DECYZJA: Czy wziąć kredyt, by wyprawić córce komunię? (Na imprezę dla rodziny)

Córka Kamili jest w drugiej klasie. W połowie czerwca komunia.
DECYZJA: Czy wziąć kredyt, by wyprawić córce komunię? (Na imprezę dla rodziny)
13.04.2012

Drogie Panie, Czytleniczki,

W czerwcu moja córka idzie do pierwszej komunii. Mi się nie przelewa na tyle, żeby stać mnie było na imprezę w knajpie, więc planowałam wyprawić obiad dla najbliższej rodziny w domu. Uznałam, że jakis rosołek, dobre mięsko, ziemniaczki, sałatka i deser oraz alkohol w zupełności wystarczą. ALE…

Natalia chodzi do szkoły i ma kontakt z innymi dziećmi. W jej klasie WSZYSCY będą mieć imprezy w restauracjach. I ona zazdrości. Nawet jak ja jej tłumaczę, że obiad domowy lepszy i smaczniejszy niż tłuste jedzenie w zajeździe, to ona mi nie wierzy i się mnie pyta, czy my jesteśmy biedne.

Do tego doszły zaproszenia na dwie komunie z rodziny, które są maju – obie w restauracjach. Jedna w naszej okolicy, druga w Warszawie. No i się boję, że Natalia pojedzie, zobaczy, jak się ludzie bawią na luksusowo i jej się przykro zrobi.

Komunia impreza

No i pomyślałam, że chyba z banku. Ale trochę się boję. To jakieś tam zobowiązanie finansowe jest, a czy mnie na to stać? A co będzie jak pracę stracę? Sama dziecko wychowuję, wolałabym na lodzie nie zostać. Jak się uprę, to dostanę, np. szybką pożyczkę, ale to przecież strach brać, tyle się słyszy o tych windykatorach i sprawach u komornika.

I tak sobie myślę, czy brnąc w to, czy wytłumaczyć Natalii, jak sprawa wygląda. Nie chcę też, żeby dziewczynka się wstydziła w szkole. Pewnie dzieci będę wymieniać się wrażeniami, opowiadać, które gdzie miało imprezę, a ona co powie? Że po mszy do domu wróciła? No wstyd i ja to rozumiem.

Kamila

Na Wasze listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl

Zobacz także:

Chłopak nalegał, bym zdradziła, z iloma spałam. Powiedziałam mu. On jest w szoku.

Czy skusić się na seks analny?

komunia

Zaczęłam się dowiadywać, jak to wygląda u nas w mieście i okazało się, że jakbym się postarała, to jeszcze można coś zaklepać, bo się jedno wesele nie odbędzie z jakiegoś powodu, więc w niedzielę zamiast robić poprawiny będą mogli wyprawić komunie Natalce, ale to kosztuje.

Nawet jak ograniczyłam listę gości do minimum, wychodzi, że musiałabym zapłacić 3 tysiące. Do tego, w takich miejscach trzeba dziecko przebrać w elegancką sukienkę, a nie w domowy strój. Czyli dodatkowe 200 złotych. I jeszcze jakiś prezent wypadałoby własnej córce dać – może nie kasę, bo to od rodziny dostanie, ale np. rower albo coś z biżuterii. Jak by nie liczyć, 4 tysiące trzeba mieć. A skąd to brać?

Komentarze (174)

Ocena: 4.98 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.05.2015 18:00
kredyt na dowód osobisty decyzja w 15minut szeroki wybór instytucji finansowych wejdz na www.kredyt66.pl wypełnij wniosek a nasi konsultanci zadzwonią do ciebie i znajdą dla ciebie dogodną oferte serdecznie zapraszamNapisz komentarz...
odpowiedz
kredyt66 (Ocena: 5) 30.04.2015 08:25
kredyt na dowód osobisty decyzja w 15minut szeroki wybór instytucji finansowych wejdz na www.kredyt66.pl wypełnij wniosek a nasi konsultanci zadzwonią do ciebie i znajdą dla ciebie dogodną oferte serdecznie zapraszam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2015 12:52
Kredyt Na Przyjęcie Pierwszą Komunie Świętą Pożyczka na Dowód bez Zaświadczeń kredytyk.pl od 100zł do 200.000zł Odbierz pieniądze! - Pożyczki na Dowód - kredyty dla Firm - Kredyt na mieszkanie/hipotekę - Kredyt Samochodowy Wypełnij krótki wniosek a my do Ciebie bezpłatnie oddzwonimy i przestawimy najlepszą ofertę dla Ciebie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 19.08.2014 13:35
Ja po komunii wróciłam do domu i żyję. Nie czułam się wcale gorsza niż koleżanki... Miałam to ogólnie w głębokim poważaniu :P Mama podała gościom obiad, jakiś deser i tyle. Wielka mi sprawa. A ten alkohol to po jakie licho? Żeby mała patrzyła, jak dorośli się bawią?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.06.2012 15:49
I to sa właśnie katolicy.. Bo tzreba się pokazać, moje dziecko nie może być gorsze.. nie stać Cię na to i koniec. nic w tym złego.. a ta cała komunia to jedna wielka komercha... żenada...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo