LIST: „Przyjmijmy imigrantów! Sama chętnie im pomogę, bo na to zasługują...”

Odważny głos w sprawie uchodźców. Do Polski ma trafić ponad 10 tysięcy z nich.
LIST: „Przyjmijmy imigrantów! Sama chętnie im pomogę, bo na to zasługują...”
13.09.2015

Witajcie!

Witajcie mieszkańcy tego dziwacznego kraju, w którym niemal każdy twierdzi, że jest wierzący. W kraju, w którym większość ma Boga na ustach. W kraju, który wiele razy w historii cierpiał, a jego obywatele musieli szukać schronienia gdzie indziej. A dzisiaj, kiedy żyjemy sobie stabilnie, mamy głęboko gdzieś ofiary wojny. Nienawidzimy obcych. Co z tego, że prawie wszyscy uważamy się za katolików, a papież zachęca nas do pomoc. Nagle się okazuje, że może sobie gadać, bo to przecież nie nasz ojciec święty, tylko też jakiś obcy...

Jestem przerażona całą tą dyskusją na temat imigrantów. Ale czasami nie mogę się powstrzymać i zaglądam w komentarze np. na Facebooku. I co widzę? Młodzi ludzie, pod własnymi nazwiskami, ze zdjęciami twarzy potrafią okazywać taką nienawiść, że robi mi się niedobrze. Piszą o brudnych ciapatych, kozoje***, terrorystach. Niektórzy zapraszają ich do Polski, ale tylko do Auschwitz, bo podobno tam jest ich miejsce. Czy tylko ja się zastanawiam, w jakim okropnym społeczeństwie przyszło mi żyć? To jest potworne.

 

uchodźcy

Jestem za tym, żeby Polska przyjęła imigrantów i sama jestem zainteresowana udzieleniem im pomocy. To nie jest wcale czcze gadanie bez pokrycia. Znam angielski, wielu z uchodźców też sobie radzi z tym językiem, więc jakoś się dogadamy. Opowiem im chętnie o Polsce, poradzę, jeśli o to poproszą, zorganizuję dla nich zbiórkę, bo niewiele mają. To jest właśnie chrześcijańska postawa, a nie to chamstwo wylewające się z komentarzy. Piszą to zazwyczaj młodzi ludzie, którzy mają w głowie siano, a nie poglądy. Powielają stereotypy i hasła chorych na umyśle polityków. Dlaczego nie możemy pokazać, że jesteśmy solidarnym narodem?

Polacy uciekali przed wojnami i okupacją przez setki lat. Ale nie byli muzułmanami, więc nie było sprawy. No i byli Polakami, a swoich oczerniać nie chcemy. Tylko czy ktoś zdaje sobie sprawę, że np. muzułmański Iran przyjął ponad 100 tysięcy polskich uciekinierów? My mamy ugościć 1/10 tego. Stać nas na to. Ja wiem, że niektórzy nie mają pracy, w kraju nie jest idealnie, ale liczby nie kłamią i jesteśmy jednym z 20 najbogatszych państw świata. Wiele razy nam pomagano, więc musimy się odwdzięczyć.

uchodźcy

Plebsu to oczywiście nie przekona, bo to nie są ludzie myślący. Jak tylko widzą jakiś artykuł o imigrantach i muzułmanach, to od razu wypisują te swoje mądrości. W ten sposób się dowartościowują. Ale mam taką nadzieję, że z 38 mln Polaków takich kretynów jest tylko garstka, może kilka tysięcy. W dyskusjach ciągle widzę te same nazwiska, więc może coś w tym jest.

Nawet ostatnio było badanie, że ponad połowa z nas jest za pomocą uciekinierom. Jest nadzieja. Tylko najbardziej mnie w tym wszystkim boli to, że najgorsi są młodzi. Niby tacy mądrzy, oczytani, podróżujący po świecie, a jednak marzący o Polsce tylko dla Polaków. Znamy te hasła z Niemiec, które wywołały potem największą wojnę w historii.

Spójrzcie na imigrantów jak na ludzi, a nie terrorystów. Zasługują na to!

Zosia

uchodźcy

Politycy europejscy wiedzą, że trzeba jakoś sobie poradzić z tym kryzysem. Prawdopodobnie będziemy musieli przyjąć tysiące takich imigrantów. Nawet papież do tego zachęca i wymaga od każdej parafii, by przygotowała miejsce dla przynajmniej jednej rodziny. Ale Polacy z Internetu wiedzą co innego. Uciekinierzy wcale nie chronią się przed wojną i prześladowaniami. Chcą się dostać do Europy tylko po to, żeby potem ją wysadzić w powietrze i żeby islam zapanował na całym świecie. Jak zwykle teorie spiskowe, skrajne emocje i populizm. Tacy z nas katolicy, że pomagać możemy sobie, ale nie „innym”. Nawet papieża nie słuchamy.

Cieszę się, że niektórzy myślą jak ja. Jestem za tym, żeby tych chamów z Internetu pokazywać i piętnować. Skoro ktoś jest tak odważny, że oczernia i obraża ludzi, to niech poniesie tego konsekwencje. Za wypowiedzi o ciapatych i kozoje*** niech go zwolnią z pracy, wyrzucą z uczelni, cokolwiek. Już o jednym takim przypadku słyszałam i tylko to mnie pociesza. Te wszystkie obelgi są niby w obronie chrześcijańskich wartości i to jest największy absurd tej sytuacji. Od kiedy chrześcijaństwo nakazuje obrażać innych?

uchodźcy

Rozumiem, że muzułmański terroryzm to sprawa świeża i dlatego wzbudza takie emocje. Ale nie dajmy się zwariować! Za zamachami na Word Trade Center stało kilkanaście-kilkadziesiąt chorych ludzi, a nie wszyscy wyznawcy Allaha. Wiara nie miała nic do tego. Terroryści-samobójcy to pojedyncze osoby z wypranymi mózgami. Cała reszta to ludzie marzący o pokoju. Polscy Tatarzy zdążyli już chyba udowodnić, że islam sam w sobie nie jest złem. Po prostu czasami wiarą wycierają sobie usta źli ludzie, ale tak jest w każdej religii.

Ciągle widzę w mediach nagłówki, że „muzułmanin zamordował swoją żonę”, „islamista zastrzelił dziecko”, „muzułmanin przygotowywał zamach”. Jakoś w polskich portalach nie czytam o tym, że „pijany katolik przejechał 7 osób”, „chrześcijańska matka ukrywała zwłoki noworodków w beczkach po kapuście”, „polski katolik planował zamach na sejm”. W ich przypadku wyznanie jest najważniejsze, ale w naszym już wcale. Czy to się nie nazywa przypadkiem hipokryzją? Wiemy, że wiara polskich przestępców to sprawa drugorzędna. U wyznawców islamu nagle staje się najważniejsza.

uchodźcy

Studiuję kierunek medyczny w jednym z dużych polskich miast. Mało kto o tym wie, ale na uczelniach tego typu jest wielu obywateli innych krajów, w których nie da się normalnie studiować. Mam wokół siebie wielu muzułmanów. To świetni, ciepli i pracowici ludzie. Ci, którzy już skończyli naukę, wcale nie uciekli ze swoją wiedzą gdzieś indziej. Pracują w naszym kraju i ratują życie Polaków. Ale skoro są tacy źli, to może nie powinni? My ich obrażamy, a oni mają nas leczyć? Wszystkim krytykom zalecam trochę godności. Gardzisz muzułmanami, więc jak przyjdzie co do czego, nie pozwól, żeby operował Cię wyznawca Allaha.

Byłam też przez chwilę w Niemczech i tam spotkałam ich jeszcze więcej. Pochodzą z różnych krajów – Libii, Syrii, Afganistanu, Iraku itp. To są miejsca, w których jeszcze niedawno albo wciąż rozgrywa się piekło na ziemi. Uciekli i to była najlepsza decyzja w ich życiu. Naprawdę doceniają to, że w Europie znaleźli bezpieczeństwo i szansę na rozwój osobisty. Ale co z tego? Niektórzy i tak będą twierdzić, że to potencjalni terroryści, bo z miliarda muzułmanów większość to mordercy. Czy wyście zapomnieli o tym, ile złego w historii wyrządzili chrześcijanie, w tym katolicy?

Komentarze (184)

Ocena: 4.39 / 5
Alutka (Ocena: 1) 22.08.2016 15:13
Witam byłam w Anglii i jestem w Polsce wiem co sie dzieje i w żadnym wypadku nie zgodze sie na przybycie muzułmanów do Polski owszem jeśli miały by byc to kobiety i dzieci z Syrii to tak ale nie 5 kobiet z dziecmi a reszta rozjuszonych 20 latków z innych krajów islamskich. Żal mi Cie Zosiu że tak sądzisz a czy Ty wiesz jak te dzieci "islamskie" są wychowywane szczególnie chłopcy moze byś sie tym zainteresowała jak od małego mają wpajaną nienawiść i uczone są podżynania gardeł jakie bajki każa im oglądać jacy to ludzie są okropni tylko Allah jest wielki?! Oglądałaś relację ludzi co Ci uchodzcy zrobili we Francji , Niemczech i innych krajach?? Zastanów się nad tym jak chcesz to sobie weż ich wszystkich do siebie ciekawe ilu z nich bedzie wykształconych i biednych do Nas trafią sami bogaci bo biednych i naprawde potrzebujących schronienia zwyczajnie na to nie stać . I w nosząc po tym co piszesz zastanawiam się czy rzeczywiście jesteś wykształcona ! ( nie obrażając oczywiście Ciebie) zastanów sie nad tym jak by wyglądała Polska gdyby wpuszczono ich tysiąc a za nimi przyjechało by następne 5-10 tys bo tak by to było .Nie twierdzę że wszyscy sa terrorystami ale na pewno większość.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.08.2016 17:36
Śmić mi się chcę jak to czytam! Nigdy nie komentuje takich typu rzeczy ale teraz nie moge się powstrzymać!! Kobieta, która to napisała musu być idiotką i nie interesować się tym co się teraz dzieje na świecie!! Moi znajomi niedawno wyjechali do Niemiec, bali się wyjść z domu po tym co się tam działo.. Nie uważam aby moja opinia była bedpodstawna bo ja chętnie przyjełabym ludzi " ciepłych pragnących pokoju na świecie" Ale nie zwierzęta ktore gwałcą kobiety i dzieci,którzy są agresywni i narzucają swoje poglądy i zasady. Jakim prawem?! Co Ty wiesz durnoto o islamizacji Europy, na Twoim miejscu poczytałabym trochę w internecie,że oni nawet się z tym nie kryją,że chcą ją przejąć! Pewnie takim ludziom jak ja nawet nie chodzi o nie tolerancje ale o to co się dzieje na świecie! Już ich Niemcy i Francja przyjeli i co? Zginęło mnóstwo niewinnych ludzi.. Chce się czuć bezpiecznie w swoim kraju i żyć tak jak mnie wychowano i wydaje mi się, że my Polacy powinniśmy być na pierwszym miejscu!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.12.2015 13:51
Polska jednym z 20 najbogatszych państw świata. Hahaha nie mogę, propaganda. Szok.. Jestem młoda polką i nie zgadzam się na żadnych uchodźców w Polsce i koniec!! Bo się zwyczajnie no je o swoje bezpieczeństwo i życie!!! A to jest najważniejsze. ciekawe co powie autorka tego durnego listu, jak ją któryś z tych jej "nie groźnych uchodźcow" brutalnie zgwalci, bo jemu się chcę seksu i koniec, bo mu jaja upchnąć i przez to jest chory.No idiotyzm. Nie nie nie i jeszcze raz nie dla islamizacji Polski.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.10.2015 01:09
Chcesz to sobie ich sama przyjmuj ale nie wymagaj tego od innych. Po pierwsze nie wrzucajmy wszystkich cudzoziemców do jednego worka. Sama udzielam dachu nad głową obcokrajowcom -tym którzy przyjeżdżają tu pracować albo uczyć się, są kulturalni i szanują kraj do którego przybyli. Nie toleruję natomiast uchodźców którzy zamiast okazywać wdzięczność za pomoc wszczynają rozruby w kraju do którego przyjeżdżają (a raczej który najeżdżają), głoszą hasła pełne nienawiści, są agresywni, narzucają swoje zasady, organizują ataki i stanowią zagrożenie dla całej europejskiej (i nie tylko) cywilizacji. Ludzie! Nie dajcie się oszukać hasłami że pomagacie biednym ofiarom wojny, zastanówcie się kogo przyjmujecie do swojego kraju. Każdy kto jest przeciwko naszej cywilizacji będzie się podszywał pod potrzebującego poczciwca wykorzystując takie naiwne podejście. To współczesna wersja konia trojańskiego -sami wpuszczamy wroga do swoich bram. Współczuję ofiarom wojny, ale to nie oni tu jadą (a przynajmniej nie tylko oni i coraz mniej wierzę w to by stanowili większość). Pooglądajcie materiały video z krajów gdzie przybyło ich więcej, dopóki ich nie ocenzurują bo już teraz są tuszowane. Przyjeżdżają i dewastują okolicę w której się napatoczą, atakują ludzi -zobaczcie to na własne oczy a jak nie wierzycie w te filmy to ruszcie tam du*y i sami sprawdźcie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 17.09.2015 12:13
ludzie młodzi buntują się bo po mimo wykształcenia nie mają perspektyw w kraju tylko puste obietnice to jest wyniszczanie kraju inwestowanie w imigrantów którzy pracować nie będą a wyganianie za granice młodych to po pierwsze bo drugie jak nie umiesz pływać to nie wskakuj do wody bo się utopisz jak Polska w to wejdzie to się utopi nie ma warunków na przyjęcia imigrantów(podkreślam słowo imigrantów i to socjalnych w dodatku) bo trzecie co z Ciebie za człowiek żeby porównywać nas do nazistów? my nic nie ,,musimy" a w sondaże nie wierz bo w mediach pokazują same dzieciaki i kobiety a większość tej zgrai stanowią młodzi silni mężczyźni, którzy by Cie skrzywdzili jakby spotkali samą nawet w dzień, wstyd mi czytać taki wpis naprawde wstyd żeby porównywać Polaków do nazistów...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo