LIST: Nie mam z kim iść na wesele młodszej siostry. Boję się, że zostanę sama. Wstyd!

Karolina, młodsza siostra Kasi, wychodzi za mąż. Z kim iść na wesele?
LIST: Nie mam z kim iść na wesele młodszej siostry. Boję się, że zostanę sama. Wstyd!
10.07.2012

Drogie dziewczyny,

Mam na imię Katarzyna, mam 25 lat. Moja młodsza siostra - Karolina, w sierpniu wychodzi za mąż. Bardzo bym się cieszyła, gdyby nie to, że ona ma 22 lata, a to oznacza, że życiowo wyprzedza mnie o 3. I to ja zawsze chciałam mieć męża i otwarcie o tym mówiłam, a ona pogardliwie wyrażała się o instytucji małżeństwa.

Pamiętam dobrze, jak miała 19 lat i mówiła, że jest feministką, że jej faceci nie są potrzebni do szczęścia. Ja zawsze rozumiałam, że po to są kobiety i mężczyźni, żeby się łączyli w pary i wzajemnie wspierali, zakładali rodzinę, starzeli ze sobą. Ale ona potem poznała tego swojego Michała i zatraciła zupełnie własne poglądy!

Miałam kilku chłopaków. Zawsze sobie wyobrażałam, że to już ten jedyny. Nawet jak miałam 18 lat i spotykałam się z chłopakiem z klasy z liceum, w głębi duszy wierzyłam, że po maturze weźmiemy ślub.

Samotna

Ale te miłości licealne nie były istotne później, kiedy na studiach poznałam Jego. Naprawdę się zakochałam. To co nas łączyło było wyjątkowe. Wydawało mi się, że już zawsze będziemy razem. Kiedy myślałam o swojej przyszłości, on w niej był. I nasz dom, dzieci. Często myślałam o ślubie, weselu, ale to chyba normalne, jak się kogoś bardzo kocha.

A potem coś zaczęło się psuć. On unikał spotakań, lakonicznie odpisywał na moje sms-y. Kiedy pytałam, co się dzieje, mówił, że nic, że wszystko OK. Ale ja czułam, że coś jest nie tak. No i miałam rację. Wreszcie powiedział mi o innej. Niby się zakochał. A ja wiem, że omamiła go wielkimi piersiami i pieniędzmi tatusia.

Chyba dlatego tak bardzo zazdroszczę Karolinie, że jej (mimo, że wcale o tym nie marzyła, a nawet tego nie chciała) przydarzyła się miłość. Tylko to wesele...

Samotna

To będzie impreza na 150 osób, więc taka w sam raz. Ale wszyscy w parach. I to raczej albo małżeństwa, albo narzeczeństwa, albo zakochani. A ja nawet nie mam żadnego kolegi, którego mogłabym zabrać. Naprawdę, jedyny kandydat na partnera to... mój kuzyn, ale czułabym się żałośnie. Poza tym on też jest zaproszony i na pewno weźmie jakąś koleżankę.

Myślałam też o zabraniu koleżanki - tak po prostu, do towarzystwa. Ale w takich małych społecznościach to zaraz gadają, że lesbijka. po co mi takie plotki? Zostałam więc sama. Zazdroszczę Karolinie. I współczuję sobie, to wielki wstyd iść na wesele własnej siostry bez faceta. Szczególnie jak się ma wrażenie, że się zostanie starą panną...

Kasia

Na Wasze listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl.

Komentarze (144)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.07.2012 17:23
Ale jesteś... zapewniam, że nie masz czego siostrze zazdrościć. To tylko na początku jest tak fajnie, motyle w brzuchu, wicie gniazdka itp. po kilku latach jest znudzenie i rozczarowanie. ja w twoim wieku też miałam takie obawy i ogromne kompleksy, ale z czasem trafiłam niby na swoją połówkę. Wyszłam za mąż w wieku 28 lat, niby nie jest źle ale dobrze też nie. Coraz częściej żałuję, gdybym miała drugą młodość, to wcale nie wychodziłabym za mąż. Podstawa to wykształcenie, dobra praca i niezależność finansowa, a wtedy żyjesz jak chcesz i lejesz na facetów. Jak ktoś jest to dobrze, a jak nie ma to drugie dobrze.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2012 01:30
Ojj powiem Ci kobieto, że masz naprawdę megaproblem, bo co inni powiedzą:/. Męża nie masz, bo za bardzo tego chcesz i do tego dążysz, faceci to wyczuwają, a że nie lubią od razu się angażować.. ... I ja za miesiąc mam wesele kuzyna, jestem niewiele młodsza i też bez faceta, i wiesz co, mam to gdzieś, idę tam, bo chcę się dobrze bawić, nawet jeśli będę musiała sama ze sobą nie potrzebuję do tego faceta, dla mnie upokorzeniem byłoby branie kogoś na doczepkę "bo nie mam pary", zresztą rodzinka namawiała mnie żebym kogoś wzięła, nieskutecznie. Życzę Ci mimo wszystko dobrej zabawy, i wyluzowania no i tego by opinie innych przestały mieć dla Ciebie znaczenie, zadbaj o siebie ,nie innych..
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2012 22:28
Na każdego przyjdzie czas :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2012 21:51
Ale ludzie mają problemy.... -_-'
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2012 14:50
ej no nie stara panną tylko singielką :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo