Mój chłopak muzułmanin

Weronika boi się o swoją przyjaciółkę. Jej zdaniem popełnia życiowy błąd.
Mój chłopak muzułmanin
Fot. Thinkstock
21.01.2016

Pamiętacie nasz artykuł Gwałt to moja modlitwa? Opisałyśmy w nim drastyczne historie ofiar, które zostały zgwałcone w imię religii. Mowa oczywiście o islamie, gdzie prześladowcy, znęcający się nad kobietami, uważali (i niestety nadal uważają), że w ten sposób najlepiej oddają hołd Allahowi.

Nie tylko niehumanitarne podejście do płci żeńskiej wpływa na negatywny odbiór tego wyznania. Organizacja ISIS, która regularnie terroryzuje Europę, również mocno się do tego przyczynia. Nie ufamy muzułmanom - i z tym faktem nie ma co polemizować.

Sprawdź: Co sądzimy o muzułmanach?

Okazuje się jednak, że nie wszyscy w naszym kraju są uprzedzeni do wyznawców islamu. Kilka dni temu na naszą skrzynkę redakcyjną przyszedł mail od zrozpaczonej Weroniki, która jest przerażona związkiem swojej przyjaciółki. Jak sama stwierdziła: `Jej facet, który jest muzułmaninem, ją omotał`.

Jak wygląda relacja z przedstawicielem innej religii? Przeczytajcie list.

 

związek z muzułmaninem

Fot. Thinkstock

Ją fascynuje wszystko, co jest związane z Egiptem i z nim. Podoba jej się zwłaszcza sposób, w jaki pary się tam rozwodzą – wystarczy, że mężczyzna trzy razy wypowie jakąś formułkę przy całej rodzinie i gotowe, o ile dobrze pamiętam. Nie można powiedzieć nic krytycznego na temat Egiptu oraz islamu. Jej zdaniem każda religia jest tak samo dobra.

Przejdę jednak do sedna. Ostatnio sytuacja w Egipcie bardzo się zmieniła. Ten kraj żyje z turystyki, która bardzo podupadła przez zamachy i rozbity na półwyspie Synaj samolot. Podobno pozwalniali większość pracowników, w tym Muhammeda.

związek z muzułmaninem

Fot. Thinkstock

Polska jej zdaniem jest beznadziejna, święta Bożego Narodzenia też. Najlepiej żeby ich w ogóle nie było. Polacy to katole, do tego tacy nietolerancyjni. To prawda, że niektórzy nie są tolerancyjni, ale przecież nie można tak mówić o wszystkich.

A gdzie jej tolerancja? Skoro o niej mówi, to chyba sama powinna szanować poglądy innych i nie nazywać ludzi katolami. Ja nigdy nie nazwałam jej chłopaka muslimem i nic do niego nie mam, naprawdę. Nie akceptuję jego wiary, ale nie potępiam go, bo to nie jego wina. Wychował się w takim a nie innym kraju i środowisku. Nie czuję do niego niechęci. Coraz częściej mam jednak wątpliwości do jego intencji i martwię się o Sylwię…

związek z muzułmaninem

On chce teraz przeprowadzić się do Włoch i próbuje nakłonić ją na sformalizowanie związku lub coś w tym stylu. Podobno dzięki umowie małżeńskiej on będzie mógł zamieszkać w Europie. Wszystko wskazuje na to, że mu się uda. Jej rodzice także się nie sprzeciwią, są wyluzowani aż za bardzo, do tego znają go i lubią, a jej szczęście jest dla nich najważniejsze.

Myślicie, że powinnam walczyć o tę przyjaźń i próbować wyperswadować jej tak poważny krok? Oni znają się dopiero rok, a łącznie we dwoje spędzili może ze 2 miesiące. Co myślicie o chłopakach muzułmanach?

Weronika, 24 l.

związek z muzułmaninem

Fot. Thinkstock

Imigranci, muzułmanie oraz ISIS to teraz bardzo gorące tematy, które nie są nam obojętne. Mi natomiast w podwójny sposób.

Rok temu moja najlepsza przyjaciółka poznała na wycieczce do Egiptu chłopaka – muzułmanina. Był jednym z pracowników hotelu w Sharm El Sheikh. Dość szybko wpadli sobie w oko, ale szczerze powiedziawszy nie myślałam, że jej zauroczenie przerodzi się w coś poważnego.

Sylwia pisała mi, że poznała przystojnego barmana, ale sądziłam, że to jednorazowy wyjazd, który się nie powtórzy. Poza tym faceci dość często wpadają jej w oko. Myliłam się jednak. Pojechała tam drugi raz, kolejny i kolejny. Wkrótce zostali parą…

 

związek z muzułmaninem

Fot. Thinkstock

Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, bardzo się zmieniła, ale raczej na niekorzyść. Jestem osobą wierzącą i religia jest dla mnie bardzo ważna, ale nigdy nie rozmawiałam z nią na ten temat. Wiedziałam tylko, że jest katoliczką i chodzi do kościoła. Po kilku takich wizytach w Egipcie bardzo zmieniła do mnie stosunek.

Przypomina to huśtawkę nastrojów. Raz jest miła i taka jak dawniej, z kolei za chwilę krzywi się na twarzy i rzuca jakieś dwuznaczne komentarze. Niby nie chce dopiec wprost, ale potrafi wbić szpilę.

Komentarze (58)

Ocena: 4.72 / 5
Wróżka Bonita (Ocena: 5) 10.07.2017 17:13
Nie posiadam szklanej kuli, czarnego kota i nie latam na miotle - rozkładam karty Tarota i interpretuję je w formie wróżby na przyszłość. Tarot od kilku wieków pomaga ludziom w problemach w podejmowaniu dla nich kluczowych decyzji. Sama często z niego korzystam, ale przede wszystkim stawiam karty osobom na rozstaju życiowych dróg. Moje wróżby dotyczą najróżniejszych dziedzin życia: miłości, zazdrości, finansów, zdrowia, sytuacji rodzinnej, kariery, edukacji oraz spraw codziennych,zdrowia. Podchodzę wnikliwie do każdego problemu pytającego , nie chcę nikomu przypadkowo "podciąć skrzydła" lub zabrać nadzieję. Do rozłożenia kart jest mi potrzebne Twoje imię i data urodzenia oraz jeśli pytanie dotyczy innych osób również ich imiona i daty urodzenia. Proszę również pamiętać o tym, że tarot to nie wyrocznia o naszym życiu decydujemy my sami tarot jedynie daje drogowskazy doradza a nie przesądza o naszej przyszłości. Najczęściej i najchętniej stawiam karty wieczorem, wtedy mam ciszę i spokój. Wszystkich serdecznie pozdrawiam, zapraszam do zadawania pytań moim kartom i życzę samych pozytywnych wróżb. Choć niestety nie zawsze takie są ja nie leję wody i powiem Ci wprost jak jest co mówią mi karty, to pozwala uprzedzić fakty i zmienić bieg spraw dla nas niekorzystnych. Cennik: TAROT 1-5 pytań - 50zł UROKI MIŁOSNE,SPĘTANIA 1-dniowy ''Love Charm' - 250zł 3-dniowy ''Amore Standard''- 500zł 7-dniowy-''Amore Explosion''1000zł blokada na kochanke - 250zł ozywieniwe relacji w związku 250zł oczyszczanie aury wraz ze zdjęciem uroku 250zł lokalizacja zaginionych ludzi/zwierząt 200zł Odpowiem tak dokładnie jak będę mogła, posiłkując się kartami Tarota oraz wahadełkiem. Jeśli moja oferta Cię interesuje, przemyśl dokładnie pytania i napisz je do mnie. Zapraszam wszystkich szukających porady od kart pozdrawiam Cię serdecznie. Pamiętaj...wróżba to nie wyrocznia. Wróżba to tylko prognoza Twojej przyszłości, na którą Ty masz ogromny wpływ,bo posiadasz wolną wolę i możesz ją zmienić podejmując działanie i wybierając drogę,którą chcesz pójść... Karty stawiane w danym dniu na przyszłość pokazują co może się wydarzyć w Waszej przyszłości,ale jakiekolwiek działania Twoje lub kogoś ,związanego z Twoją przyszłością zawsze mogą zmienić bieg Twojego życia... Karty mogą nas ostrzec,a my mając tą wiedzę możemy uniknąć niebezpieczeństwa, zmienić swój los... Wróżka Bonita bonita222@op.pl http://wrozkabonita.wizytowka.pl/ Twitter: TarotOnline
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 23.01.2016 10:08
NOPENOPENOPE. Po sformalizowaniu związku Ci ludzie zachowują się inaczej.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.01.2016 09:02
hahaha a co jeśli Ci powiem, że wyjechałam i jest nawet lepiej? :D ale co ja mogę wiedzieć, ty znasz wszystkich lepiej
odpowiedz
Alicja (Ocena: 5) 22.01.2016 21:51
Nie będę Cię hejtować bo szkoda na to mojego czasu :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2016 20:48
Prawda jest taka, że jeśli koleżanka jest zakochana, to nikt jej do rozumu nie przegada. Powiedz jej tylko, co o tym myślisz, abyś w przyszłości miała czyste sumienie. Zaproponuj (jak ktoś napisał) odwleczenie ślubu. Jeśli facetowi zależy na niej to zaczeka. Jeśli czeka na wizę to prędzej czy później zacznie kombinować.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo