LIST: Zaczął mi się okres w sklepie pełnym ludzi. To było straszne upokorzenie!

Marta nie wie, jak długo chodziła z czerwoną plamą na spodniach. Żenujące!
LIST: Zaczął mi się okres w sklepie pełnym ludzi. To było straszne upokorzenie!
06.06.2012

Droga Redakcjo,

Piszę, żeby opowiedzieć jak okropna sytuacja mi się przydarzyła oraz jakie kobiety są niepomocne. To, co przeszłam to były jedne z najbardziej żenujących chwil w moim życiu. I, co najgorsze, wszyscy dziwnie się zachowywali, ale dopiero jakaś starsza pani mi powiedziała co się dzieje. Ale od początku…

Wiecie jak to czasami jest, że nawet się nie poczuje, że okres się zaczyna. I ja tak miałam. Nigdy nie miałam bolesnych miesiączek, ale zawsze dosyć obfite. Tego felernego dnia wybrałam się na zakupy do centrum handlowego. Było ciepło, więc założyłam tylko spodnie (jak na złość bardzo obcisłe i kremowe) i biały top. Nie miałam nic na wierzchu, żadnego sweterka czy kurtki.

Zanim zaczęłam chodzić po sklepach, poszłam do jednej knajpki, żeby coś zjeść i to się musiało stać, kiedy tam siedziałam. Naprawdę nic nie poczułam. Zapłaciłam i poszłam dalej. Zauważyłam, że kilka osób mnie wyprzedziło i się odwróciło, jakby chcieli zobaczyć moją twarz, ale jakoś mnie to nie zaniepokoiło. A mogłam już wtedy skręcić do toalety, skontrolować sytuację, ale nawet mi to do głowy nie przyszło...

Okres

Weszłam do pierwszego sklepu, pokręciłam się trochę, czułam ze ludzie na mnie patrzą, ale uznałam, że po prostu muszę ładnie wyglądać. Lubię się nieźle ubrać, jestem raczej zadbana, więc sądziłam, że to o to chodzi. Naiwniaczka ze mnie! Poszłam dalej, do dużego i bardzo jasnego sklepu. Chciałam kupić jedną koszulkę i poszłam w stronę przymierzalni, ale kolejka była okropna, więc uznałam, że zapłacę i najwyżej zwrócę, jeśli nie będzie pasowała.

Stanęłam w kolejce. W bardzo długiej kolejce. I tak sobie stoję i stoję, i nagle podchodzi do mnie taka starsza pani i mi mówi, czy może mnie poprosić na chwilę na bok. Pomyślałam, że to jakaś dziwaczka, ale wyszłam ze swojego miejsca (lekko zirytowana). A ona mówi mi „Dziecko, zaczęło Ci się”. Ja pytam, co niby mi się zaczęło? „No… potrzebujesz podpaski”.

Nawet nie wiecie, jak mi się zrobiło gorąco. Zalała mnie fala żaru! Podziękowałam jej, ale nie wiedziałam, co robić. Nawet nie miałam czym się zakryć! Rzuciłam tę bluzkę na półkę i wyszłam z tego sklepu czym prędzej. Wbiegłam do łazienki, modląc się, żeby się nie okazało, że ktoś znajomy mnie widział i pójdzie plotka. Kiedy zamknęłam się w kabinie, okazało się, że na całym tyle mam plamę. Nie mała plamkę, kropelkę, ale kółko o średnicy 5 cm. Czerwone i wilgotne.  

Okres

Nie wiedziałam, co robić. Byłam w toalecie, ale zupełnie nie miałam, jak się z niej ewakuować. Napisałam do mojej siostry, żeby mi pomogła. Ona była po drugiej stronie miasta, a musiała najpierw pojechać do domu po ubranie dla mnie, a potem przyjechać do mnie. Ale na szczęście mi nie odmówiła pomocy!

Czekałam na nią w śmierdzącym kiblu w zakrwawionych spodniach półtorej godziny. Myślałam, że umrę z nudów i z zażenowania. No i miałam chwilę, żeby pomyśleć. I wiecie co? Gdyby ktoś był na tyle miły, żeby powiedzieć mi o wypadku, kiedy plamka była malutka, wsiadłabym w taksówkę i pojechała do domu jak człowiek. Ale nie, ludzie nie są przychylni, wolą się pośmiać albo znajomym opowiedzieć humorystyczną historyjkę, niż pomóc. A to musiało zobaczyć wiele osób, bo widziałam po ich twarzach.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich tych, którzy mnie wtedy widzieli. Jeśli to czytacie, to gratuluję, jest się z czego śmiać!

Marta

Na Wasze listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl.

Komentarze (238)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 21:52
Ojj... czytając to naprawdę zrobiło mi się przykro! Ale nie martw się ;** ludzie już tacy są...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2012 22:26
Oj współczuję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.06.2012 21:43
a ja powiem tak zawsze ciemne spodnie i tylko ciemne!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2012 20:09
No tak to już bywa.. mi kiedyś przeciekło na próbnych testach gimnazjalnych..;/ cała klasa w śmiech, nie wiedziałam o co chodzi.. dopiero na przerwie koleżanka powiedziała mi, co się stało..masakra.. a miałam jasne, szare i obcisłe spodnie.. ;/ ale wiesz , śmieje się każdy kto nie miał takiego pecha, więc sie nie przejmuj :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2012 22:55
тщ ефл цдфытшу ефсн ыф дгвяшу ;/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo