LIST: „Rzuciłam chłopaka, bo przeczytałam jego komentarz o uchodźcach. Ameba umysłowa i gimbopatriota!”

Justyna zrozumiała, że nie interesuje jej związek z tak ograniczonym człowiekiem.
LIST: „Rzuciłam chłopaka, bo przeczytałam jego komentarz o uchodźcach. Ameba umysłowa i gimbopatriota!”
Fot. iStock
28.06.2017

Nienawidzę chamstwa i nic już na to nie poradzę. Uważam, że każdy może mieć swoje zdanie, ale niech go broni w cywilizowany sposób. Nie ma nic gorszego, niż podły hejt, w którym inwektywy zastępują racjonalne argumenty. Jak ktoś ma 27 lat, to powinno go stać na coś więcej. W takim wieku był mój były chłopak. Starszy ode mnie o 2 lata. Teoretycznie więc mądrzejszy, ale niedawno wyszło szydło z worka…

Byliśmy razem przez ok. 9 miesięcy i chyba nigdy się nie kłóciliśmy. Wszystko dlatego, że niewygodne tematy woleliśmy przemilczeć albo wyśmiać. Nie przypominam sobie ożywionych dyskusji, które by dotyczyły jakichś istotnych spraw. Nawet nie wiedziałam, na jaką partię głosuje, a jego nie interesowały moje poglądy. Teraz widzę do czego to może doprowadzić. Okazało się, że mamy zupełnie różną wrażliwość. Sama się sobie dziwię, że wcześniej tego nie wyczułam.

Na szczęście wreszcie się zdradził i to w najgorszy możliwy sposób. Chlapnął coś na Facebooku i naiwnie myślał, że to do mnie nie dotrze. Nie musiałam go szpiegować. Po prostu wyświetliło mi się, że skomentował jakiś post. Przeczytałam jego wypowiedź i zamarłam.

Zobacz również: „Są przystojni, ale…” - Co Polki tak naprawdę myślą o imigrantach?

 

uchodźcy w Polsce

fot. Thinkstock

To był artykuł udostępniony przez jeden z dużych portali. Dotyczył uchodźców, a konkretnie osoby, która opowiadała się za pomaganiem im. Przejrzałam kilka komentarzy i zrobiło mi się niedobrze. Szambo wybiło. Pod linkiem odbywał się festiwal nienawiści, a autorami tych wypocin były głównie ogolone głowy z Wyższej Szkoły Melanżu. Wśród nich mój chłopak, który wydawał mi się znacznie rozsądniejszy od tego plebsu.

Nie zacytuję co do słowa, bo wtedy można to znaleźć i ustalić jego tożsamość. Nie jestem mściwa i nie o to mi chodzi. Zdradzę tylko, że pisał coś o lewactwie, brudasach, ciapatych, a nawet cieszył się z ostatnich ataków na muzułmanów. Ciężko mi się to czytało. Wydawał się taki rozsądny i otwarty, a wyszedł z niego prawacki beton.

Czy ma prawo mieć swoje poglądy? Oczywiście. Nie rozstałabym się z nim tylko dlatego, że ma odmienne zdanie. Chodzi o formę wyrażania opinii. Czysta nienawiść i życzenie śmierci innym. Nie wytrzymałam i nawet zgłosiłam ten komentarz do moderacji.

Zobacz również: LIST: „Przyjmijmy imigrantów! Sama chętnie im pomogę, bo na to zasługują...”

uchodźcy w Polsce

fot. Thinkstock

Wcześniej odpowiedziałam na jego komentarz. Napisałam coś w stylu „kochanie, musimy porozmawiać”. Choć tak naprawdę już wtedy nie miałam ochoty zwracać się do niego w ten sposób. Pod spodem odezwały się półgłówki na jego poziomie. Że znowu jakaś miłująca ciapatych, rzuć lewaczkę, pokaż jej, kto tu rządzi. Dostało mi się za to, że jestem kobietą, bo przecież swoich poglądów tam nie ujawniłam.

Nie odpisał, tylko przyszedł do mnie po południu, jak zwykle. Postanowiłam go jeszcze ostatni raz wpuścić, zwłaszcza, że miał później przyjść mój tata. W razie czego on się go pozbędzie. Już byłam zdecydowana, żeby się rozstać i po prostu to zrobiłam. Powiedziałam mu, że nie interesuje mnie relacja z tak ograniczonym idiotą, który czerpie satysfakcję z cierpienia innych. Nie wiedział, o co mi chodzi.

Jak już się dowiedział, to stwierdził, że… tak tylko napisał i to nie powinno mieć znaczenia. A właśnie, że ma. Dorośli ludzie powinni brać odpowiedzialność za swoje słowa. Nawet, jeśli są wypowiadane tylko w Internecie.

Zobacz również: Muzułmanin stanął w centrum Paryża, a oni... (VIDEO)

 

uchodźcy w Polsce

fot. Thinkstock

Każdym słowem pogrążał się coraz bardziej. Stwierdził na przykład, że on to zrobił z troski o mnie. Nie chce tych brudasów u nas, bo wtedy któryś mógłby mnie zgwałcić albo zamordować. Zapytałam, czy kiedykolwiek widział na własne oczy uchodźcę lub po prostu muzułmanina. Oczywiście nie, ale czas przestać wierzyć mediom i zacząć samodzielnie myśleć. Rzucił hasło „wyłącz TVN i zobacz, co się dzieje naprawdę”. Wtedy już nie wytrzymałam i kazałam mu wyjść. To argumentacja na poziomie gimnazjum.

Nie wiem kiedy, ale on stał się jednym z tych śmiesznych „patriotów”, którzy nie znają historii Polski, kaleczą polszczyznę, chcą wszystko załatwić przemocą i noszą na ubraniach znak Polski Walczącej. Poziom umysłowy ameby, a nie dorosłego mężczyzny, z którym nie daj Boże wzięłabym kiedyś ślub. Całe szczęście, że zdradził się w ten przypadkowy sposób, bo inaczej dalej marnowałabym na niego swój cenny czas.

Zanim nazwiecie mnie naiwną lewaczką - nie, nie jestem za przyjmowaniem tysięcy uchodźców, bo sama boję się tego zderzenia. Uważam jednak, że myślący człowiek potrafi wyrazić swoje zdanie w kulturalny sposób. On okazał się prostakiem najgorszego sortu.

Justyna

Komentarze (45)

Ocena: 4.91 / 5
gość (Ocena: 5) 02.07.2017 15:55
Amebą umysłową jesteś ty anonimku wyżej bo nie znasz mnie a już mnie oceniasz na podstawie kilku napisanych zdań. Jesteś zerem umysłowym jeśli tak oceniasz wszystkich ludzi którzy mają inną opinię od twojej. Choćbyś się zesrał/a to nie zmienię zdania a więc daruj sobie te gimbusiarskie zaczepki w moją stronę bo jestem na to za stara, a z takich jak ty leje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.06.2017 02:09
Może ci się wydaje, że myślisz - przemyślane to na pewno nie było. Jaką masz wiedzę odnośnie tego co się dzieje na świecie? Żadnej. To widać chociażby po tym jak bardzo powtarzasz komentarze z internetu, nie ma w tym twoich myśli, po prostu powtarzasz ślepo opinie w które wierzysz - czyli jesteś amebą umysłową. :) I nie chodzi o to, że się ktoś z tobą zgadza czy nie - tylko sposób wypowiedzi. I najbardziej śmieszny tekst typowej Karyny 'mówię co myślę' hahahahaha :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2017 23:33
Jak się czyta takie bzdety to się nie da kulturalnie wyrażać, sorry....Ja pisze zawsze co myśle i mam gdzieś czy kogoś tym urażę czy nie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2017 21:51
chlopak ma racje, Po tym co oni wyprawiaja, nie zasluguja na nic innego jak takie slowa. Sorry, ale nie masz racji.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 29.06.2017 14:11
Skończ powtarzać lewacki bo jak narazie to ty powtarzasz frazesy. Normalny człowiek nie musi się szufladkować na poglądy prawicowe, lewicowe i nie wiadomo co jeszcze bo ma swój rozum i myśli, a przede wszystkim w odróżnieniu od bydła, o którym sama wspominasz, potrafi przedstawić swoje racje bez sloganów i wyzwisk, a odpowiednimi argumentami. I o to chodziło w wyznaniu, krytykujemy islam to sami reprezentujmy jakiś poziom kultury, to wszystko.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo