LIST: Właśnie dowiedziałam się, że zostanę mamą. Nie wiem, jak powiedzieć rodzicom...

Jedna z naszych Czytelniczek, która woli pozostać w pełni anonimowa, jest w trudnym momencie życia.
LIST: Właśnie dowiedziałam się, że zostanę mamą. Nie wiem, jak powiedzieć rodzicom...
20.06.2012

Drogie Czytelniczki,

Mam 19 lat, właśnie dowiedziałam się, że zostanę mamą. Mój problem polega na tym, że moi rodzice żyją w swoim świecie - najważniejsza jest nauka i nic poza tym. Mama od zawsze powtarzała mi, że jeżeli kiedykolwiek zrobię coś, co zaważy na mojej przyszłości (ciąża) będę radzić sobie sama, bo ona na pewno wtedy mi nie pomoże.

Jej zdaniem jestem za młoda na seks i na to przyjdzie czas po studiach. Kompletnie nie liczy się z moim zdaniem. Dla mnie jest to całkiem normalna sprawa, zwłaszcza, że z facetem jestem już 5 lat.

Bardzo boję się rozmowy z nimi i odwlekam ją tak jak się tylko da. Jak mam sobie z tym poradzić? Dodam, że w facecie, jak również w jego rodzicach, mam całkowite oparcie. Wiem, że mój problem może wydawać się błahy, bo inni ludzie mają o wiele gorsze kłopoty, jednak bardzo proszę o odpowiedź…

Anonimowa

Na Wasze Listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl.

Polecane wideo

Komentarze (208)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2012 19:29
Ja też bałam się powiedzieć swoim rodzicom, mam 18 lat i też jestem w ciąży. Też obawiałam się wyrzutów kierowanych w moją stronę na temat wykształcenia, pieniędzy na dziecko, ukończenie szkoły, ślub itp. Ale przełamałam się i wraz z chłopakiem im to oznajmiłam im że jestem w ciąży i spodziewam się dziecka. Byli źli, rozgoryczenie, bez pytań oczywiście się nie obyło, były wyrzuty i żal.. Że najmłodsza córeczka zrobiła im takiego psikusa. Przez tydzień atmosfera była nie do zniesienia teraz się o mnie troszczą, wyrzutów mi nie prawią i jest ok. Mam faceta, który jest naprawdę wytrwały, bo z moimi rodzicami lekko w tej kwestii nie miał. Ale uwierz, nie czekaj z tym newsem lepiej, zęby wiedzieli od ciebie a nie innych, lub żeby zauważyli zmiany w twoim ciele, wtedy będą mieli do ciebie jeszcze większy żal. I nie ma czym się przejmować, wszystko idzie pogodzić.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2012 13:48
jak się maleństwo urodzi to rozejdzie się po kościach foch twojej mamy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.06.2012 14:41
Każda matka tak mówi, a jak przyjdzie co do czego to cóż. Nagadają się, a potem przytulą i powiedzą, że pomogą bo jesteś ich dzieckiem. Poza tym to nie koniec świata. Możesz dalej się uczyć.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.06.2012 22:31
Ciąża to nie koniec świata, możesz skończyć szkołę, pójść na studia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.06.2012 23:46
najważniejsze że masz jakie kolwiek oparcie ze jesteś w stałym związku masz już paręnaście lat. powiedz rodzica w prost to prawda będą wściekli i pewnie jakiś czas będzie ciężko ale z czasem pogodzą się z faktem i pomogą szkoda ze nie napisałaś ile lat ma twój chłopak czy pracuje i ogólnie jaka jest twoja sytuacja materialna bo to ma znaczenie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie