LIST: Czy 17 lat to odpowiedni wiek na PIERWSZY RAZ? Boję się, że po latach będę tego żałować…

Ewelina zastanawia się, czy jest już gotowa na pierwszy seks.
LIST: Czy 17 lat to odpowiedni wiek na PIERWSZY RAZ? Boję się, że po latach będę tego żałować…
20.03.2013

Drogie Papilotki,

Zacznę od tego, że niedawno skończyłam 17 lat. Od półtora roku jestem w związku z pewnym chłopakiem. Jest moim rówieśnikiem. Udowodnił mi wielokrotnie, że mogę na nim polegać. Do tej pory pomaga mi po śmierci mamy. Jest czuły i odpowiedzialny. Oboje marzymy, że któregoś dnia weźmiemy ślub i że będziemy ze sobą do końca życia. Oczywiście nie jesteśmy naiwni. Wizję stworzenia wspólnej rodziny traktujemy z rozsądkiem. Owszem, jest to nasze marzenie, ale zdajemy sobie sprawę, że coś może nie wyjść, jesteśmy jeszcze bardzo młodzi. Co ma się stać, stanie się. My dążymy do wspólnego życia, zobaczymy, co przyniesie los.

Przed tym związkiem nie miałam dużego doświadczenia, on zresztą też. Prawda jest taka, że razem odkrywaliśmy, co to jest miłość i odpowiedzialność za drugiego człowieka. W miarę rozwoju związku odkrywaliśmy swoją cielesność. Robi się miedzy nami coraz goręcej. Oczywiście mój chłopak nie naciska. Ma szacunek do moich decyzji i gdy mówię „stop”, on to respektuje.

Nigdy nie miałam żadnego wyobrażenia o utracie dziewictwa. Po prostu myślałam, że to się stanie w odpowiednim momencie.

Zaczęło się we mnie rodzić pytanie, kiedy jest ten właściwy moment. Kochamy się, szanujemy, chcemy wspólnej przyszłości. Uważam, że seks nie jest niczym złym. Waham się jedynie, czy nie jesteśmy za młodzi.

Podchodzimy do naszego związku dojrzale. Nie zrywamy i schodzimy się co miesiąc, jak nasi znajomi. Polegamy na sobie i wspieramy się w ciężkich chwilach. Otwarcie rozmawiamy o naszych wadach i staramy się je eliminować. Mamy tę samą pasję. Dbamy o siebie i jesteśmy szczerzy do bólu. Jednak przede wszystkim, oprócz związku, łączy nas przyjaźń.

A jednak boję się, że za parę lat będę żałować, że pierwszy seks przeżyłam w liceum.

Chciałabym poznać Wasze opinie na ten temat. Ile miałyście lat gdy straciłyście dziewictwo? Żałujecie? Jesteście z tym mężczyzną do dziś?

A może któraś z Was jest ze swoim partnerem od gimnazjum/liceum?

Pozdrawiam gorąco,

Ewelina

Komentarze (327)

Ocena: 5 / 5
oboze (Ocena: 5) 05.08.2014 10:05
O Boże dziewczyno przemyśl to bo potem twoi starzy nie będą wychowywać twojego dziecka a pozatym seks jest dla dorosłych czyli dla ludzi którzy potrafią się sami utrzymać I NIE MIESZKAJĄ ZE STARYMI !
odpowiedz
Qwerty (Ocena: 5) 17.10.2013 20:57
W dupach się dosłownie przewraca. Jestem chłopakiem, mam skończone 19 lat i tak się zastanawiam, czy to dobry wiek na pierwszy poważny związek, bo fajnie byłoby mieć dziewczynę, z którą można miło spędzić czas. Nie wyobrażam sobie jednak, żeby uprawiać seks wcześniej niż w narzeczeństwie na bardzo krótki czas przed ślubem, kiedy ma się absolutną pewność, że to właściwa osoba, albo najlepiej dopiero w noc poślubną. Dziewczyny, które współżyją już w liceum czy, o zgrozo, w gimnazjum z pierwszym lepszym, to dla mnie po prostu szmaty. Pierwszy raz powinien być zarezerwowany dla przyszłego męża jako osoby, z którą spędzi się całe życie. Nie potrafiłbym się związać z dziewczyną, która nie jest dziewicą. Czułbym psychiczny i fizyczny wstręt. Szanujcie się dziewczyny i nie róbcie tego z byle kim, byle tylko zobaczyć jak to jest. Chłopaków oczywiście dotyczy to samo.
odpowiedz
Niunia (Ocena: 5) 13.06.2013 22:40
Ja z chłopakiem poszłam po miesiącu znajomości miałam wtedy niecałe 18 lat... to była chwila i stało się. Jesteśmy nadal razem (już prawie 2lata) i bardzo się kochamy. Planujemy wspólną przyszłość. Dzieli nas 50km więc zdarza się że "mieszkam" u niego 2 tygodnie a on u mnie. I jest naprawdę dobrze. Uważam że nie ma TEJ ODPOWIEDNIEJ UMYŚLONEJ CHWILI ona przyjdzie sama, przyjdzie moment że razem się zgracie bez żadnego planowania. Samo wyjdzie w pewnym momencie jak oboje będziecie chcieli :) Jeżeli nie czujesz się gotowa to się nie spiesz :)
odpowiedz
anonimka (Ocena: 5) 22.04.2013 00:22
Ja byłam z chłopakiem ponad rok i nie byłam gotowa, to było dwa lata temu, teraz mam 18 i pół jestem z chlopakiem od pol roku a stracilam z nim dziewictwo po miesiacu i nie zaluje, nawet jesli to nie bedzie ten to dobrze wiem, ze bylo warto :)
odpowiedz
es (Ocena: 5) 14.04.2013 22:59
17,5. Myślę, że to dobry wiek, choć może warto poczekać do tych 18-stych urodzin. Pewnie ja nie przykładałam do tego takiej wagi jak Ty. I z facetem byłam wtedy pół roku.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo