LIST: „4 tys. zł za uszkodzony płód lub dziecko z gwałtu? Władza kupuje sobie czyste sumienie. To doprowadzi do tragedii!”

Sylwia uważa, że zachłanne matki mogą to wykorzystać, by zarobić.
LIST: „4 tys. zł za uszkodzony płód lub dziecko z gwałtu? Władza kupuje sobie czyste sumienie. To doprowadzi do tragedii!”
Fot. iStock
06.11.2016

Muszę przyznać, że nasz rząd potrafi wzbudzać emocje. Jeszcze nigdy nie denerwowałam się tak często. Widząc po liczbie protestów w różnych sprawach, to chyba nie tylko ja. Regularnie wywoływane są awantury, które mają nas podzielić. Czasami mam wrażenie, że zorganizowano jakiś konkurs na najgłupszy pomysł. Poza tym, władzy ewidentnie brakuje instynktu samozachowawczego albo to masochiści i czerpią radość z oburzenia narodu. Inaczej tego nie wytłumaczę.

Pomijając wiele różnych kwestii, ostatnio głównym tematem jest płodność albo jej brak. Wywalili program in vitro, wycofują pigułki dzień po bez recepty, potem afera z całkowitym zakazem aborcji, a teraz chcą płacić za rodzenie zdeformowanych płodów. Czytaj: dostaniesz kasę za oglądanie śmierci swojego dziecka albo opiekowanie się nim do końca życia, chociaż nie będzie żadnej szansy na poprawę.

Żeby było jeszcze ciekawiej, to jakiś poseł chce dawać kieszonkowe za dziecko z gwałtu. Jak będzie uszkodzone i z gwałtu to stawka wzrasta dwukrotnie?

Zobacz również: LIST: „Jestem #zNatalią Przybysz. Dziwię się, że Polki popierają Czarny Protest, a teraz próbują ją zniszczyć!”

 

4000 plus

fot. Thinkstock

Czytam, że to absurdalnie małe pieniądze, jak na tak duże poświęcenie. Niektórzy analizują, ile to powinno być. Czy tylko ja uważam, że cena nie gra roli i jest to zwyczajnie poroniony pomysł? Nawet za 100 tysięcy nie chciałabym urodzić dziecka, które nie ma szans na przeżycie. Nie zrozumcie mnie źle, bo każdy ma inną wrażliwość, ale wolałabym przerwać jego cierpienie wcześniej. I nie patrzyć na to, jak kona na moich oczach. Myślę, że nawet rządzący by się na to nie zdecydowali.

To skąd ta propozycja? Powód jest prosty - to czysta kalkulacja polityczna. Chcą zadowolić wszystkich równocześnie, a tak się przecież nie da. Najpierw przestraszyli się masowego protestu kobiet i nie poparli radykalnej ustawy. Podpadli tym najbardziej konserwatywnym wyborcom i Kościołowi. No to teraz rzucają ochłapy, nazywając je szumnie programem „Za życiem”, żeby nikt się ich nie czepiał.

Chcą płacić naszymi pieniędzmi za swoje czyste sumienie.

4000 plus

fot. Thinkstock

Teraz nikt im nie powie, że chcą mordować kalekie dzieci. Przecież ten program ma skłonić kobiety, by tego nie robiły. Co z tego, że prawie nikt się na to nie zdecyduje. Chodzi wyłącznie o to, żeby nikt się nie czepiał i nie pytał w czasie kolejnej kampanii wyborczej o ich stosunek do tego tematu. Lewicy chcą zaimponować pozostawieniem kompromisu aborcyjnego, a prawicy „ochroną życia”. Myślę, że się na tym przejadą, bo kto uwierzy w takie machinacje? Strasznie fałszywie to wygląda.

Obawiam się jeszcze jednego. Pod płaszczykiem dobrych intencji doprowadzi się do sytuacji patologicznych. Tak jak w przypadku 500+. Wszyscy chyba słyszeli, że kiedy go wprowadzono, nagle patologiczni rodzice zaczęli zabiegać o odzyskanie pociech. Byle zgarnąć kasę. Na pewno zdarzają się też ludzie, którzy rozmnażają się tylko dla zysku.

Kto zagwarantuje, że jakaś psychicznie chora kobieta nie uszkodzi własnego płodu, żeby zgarnąć 4 tysiaki?

Zobacz również: LIST: „Kalekie dzieci zasługują na poród, imię i pochówek. Dość traktowania ich jak odpadki medyczne!”

4000 plus

fot. Thinkstock

Jasne, to jest do wykrycia i wtedy kasy nie będzie. Zamiast tego więzienie. Ale czy na pewno w każdym przypadku? Nie chcę nikomu niczego podpowiadać, ale wystarczy chwilę pomyśleć. Zachłanna mamusia może palić przez całą ciążę, specjalnie się przemęczać albo nawet rzucać się ze schodów, żeby doprowadzić do najgorszego. A kasa z budżetu leci wprost do jej kieszeni, bo przecież urodziła dziecko, które jest tak uszkodzone, że sobie nie poradzi. Polacy to niestety pomysłowy naród.

Nie wspominając o kolejnym pomyśle - urodzisz dziecko z gwałtu, a potem będziesz mogła otrzeć łzy banknotami (też 4 tysiące zł). Nikogo nie będzie interesowało, czy je zaakceptujesz i jak Ci się będzie żyło z takim piętnem. Władza przejmuje się płodem tylko do momentu porodu. To samo z niepełnosprawnymi - niech się rodzą, a potem rodzina dostaje zasiłek… 200 zł miesięcznie.

Co to jest, jak nie kupowanie sobie czystego sumienia?

4000 plus

fot. Thinkstock

Potem będą gadać - przecież jesteśmy tacy prorodzinni, ratujemy dzieci, które miały się nie urodzić, pomagamy matkom. To tylko część smutnej prawdy, czyli w sumie kłamstwo. Chcą chronić życie od poczęcia, ale jak już się pojawi na tym świecie, to umywają ręce. Dlatego mam ogromną nadzieję, że dadzą wreszcie spokój. Zostawią kompromisową ustawę i przestaną mieszać w głowach kobiet w traumatycznej sytuacji.

Nie ma takich pieniędzy, za które chciałabym patrzeć na zdeformowany płód bez mózgu albo z jednym okiem. Nawet, gdyby to było moje dziecko. Bo to nie ma żadnego celu, poza jeszcze większą tragedią. Wolałabym je sobie wyobrażać i zachować dobre wspomnienia, niż pamiętać ten potworny widok.

4000+ to chyba najbardziej nieludzki pomysł, jaki można sobie wyobrazić. Niby pomoc, a jednak trauma.

4000 plus

fot. Thinkstock

W efekcie 500+ niektórzy nieodpowiedzialni ludzie rozmnażają się jak króliki dla łatwego zysku, a po wprowadzeniu tych 4 tysięcy pewnie zaczną majstrować przy płodach. Możliwości niestety są i nie tak łatwo to sprawdzić. Zdeformowane dzieci to nie zawsze loteria i sprawa genów. Jak matka się źle prowadzi, to uzyska podobny efekt. Wystarczy się faszerować różnymi substancjami albo przez całą ciążę nie jeść nic wartościowego.

Właśnie tacy z nich obrońcy życia. Byle się przypodobać radykałom dobrym hasłem. Ale „Za życiem” niczego nie zmieni. Poza tym, że będą się mogli tym pochwalić.

Żaden kraj na świecie nie płaci za męczenie kobiet. Znowu jesteśmy w czymś pierwsi. Ale to nie oznacza, że lepsi.

Sylwia

Zobacz również: Aborcja to twoja decyzja

Komentarze (27)

Ocena: 4.52 / 5
gość (Ocena: 5) 07.11.2016 18:59
Trumienkowe, gwałcikowe i chazanowe, a patole się będą cieszyć jak po***bani, że rząd o nich tak bardzo dba.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.11.2016 11:07
Ciemnota najpierw głosuje na PiS a teraz wielkie oburzenie. Ja wiedziałam, że tak będzie jak oni wygrają - zrobią z Polski ciemnogród rządzony przez siwego terrorystę i kler. BRAWO!!! Bardzo lubiłam Polskę ale jak widzę co tutaj się dzieje od wyborów to szlag mnie trafia, poczekam jeszcze do następnych wyborów(o ile się odbędą) jak wygra PiS to stąd uciekam! A co do tematu 4000+, to jest wręcz śmieszne. Jakby dali 4 tys. co miesiąc to ok chociaż ja za żadne miliony nie chcialabym urodzić niepełnosprawnego dziecka. ZDROWIE jest bezcenne
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 06.11.2016 21:10
Ten list tylko pokazuje, że w naszym kraju nikogo się nie zadowoli. Przestraszyli się czarnego protestu?! Przecież zaostrzenie to NIE BYŁ POMYSŁ RZĄDZĄCYCH, tylko PROJEKT OBYWATELSKI. Poza tym nie ma dyscypliny partyjnej w sprawie prawa do aborcji, a nawet sam pan Kaczyński przygotowywał własny projekt ustawy (uwzględniający gwałt i zagrożenie życia matki). Zamiast cieszyć się, że w tej materii władza bierze pod uwagę zdanie obywateli, to głupie baby i tak gadają... Co do 4000+, to nie twierdzę,że to jest idealny pomysł, ale ma zostać przyznane kobietom, które w ramach WOLNEGO WYBORU zdecydują się urodzić, będąc w trudnej sytuacji... Nie jestem jakąś wielką fanką PiSu, ale rażą mnie głupoty wypisywane pod ich adresem w tej kwestii.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 06.11.2016 18:17
Powiem tak, moja mama opiekuje się moim ciężko sparaliżowanym bratem, który po prostu zachorował na zapalenie opon mózgowych w wieku 3 latek. Teraz ma 24 i jest cholernie ciężko, tato od rana do wieczora pracuje, mama opiekuje się bratem bo pielęgniarki (mieliśmy 6 to traktowały go jak kupę mięsa), ja jeżdzę 2 razy w tygodniu po 200 km aby odciążyć mamę. Wiecie po co to piszę? A no dlatego że moja mama powiedziała mi wprost, że gdyby WIEDZIAŁA jak byłaby w ciąży że jej dziecko ma być chore to by go usunęła nim będzie cierpieć lata bez szans na wyleczenie. Nawet myśleliśmy o eutanazji ale w naszym kraju to niemożliwe. Odwiedziny kuratora który sprawdza czy się nie znęcamy... żałosne. Mój brat jest sparaliżowany, trzeba robić lewatywy, karmić go zmiksowanym jedzeniem, nie mówi, ma padaczkę itd. Super życie prawda? Najgorsze jest to że mam 3 ciotki wszystkie świętsze od Papieża i ANI RAZU nie zaproponowały pomocy
zobacz odpowiedzi (12)
gość (Ocena: 5) 06.11.2016 17:55
Dla facetow rząd przyzna order ,za ten wyczyn gwalcikowy .a tak na serio ,może ktoś tam popukallby się w glowke .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo