LIST: „Trzeba przywrócić pobór do wojska. Młodzi faceci to zniewieściałe ofermy!”

Katarzyna chce wysłać wszystkich młodych Polaków w kamasze.
LIST: „Trzeba przywrócić pobór do wojska. Młodzi faceci to zniewieściałe ofermy!”
Fot. Thinkstock
10.04.2016

Mam taki pomysł, którym chciałam się podzielić. Myślę, że to by wiele zmieniło i wreszcie zapanowałaby normalność. Jestem za tym, żeby choćby jutro przywrócono powszechny pobór do wojska. Wiem jak zareagowaliby najbardziej zainteresowani, ale nie można przejmować się ich zapłakanymi oczami i trzęsącymi się nóżkami. Oni się boją i nic w tym dziwnego. Wiedzą, że mogliby sobie nie dać rady.

Ostatnio przeczytałam wiadomość o tym, że służba ma być znowu obowiązkowa od jakiegoś tam rocznika. Ucieszyłam się bardzo, ale w komentarzach stara śpiewka - nikt nas do niczego nie zmusi, wojsko jest głupie, nie będę się poświęcać dla kraju. Tylko kilka rozsądnych głosów i to w większości dziewczyn.

Wszystkie zauważyły to, co ja - współcześni chłopcy i młodzi mężczyźni to straszne mięczaki. Potrzebują takiej szkoły życia!

Zobacz również: Jacy są współcześni faceci?

 

 

zniewieściały facet

fot. Thinkstock

Kiedyś facet to był facet. Oglądam zdjęcia z młodości mojego taty i nie mam wątpliwości, kto to. A teraz? Współczesny 19-latek chodzi w obcisłych spodniach, kolekcjonuje firmowe buty, co rano stylizuje sobie fryzurę i słucha muzyki elektronicznej. Bardzo generalizuję, ale spójrzcie tylko na nich. Są bardziej zniewieściali od swoich koleżanek. Zero siły, kondycji i odwagi. Zachowują się jak męskie szafiarki, ale męskości w nich za grosz nie ma.

Mój brat jest właśnie w takim wieku, więc wiem co mówię. Dobrze go znam i jego kolegów też. Wydaje więcej pieniędzy na ciuchy, niż ja. Ciągle przegląda strony, gdzie szuka wymarzonych spodni i butów. W łazience siedzi najdłużej z całej rodziny. Jego kosmetyczka jest ze 2 razy większa od mojej.

Ostatnio jak miał wbić gwoździa w ścianę, to walnął się w palec i zaczął płakać!

 
zniewieściały facet

fot. Thinkstock

Kiedyś było inaczej. Bez względu na wiek chłopak był mężczyzną. Atletyczne i silne ciało, nie zwracał uwagi na ciuszki i fryzurki, potrafił zabić spojrzeniem i przy nim czułabym się bezpiecznie. Teraz mam wrażenie, że gdybym szła z chłopakiem i ktoś by nas napadł, to on by się schował za moją spódnicą. Nikt niczego od nich nie wymaga i takie są efekty. Gdzie nie spojrzę, tam niedojrzałe siusiumajtki.

Nawet nie można im tego powiedzieć, bo zaraz się obrażają albo mają łzy w oczach. Wcale tacy nie jesteśmy, zostawcie nas w spokoju, nie chcemy do wojska, wolimy się stylizować przed lusterkiem. Boże… widzisz i nie grzmisz.

I dziwnym trafem najgorzej jest od momentu, kiedy zlikwidowano służbę wojskową dla wszystkich. Oni zupełnie sobie odpuścili. Jak mamy znaleźć fajnych facetów, skoro już dawno wyginęli?

 
zniewieściały facet

fot. Thinkstock

Jeszcze na wsi i w mniejszych miejscowościach można spotkać pojedyncze przypadki, ale w miastach sprawa wydaje się beznadziejna. Tam żyją same ofermy. Lubią shopping, ploteczki, noszą w torebeczkach lusterka, jak im zarost wyrasta, to go pielęgnują olejkami, a w kieszeni mają chusteczkę do polerowania bucików. Ja dziękuję za taką męskość i mam wrażenie, że nie jestem z tym sama.

Wszystkim bez wyjątku przydałoby się spanie na twardej pryczy, wysiłek fizyczny, jedzenie z puszki i pranie raz na 2 tygodnie. Może to by w nich rozbudziło samcze instynkty.

Co Wy na to? Oddajemy naszych chłopaków do jednostki, żeby zmężnieli?

Katarzyna

 

zniewieściały facet

fot. Thinkstock

Nie widzę w dzisiejszych nastolatkach ani odrobiny męskości. Wystarczy katar, żeby umierali w cierpieniu, sportów prawie żadnych nie uprawiają (chyba, że na ekranie komputera), interesują się głupotami i są tak miękcy, że można ich złamać spojrzeniem. I nie mówię tylko o licealistach, bo trochę starsi są dokładnie tacy sami. Ofiary życiowe, a nie faceci, z którymi mogłybyśmy się czuć bezpiecznie.

Trzeba coś zrobić - migają się. Widzą krew - mdleją. Trzeba coś podnieść - nie mają siły. Komuś trzeba pomóc - uciekają. Naprawdę niewiele potrafią, wszystkiego się boją i są słabeuszami do potęgi.

Dziwne, że na to pozwalamy. My - mówię o kobietach i dziewczynach, ale też o naszym państwie. Za chwilę zostaniemy zupełnie same, bo w chwili zagrożenia chłopcy zwieją gdzie pieprz rośnie. Tacy są męscy i odważni.

Zobacz również: Nadchodzą księcioseksualni!

zniewieściały facet

fot. Thinkstock

Ja bym chciała być z kimś, kto się nie boi własnego cienia, potrafi odnaleźć się w najtrudniejszej sytuacji i nie trzeba go cały czas trzymać za rękę. Teraz młodym facetom wydaje się, że wystarczy zapuścić brodę, żeby testosteron z nich kipiał. Ale to tylko maska! Pod tym zarostem kryje się delikatny chłopczyk. Z fajną fryzurą, gładką cerą, obcisłymi spodniami i firmową koszulką, ale mięczak do potęgi.

Nie twierdzę, że wojsko ich wszystkich nagle wyleczy, ale innego rozwiązania nie widzę. Ktoś powinien stać nad nimi z batem i motywować do działania. Już pokazali do czego są zdolni, jak nikt niczego od nich nie wymaga. Niektórzy są bardziej kobiecy ode mnie.

Mnie się marzy chłopak, który nie gubi się w lesie, potrafi rozpalić ognisko i zrobi 10 pompek, jak trzeba.

Zobacz również: Zdrada w mundurze

Komentarze (73)

Ocena: 3.77 / 5
monte (Ocena: 3) 07.11.2017 20:41
Coś w tym jest co napisałaś, tylko że wrzuciłaś wszystkich do jednego wora. Teraz napisz coś o kobietach, jakie to one w dzisiejszych czasach są kobiece i wartościowe.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 17.04.2016 15:27
ja zauważyłam, że zgłaszane są wszystkie, które sprzeciwiają się przywróceniu służby wojskowej. przypadek?
odpowiedz
Youssef Djioui (Ocena: 1) 15.04.2016 17:28
"Tylko kilka rozsądnych głosów i to w większości dziewczyn." Z tego mozna cos wywnioskowac. Sluzba obowiazkowa, ale tylko dla kobiet! Mezczyzni stali sie madrzejsi i dorosli do wolnosci a baby jeszcze trzeba tego nauczyc - jezeli to jest prawda...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2016 21:17
Co ma ksiądz do tego?! O.o
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2016 08:33
ty tez idz do woja, a co tam! przeciez nie jestes slaba kobieta, czyz nie?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo