miej pretensji do rodziców bo kiedy dawali Ci tak na imie na pewno chcieli dobrze i nie mieli pojęcia ze kiedyś ktoś wymyśli jakas Karyne. Pozdrawiam:)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.05.2018 12:10
Ja nie znam nikogo o imieniu Karyna.Znam za to 2 Kariny i są bardzo fajnymi dziewczynami. Zawsze możesz mówić ze jesteś Karina lub Kalina oba brzmią podobnie:) Nie wiem czemu ktoś wymyślił taką postać Karyny i Sebixa..Przecież patologia różne ma imiona..Znam bardzo dużo Sebastianów którzy są normalnymi chłopakami.Również wkurzają mnie żarty z Januszy i Grażynek..no cóż chyba to tak się zmienia. z 10 lat temu pamiętam ze był śmieszny nie Janusz tylko Janek. A gdy chodziłam do szkoły to obciach było mieć na imie Kaśka, Antek,Stasiu ,Jasiu,Tadziu itp.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.09.2017 10:45
nei mialam pojecia ze istnieje imie Karyna..brzmi jak nowoczesna Maryna, rodzicow fantacja rodzicow poniosla...Karina nawet ladne imie, nie wiem dlaczego kojarzy sie z patologia aczkolwiek mi sie kojarzy z koniem..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.09.2017 23:55
A ja znam nie jednego Sebka który nie prezentuje sobą dresa z patologii oraz jedna nie Karyne lecz Karine i również nie należy do takich ludzi nie rozumiem tego śmiechu z tych imion... No ale zawsze trzeba znaleźć obiekt do drwin i niszczyć komuś życie z tego powodu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.09.2017 11:25
Albo zmień na Karina - znajomi jeśli są normalni to zrozumieją, a jak nie, to zmień znajomych, bo po co Ci tacy ;) Możesz też spróbować to po prostu obrócić w żart, chociaż wiem, że nie jest Ci do śmiechu, ale jak ludzie zobaczą, że masz do siebie dystans i sama potrafisz śmiać się z siebie, to odejdzie im ochota na szykany, bo zobaczą, że ta Karyna jest równą laską ;) Zawsze możesz spróbować najpierw tej drugiej opcji, a w ostateczności zmienić imię :) Wytrwałości i pozytywnego myślenia!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie