On nie wie, że go zdradziłam...

Każdy popełnia błędy, ale zazwyczaj trzeba za nie zapłacić...
On nie wie, że go zdradziłam...
Fot. David LaChapelle
03.01.2014

Zdrada to najgorszy koszmar każdej pary. Niezależnie, czy zakochani spotykają się od pół roku, czy od wielu lat. Każdy skok w bok wiąże się z cierpieniem. W dzisiejszych czasach pokusa na bycie niewiernym jest bardzo duża i niestety wiele osób jej ulega. Nieważne, czy był to jednorazowy wyskok czy regularne schadzki - gdy prawda wychodzi na jaw, cierpimy tak samo.

Musimy zdawać sobie sprawę, że szczerość może doprowadzić do rozpadu związku i nawet jeśli zdrada zostanie nam przebaczona, to będzie powracać już zawsze w aluzjach lub zarzutach. Zapewne nie odzyskamy również u partnera pełnego zaufania.

Jeśli jednak zdecydujemy się milczeć i zatrzymać tę tajemnicę dla siebie, wyrzuty sumienia będą nas męczyć. Być może zdamy sobie wtedy sprawę, że nasz partner nie zasłużył na to, by żyć w nieprawdzie.

 

kylie minogue

Fot. David LaChapelle

26-letnia Kaśka z Legnicy na własnej skórze przekonała się, że zdrada boli. „Jestem z Filipem od 5 lat. Jest nam ze sobą dobrze i planujemy wspólną przyszłość. Ślub, dom, dzieci, spokojne życie – oto nasza wspólna wizja. Bardzo go kocham, ale od roku coś między nami nie gra, coraz częściej się kłócimy” – wyznaje Kaśka. „Ostatnio bardzo się pokłóciliśmy o jakąś błahostkę, ale Filip zrobił z igły widły. Obraził się na mnie i wyzwał od najgorszych. W złości umówiłam się z koleżankami i uderzyłyśmy na imprezę. Pech chciał, że był tam pewien facet, który wpadł mi w oko. Niestety nadmiar alkoholu, złość na Filipa i obecność przystojnego bruneta spowodowały, że wylądowaliśmy w łóżku. Wszystko pamiętam jak przez mgłę. Do dzisiaj mam wielkiego kaca moralnego”.

„Kompletnie nie wiem, co mam zrobić... Czy powiedzieć prawdę, czy dźwigać ją sama? Wiem, że mój chłopak nigdy nie wybaczyłby mi tej zdrady. Cały czas płaczę i zastanawiam się, gdzie miałam rozum... Tak bardzo tego żałuję i żal mi mojego chłopaka. Wiem, że mówiąc prawdę, przekreśliłabym ten związek, a z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że jeśli nic nie powiem, możemy być jeszcze szczęśliwi. Wyciągnęłam z tego naukę i wiem, że nigdy bym już tak nie zrobiła, ale czy warto to trzymać w tajemnicy..?” – zastanawia się Kaśka.

`Wiem, że robię źle, jednak dzięki tym facetom wciąż czuję się kobieca i pożądana. Nie chcę brać rozwodu, bo pragnę uniknąć cierpienia naszego dziecka, poza tym taki układ jest dla mnie wygodny. On całymi dniami przesiaduje w pracy i myśli, że jestem wzorową kurą domową” – kończy opowieść Beata.

Zanim Ty również ulegniesz pokusie, przemyśl to dwa razy. Pomyśl o przyszłości i zastanów się, jak by to było, gdyby to twój mężczyzna uległ innej kobiecie. Jeśli mimo to masz ochotę na skok w bok, lepiej rozstań się z obecnym partnerem. Nikt nie zasłużył na to, żeby go okłamywać.

 

KLK

kylie minogue

Fot. David LaChapelle

Z kolei Anka pochodząca ze Szczecina z premedytacją zaliczyła skok w bok. „Ja i mój chłopak Kuba spotykamy się od 6 lat. Niby jest nam dobrze razem, ale nie do końca. Kuba miał pewien incydent w przeszłości – rok temu zdradził mnie z koleżanką z pracy. Ma takie poczucie winy, że do tej pory mnie za to przeprasza. Co prawda obiecał poprawę i przysiągł, że nigdy więcej się to nie zdarzy. Wybaczyłam mu, ale nie satysfakcjonowało mnie to” – mówi Anka.

„Chciałam odpłacić mu się tym samym. Kiedy Kuba wyjechał w delegację służbową, zaprosiłam do siebie swojego długoletniego kolegę, jeszcze z czasów liceum. Ugotowałam kolację, wypiliśmy butelkę wina i uprawialiśmy seks. Oczywiście Paweł miał potem wyrzuty sumienia, że takie wydarzenie miało miejsce. Ja również udawałam zrozpaczoną zaistniałą sytuacją. Jednak w głębi duszy chciałam, żeby to się stało. Chciałam poczuć smak zemsty i odpłacić się Kubie. Jednak wcale to nie jest takie satysfakcjonujące, jak myślałam. Każdego dnia zżerają mnie wyrzuty sumienia. Cały czas zastanawiam się, czy powiedzieć o wszystkim Kubie, ale nie wiem, czy zdołałby mi wybaczyć, tak jak ja wybaczyłam jemu” – wyznaje Anka.

Sytuacja Beaty z Rzeszowa jest zupełnie inna. „Ja i mój mąż Sebastian jesteśmy małżeństwem z 10-letnim stażem i mamy dziecko. Sebastian dużo pracuje, żeby utrzymać naszą rodzinę. Ja siedzę w domu i pełnię rolę pełnoetatowej gospodyni domowej. Nasze małżeństwo bardzo na tym cierpi, gdyż nie mamy czasu dla siebie. Nawet ze sobą prawie nie sypiamy, bo Sebastian jest zmęczony po pracy i nie ma siły na seks…” – zaczyna swoją opowieść Beata.

„Wiem, że mój mąż nie dostrzega we mnie kobiety, w której się zakochał. Sytuacja stała się jeszcze gorsza, gdy urodziłam dziecko, wtedy zupełnie odstawił mnie na bok. Mam swoje potrzeby i muszę mieć pewność, że wciąż jestem „w grze”. Dlatego też pod nieobecność Sebastiana spotykam się z innymi mężczyznami.`

Polecane wideo

Komentarze (53)
Ocena: 5 / 5
dud (Ocena: 5) 04.02.2019 14:58
Oj kobiety , kobiety ... Wydaje się wam że małżeństwo to ciągle , kwiaty , słońce i dywanik powitalny... Otóż nie , małżeństwo to proza życia z wszystkimi tego trudnosciami ...Jesteście pustymi bzdziągwami , jak coś nie tak w małżeństwie to każda z was szybko rozkłada nogi żeby zrobic na złośc męzowi ...Zapominacie że zdrada żony to koniec małżeństwa ... Potem płacz ,, Boże co ja zrobiłam"..?... Co zrobiłas ....? Rozwaliłas małżeństwo na własne życzenie ....
odpowiedz
Ada (Ocena: 5) 21.05.2014 12:47
ja zdradziłam bo przestałam Błażeja kochac przez to że traktował mnie bardzo zle.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2014 12:16
Jak słyszę że mężczyzna wulgarnie obraził kobietę i nie ma znaczenia że było to pod wpływem emocji to nie mogę się nadziwić czemu jeszcze z nim są!! Taki facet będzie to robił zawsze. Czemu dziewczyna ma wyrzuty sumienia z powodu zdrady skoro on zrobił to samo? Jestem mężatką od kilku lat i jakis czas temu spotkałam swoja bratnia duszę. Faceta z którym chciałabym spędzic resztę życia i wzajemnie. Mężą zdradziłam już nie pamiętam ile razy i nie jest to powód którym można było by się chwalić wręcz przeciwnie. Nie jest tak że zdradza ten który nie kocha drugiej osoby to bzdura a jak ktos tak pisze to nie ma wogóle doswiadczenia w poważnych związkach. Mąż przez jakis czas bdał o nasze małżeństwo a później? Aż smutno się robi i na płacz zbiera. Nie mam wyrzutów sumienia ai trochę. Co mam teraz zrobić? Powiedzieć mu "kochanie przepraszam zdradziłam cię wybaczysz mi?". Dosć wiele razy upokorzyła mnie jego matka a on? Szkoda gadać. Mamy dwie córki. Mamtak poprostu odejsc i powiedzieć sorry to była pomyłka kocham kogos innego? Kogos kto daje mu poczucie bezpieczeństwa, potrafi mnie wysłuchać i zawsze jest po mojej stronie. Tamten facet tez ma rodzinę. Ciągle pluje sobie w brodę że tak mu się życie spierdolilo ale co mamy zrobić? To nie jest takie proste rozwiesć się kiedy łączą nas dzieci. Są chwile kiedy brakuje mi tchu i sił. Chciałam faceta który będzie podporą dla mnie a nie zbędnym balastem. Nie jest tak że wogóle nie darzę męża uczuciem i choć tyle razy mówię mu żeby poswięcił mi więcej czasu to odbija się echem. Powoli tracę cierpliowosć i kilka razy powiedziałam mu żeby dał mi rozwód to bynajmniej będzie miał spokój skoro nie porafi nieczego porządnie załatwić ani docenic starań żony. Z perspektywy czasu stwierdzam że zdrada dodaje pikanterii, doswiadczasz czegos nowego i nie jest to powód żeby miec cholera wie jakie wyrzuty
odpowiedz
karola (Ocena: 5) 16.01.2014 15:29
Jestem zdania tego, że jeśli ktoś zdradza swojego partnera to tak naparawdę go nie kocha. Nie zależnie od powodów, czy to z powodu kłótni, chęci zemsty czy tego, że partner się nami nie interesuje. Ja radziłabym wtedy rozmowę, ponieważ związek opiera sie na szczerości i zaufaniu. Jeśli juz komuś zdarzy sie kogoś zdradzić powinno się o tym powiedzieć parnerowi, ja zawsze staram się postwić na miejscu drugiej osoby i jeśli facet by mnie zdradził to chciałabym o tym wiedzieć. Możliwe, że byśmy sie rozstali ale nie wykluczam tego, że bym mu wybaczyła ale tylko wtedy gdy sam by mi o tym powiedział. Ludzie są tylko ludźmi i nie zawsze postępujemy właściwie.
odpowiedz
przyjacielonline (Ocena: 5) 14.01.2014 20:02
www.przyjacielonline.pl.tl
odpowiedz

Polecane dla Ciebie