Wasze Listy: Po raz drugi facet zostawił mnie po zaręczynach. Wszyscy się ze mnie śmieją!

Ilona już drugi raz została panienką z odzysku.
Wasze Listy: Po raz drugi facet zostawił mnie po zaręczynach. Wszyscy się ze mnie śmieją!
15.11.2011

Rozumiem mieć pecha raz, ale żeby dwa razy to samo? Może i nieszczęścia chodzą parami, ale dlaczego w moim przypadku to duet bliźniaczy? Tydzień temu po raz drugi zostałam panną z odzysku, ponieważ mój drugi narzeczony zerwał zaręczyny.

Pierwszy raz to się zdarzyło 3 lata temu. Miałam wtedy 23 lata i bardzo się cieszyłam perspektywą zamążpójścia. Nie miałam jeszcze sukienki, ale sala już była zarezerwowana, zespół wybrany, w głowie układałam listę gości. Wszystko było jak należy aż do chwili, kiedy coś zaczęło się psuć. Nie będę wnikała w szczegóły. Facet przyznał się, że mnie zdradził i dał mi wybór – mogłam mu wybaczyć albo podjąć decyzję o zerwaniu. Nie mogłabym z nim dłużej być, wszystko się rozpadło, a ja myślałam, że nic mnie już dobrego nie spotka. Ale poznałam Damiana (żeby nie było – imię zmieniłam).

Jest taka zauważalna prawidłowość, że jak komuś się rozpada jeden związek to szybko wchodzi w drugi, który po chwili kończy się ślubem. W pewnej książce zostało to nazwane teorią szczelnej przykrywki ("Polowanie na męża, czyli Teoria Szczelnej Przykrywki", Linda Curyn - przypis red.). I u mnie też tak się stało.

Damian oświadczył mi się równo rok temu, ślub odbyłby się w czerwcu 2013. Ale się nie odbędzie, bo przed długim weekendem, który był zaplanowany w Sopocie, powiedział mi, że woli to zrobić teraz a nie po romantycznych chwilach nad morzem. Zakochał się w graficzce komputerowej od siebie z pracy (a sam też jest grafikiem) i chce spróbować czegoś nowego, z kimś innym. Że jest młody (ma 27 lat) i musi jeszcze poszukać tej jedynej. I wiecie, co? Wcale nie płakałam, najpierw się gorzko śmiałam, a potem wstąpił we mnie diabeł!

 

chińska wróżba

Kazałam mu się wynosić z mojego życia do niej. Wrzucałam jego ubrania i te przeklęte płytki, i branżowe gazetki (niech się nimi wypchają) do wielkich worków na śmieci i ustawiałam w korytarzu. On prosił, żebym się uspokoiła, ale ja tylko kazałam mu milczeć. Na koniec zdjęłam pierścionek i (jak w amerykańskiej komedii) wrzuciłam go do kibla i spuściłam wodę. Tak, żeby widział jak pierścionek jego babci (bo taki mi wręczył) spływa do rur. Dobrze mu tak, nikomu już go nie da!

A moją wściekłość potęguje reakcja moich bliskich. Zamiast słów wsparcia usłyszałam, że najwyraźniej coś ze mną nie tak, skoro już drugi porządny chłopak mnie zostawił. Porządny? Gdzie on porządny, ja się pytam?! Nawet moja przyjaciółka (teraz już oczywiście była) pierwsze co zrobiła, kiedy się dowiedziała, wrzuciła na Facebooka post z tym związany, w którym mnie oznaczyła. Chyba po to, żeby zrobić sensację i żeby ludzie jej lajkowali.

Napisałam to wszystko, żeby Was ostrzec, że nie ma co cieszyć się zawczasu. Ja już od dawna mogłam mieć męża. Potem drugiego. I co mi zostało? Chichot losu!

Ilona

Na Wasze listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl.

Zobacz także:

Wasze listy: Czuję się winna śmierci siostry, ale nikt o tym nie wie

Czy to na pewno był tylko nieszczęśliwy wypadek? Przeczytajcie bolesne i zagadkowe wyznanie Marty.

Decyzja należy do Ciebie: Czy przyjmowac drogie prezenty od starszego mężczyzny?

Gosia spotyka się z zamożnym, dużo starszym od siebie mężczyzną, który obsypuje ją podarunkami. Niektóre są naprawdę kosztowne.

Komentarze (118)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2011 15:54
dzieciaki emocjonalne i tyle... Ja zawsze powtarzam że ślub niczego nie zmienia,a nawet psuje. Dlatego ja od zamąż pójścia sie trzymam z daleka ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2011 12:05
Zawsze warto zastanowić sie dlaczego tak sie dzieje, a potem albo poprawić to co miało wpływ na tą sytuację, albo zyć dalej z myslą, że znajdzie sie ktoś taki, kto to wszystko zaakceptuje i Ciebie... bo i tacy sie zdarzają! Na pewno nie warto zmieniać sie dla kogoś tylko dla samej siebie! Twoja histora jakos mnie nie wzruszyła
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2011 12:18
Co za palanci!!! Jeden zdradza drugi się zakochujee. Totalne dzieciaki. Nie ma co za nimi rozpaczać. Za dupkami takimi jak oni lepiej się nie odwracać. Kiedyś będziesz się z tego śmiała i cieszyła że tak się stało. Masz jeszcze czas na spotkanie kogoś kto okaże się dojrzałym męższczyzną pod każdym względem a nie jakimś pajacem. Pozdrawiam ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.11.2011 21:32
Ślub to poważna decyzja.. najwidoczniej nie znaliscie sie tak bardzo jak myslalas.. Ja jestem juz 7 lat w zwiazku niedawno sie zareczylismy i pod koniec 2013 roku bierzemy slub.. przynajmniej jestesmy pewni tego..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2011 23:09
trzeba bylo walnac tym pierscionkem o podloge jak w innych komediach. a nie do kibla. gosc naprawdę cię kochał skoro dał ci pierścionek z takim znaczeniem sentymentalnym! moze stalas sie desperatką i dlatego zakochal sie w innej? moze stwierdzilas - rybka polknela haczyk, wiec na tym etapie moge sie zatrzymać, nie myśląc, ze moze sie oswobodzić - z haczykiem w gardle, ale bez żyłki. kolezanka zachowala sie ohydnie. szkoda mi cie, ale chlopaka tez szkoda. sama pozwolilas mu sie zakochac w innej.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo