`Po meczu PL-GR wstydziłam się, że jestem Polką. Potraficie tylko krytykować?` (list)

List trafił na naszą skrzynkę redakcyjną dosłownie 5 minut temu.
`Po meczu PL-GR wstydziłam się, że jestem Polką. Potraficie tylko krytykować?` (list)
12.06.2012

Hej,

Dzisiaj mecz Polska-Rosja, mi udało się zdobyć bilety na stadion :) Nie mogłam wczoraj zasnąć z wrażenia, że będę mogła uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. YEAH! Strój już przygotowany, odliczam godziny do wyjścia z domu. I tak się zastanawiam nad tym, co będzie się działo po meczu. Jeśli przegramy.

Ja naszej drużynie kibicuję niezależnie od wyniku. Bo wiecie co? Łatwo jest wspierać i dopingować drużynę, o której się wie, że jest z góry skazana na sukces. A my Polacy mamy taką nieprzyjemną cechę, że jak tylko coś jest nie tak, to już wylewamy wiadro pomyj.

Było mi wstyd, że jestem Polką, gdy po meczu Polska-Grecja weszłam poczytać komentarze w necie. Szczęsny-Nieszczęsny, Smuda to taki a owaki, ‘sami szmaciarze’ w naszym zespole. A przecież nie przegraliśmy tego meczu, widać, że nasi chłopcy dali z siebie wszystko! Starali się i nie przegrali. ZREMISOWALI, cały czas mamy szansę na wyjście z grupy.

Polscy kibice

Było mi przykro, gdy następnego dnia rano zobaczyłam, jak mój sąsiad ściąga flagę z samochodu. Już przestał kibicować, bo nie wygraliśmy tego pierwszego meczu. Potrafimy tylko narzekać! Nie cieszymy się z tego, że mamy wspaniałego Lewandowskiego, że wszyscy chwalą nasz kraj za organizację, piękne stadiony, szalone tempo rozwoju. Wszędzie to akcentują, we wszystkich mediach europejskich. Wzrusza mnie to, czuję dumę!

I nieważne, jaki będzie wynik tego i następnego meczu. Oczywiście, super by było, gdybyśmy wyszli z grupy. Ale jeśli tak się nie stanie, nie będę wieszać na nikim psów, bo mamy powody do tego, aby być dumni z tego, że jesteśmy POLAKAMI.Chodzi o tę wspaniałą atmosferę, którą potrafiliśmy stworzyć całej Europie do kibicowania.

I wiecie co? Ja flagę i nauszniki na lusterka w moim samochodzie ściągnę dopiero po finale całego Euro. Niech wszyscy widzą, że lubimy się bawić, kochamy swój kraj i swoją flagę.

Ania

Na Wasze listy czekamy pod adresem redakcj(at)papilot.pl.

Komentarze (128)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2012 22:18
Ten list wyraża wszystkie moje odczucia. Mam wrażenie jakbym sama go napisała, jakby ktoś wyjął moje myśli z głowy i je tu umieścił. Bardzo dziękuję ci Aniu za ten list, cieszę się, że mamy w naszym kraju ludzi, którzy tak myślą i mają takie, a nie inne odczucia. Jeszcze raz dziękuję.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2012 20:00
Piękny, wzruszający list. Ja również zawsze kibicowałam, kibicuję i będę kibicować Polsce. Denerwujące jest to, że niektórzy, gdy przeciwnik ma przewagę zaledwie jednym punktem albo jest remis, już po 80 minucie meczu mówią: "Nie mają szans" albo "Przegramy".
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2012 20:43
nastepny list pisany przez redaktorke papilota, te wasze wymyslone historie juz mnie nudza, co wy zrobiliscie z papilota? jedno wielkie g..:|
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2012 18:54
s h i n y b o x . p l /?ref=a9f58e7 (bez spacji) darmowe kosmetyki luksusowych marek za free !!! zarejestruj się, ja już mam swoje pudełko!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2012 15:47
Znakomity list i bardzo dobrze napisany! Ja od dziecka fascynuję się piłką nożna i kibicuję Polakom jak i Hiszpanii. Wkurza mnie to, że jak w pierwszym meczu Rosja pokonała taką duża ilością bramek Czechów to wszyscy zaczęli mówić, ze my z Rosja szans nie mamy ;/ Juz z góry przekreślali nasze szanse. A tu co? Zremisowaliśmy. A nawet spokojnie mogli byśmy wygrać ten mecz! Przed nami mecz o wszystko. Ja całym sercem kibicuje naszym. Mam nadzieję, ze wyjdziemy z grupy, jeśli nie to świat się nie zawali. Dalej będę oglądać Euro i bawić się z innymi kibicami. A tym wszystkim pesymistą niech gały opadną jak nasza Reprezentacja w sobotę wygra mecz i wyjdziemy z grupy!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo