Czy warto czekać z seksem do ślubu? (Wyznania osób, które się na to zdecydowały. Żałują?)

Poznajcie ich opinie...
Czy warto czekać z seksem do ślubu? (Wyznania osób, które się na to zdecydowały. Żałują?)
Fot. Thinkstock
05.05.2016

Czystość małżeńska to już przeżytek, a niektóre narzeczone nie są nawet świadome, że welon, który chcą założyć do ślubu, symbolizuje cnotę. Są jednak pary decydujące się za zachowanie wstrzemięźliwości seksualnej do momentu, aż staną przed ołtarzem.

Niektórzy są zdania, że przed podjęciem życiowej decyzji trzeba spróbować, czy są dopasowani seksualnie ze swoim partnerem. Nie wyobrażają sobie podjęcia tak ogromnego ryzyka. Według niektórych par czystość przedmałżeńska to z punktu religijnego ważny aspekt i nie mają odwagi wystąpić przeciw zaleceniom swojej wiary.

Jak z perspektywy czasu wygląda życie osób, które podjęły się wyzwania i zaczekały ze skonsumowaniem miłości aż do nocy poślubnej? Czy ich uczucie przetrwało? Na zagranicznych stronach internetowych natrafiłyśmy na wyznania osób, które dochowały czystości przedmałżeńskiej. Przekonajcie się, co mają do powiedzenia.

Zobacz także: Kim dla niego jesteś?

dziewictwo do ślubu

Fot. Thinkstock

`Nie było łatwo, ale nadal jesteśmy małżeństwem i kochamy się`

Ja i mój mąż nie pochodzimy z rodzin, które są bardzo wierzące, ale różne życiowe doświadczenia sprawiły, że oboje zwróciliśmy się ku sferze duchowej. Na szczęście oboje mieliśmy podobne poglądy i byliśmy zdecydowani na zachowanie wstrzemięźliwości seksualnej aż do ślubu. Było trudno, bardzo się pragnęliśmy, ale udało się. Na początku mieliśmy problemy z tym, żeby się do siebie dopasować. Na szczęście przezwyciężyliśmy je.

`Rozwiedliśmy się`

Niestety, ale nasza miłość prysła jak bańka mydlana już pierwszej nocy, podczas której pokłóciliśmy się. Poszło o seks. Mamy różne temperamenty i czas pokazał jedynie, że są nie do przeskoczenia.

dziewictwo do ślubu

Fot. Thinkstock

`Właśnie cieszymy się owocem naszej miłości`

Uczucie, które jest pomiędzy nami mogę opisać z czystym sumieniem w samych superlatywach. Wczoraj urodziłam nasze pierwsze dziecko i właśnie cieszymy się pierwszym owocem naszej miłości.

`Wytrwaliśmy dziewięć lat`

Jesteśmy ze sobą już dziewięć lat, a nasze życie seksualne kwitnie. Gdybym czasami nie była zła na męża, moglibyśmy to robić codziennie. Mamy troje dzieci i jesteśmy szczęśliwi. Uważam, że dokonałam świetnego wyboru.

Zobacz także: W jaki sposób rozkochałam w sobie faceta? Dziewczyny zdradzają swoje patenty!

dziewictwo do ślubu

Fot. Thinkstock

`Ciągle się uczymy`

Od ślubu minął rok, a my wciąż uczymy się siebie oraz naszych ciał. Jest różnie. Czasem wychodzi, a czasem nie. Jak na razie nie żałujemy decyzji.

`Będziemy świętować rocznicę`

Za rok będziemy świętować 21. rocznicę ślubu. Jestem dumny z mojej żony i dzieci, a najbardziej z rodziców, którzy wpoili mi konkretne zasady. Gdybym miał raz jeszcze dokonać wyboru, postąpiłbym tak samo.

dziewictwo do ślubu

Fot. Thinkstock

`To był błąd`

Niestety, ale popełniłam błąd, próbując przekonać faceta do zaczekania z seksem do ślubu. Po dwóch latach dowiedziałam się, że mnie zdradził. Teraz zastanawiam się, czy doszłoby do tego, gdybym się tak nie opierała.

`Mąż okazał się koszmarnym kochankiem`

To był mój pomysł, żeby się tak nie spieszyć. Zawsze chciałam mieć noc poślubną z prawdziwego zdarzenia. Teraz jednak myślę, że w ogóle by do niej nie doszło, gdybym miała doświadczenie. Mój mąż jest okropnym kochankiem i strasznie się z nim męczę…

dziewictwo do ślubu

Fot. Thinkstock

`Wspólnymi siłami osiągnęliśmy szczęście`

Z naszym małżeństwem wszystko jest w porządku. Oboje nie mieliśmy żadnego doświadczenia seksualnego, gdy braliśmy ślub. Obecnie nasze życie seksualne kwitnie. Myślę, że decydująca była rozmowa, wsparcie, zaufanie i dobra współpraca.

`Niczego nie żałuję`

Jest świetnie. Miałam 29 lat, kiedy wyszłam za mąż i nie żałuję ani chwili czekania!

 

 

dziewictwo do ślubu

Fot. Thinkstock

`……`

Rozwód….

`Seks to także sprawa duchowa`

Chociaż oboje zdecydowaliśmy się zaczekać do ślubu, oboje jesteśmy wykształceni i obeznani z teorią seksu. Nie mieliśmy także żadnych dziwnych lęków ani uprzedzeń. Po prostu oboje uważamy, że seks jest także przeżyciem duchowym i fajnie, że udało nam się z nim zaczekać. Uważam, że niczego nie straciliśmy.

Zobacz także: Co jeść, aby nabrać większej ochoty na seks?

Komentarze (21)

Ocena: 4.9 / 5
gość (Ocena: 5) 02.01.2018 19:57
I to jest hipokryzja - jestem święta, bo przecież błony nie przebił xD żałosne...
odpowiedz
wella (Ocena: 5) 25.07.2016 13:30
jestem wierząca i wiara jest dla mnie ważna, ale nie wyobrażam sobie czekać aż do ślubu, choć zależy ile czekasz. ponieważ oboje mieliśmy niemal zerowe doświadczenie, to sporo czasu zajęło nam "uczenie" się siebie i nauka seksu, bo tego trzeba się nauczyć, nie wiem jaka pozycja ci pasuje i jaki masz temperament, póki nie zaczniesz tego robić.Szanuje takie osoby, ale dobry seks wymaga czasu. wiem co mówię, bo od 6 lat jestem żoną i mam wrażenie że im dużej jesteśmy ze sobą, tym jest lepiej.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.05.2016 19:47
Szcun. Ja z moim przyszłym mężem jestem 7 lat. Nie wyobrażam sobie czekać tyle lat....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.05.2016 10:18
Babcia mi kiedyś powiedziała żebym nie popełniła jej błędu i nie kupowała kota w worku. Stwierdziła że dziadek już w młodości miał poważne problemy z erekcją i nie wie jakim cudem mieli dzieci ;P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2016 09:05
A Moja przyszła Teściowa powiedziała mi wprost, że dobry seks jest najważniejszy w małżeństwie, i żebyśmy nie zrobili jej głupoty i nie spróbowali dopiero po ślubie ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo