DECYZJA: Straciłam pokarm. Czy kupić przez internet mleko z piersi innej kobiety?

Angelika niedawno urodziła. Niestety z powodu infekcji musiała przerwać karmienie.
DECYZJA: Straciłam pokarm. Czy kupić przez internet mleko z piersi innej kobiety?
30.03.2012

Drogie moje,

Pewnie bym nie wpadła na taki pomysł, gdyby nie reportaż który obejrzałam ostatnio. Chodziło o karmienie swoich dzieci mlekiem z piersi innej kobiety. Sama niedawno urodziłam małą istotkę. Kamilek ma już półtora miesiąca, a ja od 3 tygodnia go nie karmię. Wdała mi się infekcja, rozchorowałam się, rozłożyłam, a lekarz powiedział "koniec karmienia".

A wiemy wszystkie przecież, jakie to ważne dla przyszłości i zdrowia maluszka, żeby pił mleczko mamy jak najdłużej. Zaczęłam mu robić mleko następne, ale wiadomo - to nie to samo. I pewnia nie miałabym pojęcia, że można inaczej, gdyby nie ten program. Okazało się, że dużo kobiet ma nadmiar pokarmu, więc go odciągają i sprzedają w internecie.

 

 

Niemowlaczek

Kiedy wpisałam w wyszukiwarkę hasło "mleko matki sprzedam" pojawiło mi się mnóstwo ogłoszeń. Średnia cena za 100 ml to około 50 zł. Drogo, ale to przecież dla dobra maluszka. Wiem od swojej mamy, że kiedyś w szpitalach to same pielęgniarki podstawiły cudze dzieci kobietom, które miały za dużo mleka. I jakoś wszyscy byli zdrowi.

No ale teraz to nie wiadomo. Kto to wie, czy matka nie piła alkoholu albo czy czegoś nie brała. Przecież przy karmieniu to nawet leki są zabronione. Wiadomo, są sytuacje, kiedy sama własne dziecko karmi, więc jej zależy na prowadzeniu zdrowego trybu życia, ale czasami np. dzieco umrze przy porodzie, a matka nadal ma pokarm, więc chce na nim zarobić, sprzedaje, a sama robi co chce, pije co chce, je co chce...

Niemowlaczek

Jak opowiedziałam o tym mojemu mężowi to on się załamał. Powiedział, że to obrzydliwe. I że nie będzie płacił za jakieś mleko tyle pieniędzy. Ale to nie jest przecież jakieś zwykłe mleko tylko coś, co zapewnia dzieciom zdrowie. Kamilek wydaje mi się taki wątły, nie wiem, może to przez to mleko. Chcę dla niego wszystko, co najlepsze, ale czy to bezpieczne?

Proszę o radę, a jeśli jest tu ktoś z okolic Łodzi, to proszę zostawić maila w komentarzu, na pewno się odezwę,

Angelika ze Zgierza

Na Wasze listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl.

Zobacz także:

Czy po rozstaniu oddać chłopakowi prezenty, które od niego dostałam?  

Jestem w ciąży – nie wiem z kim! POMOCY! 

Komentarze (118)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.03.2015 14:32
I chyba ty bmv nie dokladni poczytalas Blaszko.hehe;-)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.03.2015 14:29
Idiotko bmv przy hcv mozna karmic tylko przy hiv nie i to dwie zupelnie inne choroby niedouczona krowo dowiedz sie dokladnie a potem udzielaj rad czego nie mozna a mozna! Niema zadnych przeciwskazan !kazdy lekarz chorob zakaznych to potwierdzi!
odpowiedz
Gosia (Ocena: 5) 15.11.2013 18:41
Śmieszy mnie opinia, że brzydzicie się mleka cudzej kobiety. A nie brzydziecie się mleka od krowy, faszerowanej hormonami i antybiotykami, leżącej w obsranej słomie z całym stadem much na niej. Dziewczyny zastanówcie się co piszecie.
odpowiedz
bmw (Ocena: 5) 16.01.2013 14:12
poczytaj kobieto o hiv i hcv to wyleci ci z głowy kupowanie mleka obcych kobiet
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2012 08:07
kupiłabym. nie myślałabym nad tym jeśli sdzieciak byłby większy np. 6m-cy, ale dla takiego maluszka najlepsze jest mleko matki i skoro salma hayek potrafiła na ulicy cudze dziecko własną piersia (!) nakarmić, to znaczy, że to jednak jest najlepsze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo