Czy kupować drogie prezenty gwiazdkowe dla całej rodziny? (Nie stać mnie!)

Wioletta boi się, że będą musieli z mężem zapożyczyć się w banku, żeby zafundować całej rodzinie świąteczne podarunki.
Czy kupować drogie prezenty gwiazdkowe dla całej rodziny? (Nie stać mnie!)
09.12.2011

Drogie Czytelniczki,

Dwa miesiące temu wyszłam za mąż. Bardzo kocham mojego męża i świetnie odnajduję się w roli żony. Poza jednym elementem – nie podobają mi się zasady panujące w jego rodzinie. W moim domu zawsze było tak, że na gwiazdę prezenty dostawały tylko dzieci, a my – dorośli, już niczego sobie nie kupowaliśmy. Najwyżej jakieś drobnostki, np. zimowe skarpety albo luksusowe czekoladki.

U mojego męża jest inaczej – tam już od połowy roku wszyscy oszczędzają na wystawne prezenty dla każdego. Teściowej wypadałoby kupić porządne perfumy, może jakiś kaszmirowy sweterek i coś do domu, czyli… około 600 złotych! Teściowi na przykład zestaw do cygar – obcinaczkę, etui itp. I kolejne setki lecą. Już doszły mnie słuchy, że siostra mojego męża chciałaby od nas dostać kuchenne akcesoria Alessi, a wiecie ile to kosztuje? Zwykły otwieracz do butelek to wydatek rzędu 50-100 złotych! A co dopiero mówić o dzieciakach?!

 

prezenty

W rodzinie męża jest czworo dzieci w wieku do 7 lat, które mają bardzo mocno sprecyzowane świąteczne życzenia – są to markowe zabawki, z których każda kosztuje przynajmniej 100 złotych. A przecież nie wypada dać samej lalki – trzeba dołączyć torbę ze słodyczami i jakiś ciuszek. To daje razem 800 złotych, po 200 na każde dziecko.

Mój mąż zarabia 1800 złotych, ja 1200. Razem mamy 3 tysiące na życie miesięcznie. Jak tu z tego wygospodarować taki majątek na prezenty? A nie ukrywam, że chciałabym też coś podarować mojej rodzinie – mamie, tacie, siostrze. Sama też chciałabym kupić sobie jakieś ubranie, kosmetyki. Jestem załamana!

Mój mąż jest nieugięty. Wymyślił, że możemy wziąć pożyczkę z banku na zakupy. Ale gdzie tu sens? Mamy brać pożyczkę po to, żeby spłacać ją przez cały kolejny rok?

To bardzo frustrujące, nie wiem, co robić,

Wioletta

Na Wasze listy czekamy pod adresem redakcja(AT)papilot.pl.

Zobacz także:

Decyzja należy do Ciebie: Jaka muzyka na weselu – ja chcę disco polo, narzeczony klubową?

Iza nie wyobraża sobie swoich znajomych bawiących się w rytmach muzyki klubowej, za to jej przyszły mąż nie toleruje typowych weselnych szlagierów.

WASZE LISTY: Zostałam zgwałcona, już nic nie będzie takie jak kiedyś…

Agnieszka odważyła się opowiedzieć nam swoją smutną historię...

Komentarze (77)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.06.2012 21:53
Nie kupuj takich drogich prezentów. A najlepiej jak sama zauwazyłaś twój facet i jego rodzina są poj....bani więc lepiej weź rozwód. Pomyśl co będzie za kilka lat...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2011 15:29
ja wale!! daj spobie spokoj z tak drogimi prezentami! ciekaqe czy oni tez wam kupia takie drogie rzeczy. kup cos symbolicznego. siostra Twoejgo meza jest jakas nieogarnieta;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.12.2011 21:27
Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych świąt, oraz pomyślności w Nowym Roku. Pozdrawiamy Mistrzowie Szeptów
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.12.2011 09:51
Ja rozumiem tradycja tradycją,ale wszystko w miarę rozsądku. Jesteście dopiero młodym małżeństwem z niewielkimi zarobkami,nie powinno się od Was wymagać takich prezentów. Moim zdaniem wystarczyłoby coś symbolicznego i tyle. Przestrzegam Was przed braniem jakiejkolwiek pożyczki z banku na tak drogie prezenty,potem musicie ją spłacać i to z nawiązką. Święta nie są tylko od dawania prezentów,nie rzeczy materialne się liczą lecz ludzie. Nie dajcie się wpędzić w komercję świat, potem możecie gorzko żałować. Postaraj się wytłumaczyć mężowi,jeśli nadal będzie się upierał to proponuje pokazać mu nasze komentarze,może otrzeźwieje. Skutki takiego czynu mogą być różne,pieniądze bank łatwo daje,ale czy warto oddawać mu dwa razy tyle niż samemu zaoszczędzić. Życzę powodzenia i wierzę że uda Ci się przekonać męża, aby zmądrzał. WESOŁYCH ŚWIĄT.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.12.2011 21:36
Był taki kwej k "jak kupowac prezenty" polecam wyszukac, wszytsko odnośnie obdarowywania sie prezentami, linka ani linka podzielonego spacjami nie akceptują także sory ;/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo