„Za miesiąc urodzę dziecko!” - Zosia, 14 lat

Historia nastolatki w ciąży budzi kontrowersje. Propozycja jej rodziców jeszcze większe. Przeczytajcie, jaką ofertę złożyła Zosi jej mama.
„Za miesiąc urodzę dziecko!” - Zosia, 14 lat
25.09.2008

„Droga Redakcjo i wszystkie Czytelniczki,

Piszę do Was, bo wiem, ze moja historia może być bardzo interesująca, szczególnie dla młodych dziewczyn oraz kobiet, które mają dorastające córki.

Otóż mam 14 lat i za miesiąc urodzę dziecko. Będę miała córeczkę, Ninkę. Wiem, że to pewnie szokujące, ale uwierzcie mi, zdarzają się gorsze tragedie niż ciąża nastolatki.

Zaszłam w ciążę z moją pierwszą miłością. Piotrka poznałam na urodzinach brata mojej przyjaciółki - ma teraz 17 lat. Wiem, że 13 lat to za wcześnie na utratę dziewictwa, ale ja tak bardzo chciałam spróbować. Niestety nie nacieszyłam się tym, bo wkrótce okazało się, że jestem w ciąży.

Byłam załamana, płakałam ciągle, przestałam chodzić do szkoły. Moi rodzice wtedy byli na nartach, więc mogłam bezkarnie wagarować. Po kilku dniach byłam gotowa im o tym powiedzieć. Potrzebowałam porozmawiać z mamą, wiedziałam, że nie zostawią mnie samej z tym problemem.

Przyjęła to bardzo ciężko. Tata zamilkł na cały dzień, ale on tak zawsze reaguje na szokujące informacje. Obawiałam się, że będą na mnie krzyczeć, albo co gorsza, że każą mi usunąć ciążę. Ale mama stanęła na wysokości zadania - przytuliła mnie i powiedziała, że przejdziemy przez to razem. Zaproponowała nawet, żeby nie mówić dziecku, gdy się urodzi, że ja jestem jego mamą. Mogłabym być jego siostrzyczką, a ona zajmie się resztą. Jeszcze, mimo, że został mi już tylko miesiąc, nie zdecydowałam, czy przyjmę jej ofertę.

Rodzice Piotrka wiedzą o całej sprawie. Razem z moimi postanowili nie obarczać nas obowiązkami wynikającymi z posiadania dziecka. Zdecydowali, ze Piotrek będzie dla Ninki po prostu wujkiem. A jeśli w przyszłości zechce razem ze mną ją wychowywać nikt nie będzie robił problemów.

Chciałabym tym listem pokazać dziewczynom, że zajście w ciążę w wieku 13, 14 czy nawet 17 lat to nie tragedia. Jeśli ma się kochających rodziców, rozumiejących, że każdemu zdarza się popełnić błąd, nawet taka trudna sytuacja nie jest bez wyjścia.

Prawdopodobnie, gdy Ninka będzie już troszkę większa, a ja zdecyduję się być dla niej tylko siostrą, przeprowadzimy się do innej dzielnicy, żeby uniknąć plotek „troskliwych sąsiadek”. Moglibyśmy zacząć nowe życie, a moja mama miałaby wymarzoną drugą córeczkę. Jeszcze nie wiem, jaką decyzję podjąć, mam już mało czasu. Chciałabym, abyście pomogli mi zdecydować, czy bycie siostrą dla swojej córki jest dobrym rozwiązaniem?

Pozdrawiam Redakcję i Papilotki,

Zosia”.

Od Redakcji:

Zosiu, naszym zdaniem nie powinnaś umawiać się z mamą, że Nina będzie dla Ciebie tylko siostrzyczką. W przyszłości, gdy dziewczynka będzie miała 7, 8 lat, a Ty dwadzieścia parę, być może zapragniesz usłyszeć z jej ust słowo „mamo”, ale wtedy będzie za późno. Informacja, że jej starsza siostra jest w rzeczywistości jej matką, byłaby szokująca tak samo jak wiadomość o tym, że jest się z domu dziecka. Poza tym, nie możesz zaufać szczęściu i liczyć na to, że nikt nie powie Ninie o jej prawdziwych rodzicach.

Piotrek za kilka lat może także zechce poczuć się ojcem. Nie możesz odbierać mu tego prawa. Faktycznie, teraz byłoby lepiej, gdyby dzieckiem zajęła się jego babcia, czyli Twoja mama, ale nie możecie go oszukiwać. Ty ucz się, podobnie Twój chłopak, a gdy będziecie mogli wziąć na swoje barki obowiązek posiadania dziecka, podejmijcie go. Tymczasem, niech Twoja rola matki ograniczy się do popołudniowych spacerów, karmienia piersią, zabaw z grzechotką i czekania na pierwszy uśmiech maleństwa.

Polecane wideo

Komentarze (5566)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.03.2019 20:41
Jesteś głupia i nieodpowiedzialna
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 16.03.2019 20:40
Jesteś głupota dupa
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 16.03.2019 20:40
Jesteś głupota
odpowiedz
Bartycha Oliwia (Ocena: 5) 08.08.2018 10:22
wes dziewczyno masz dopiero kilkanaście lat a jak twoja córka się zapyta a dlaczego nie mam taty a ty byś musiała powiedzieć cala prawdę ze mialas tam iles lat i ja urodzialas
odpowiedz
Kasiunia (Ocena: 5) 23.01.2018 00:29
i wracając do wcześniejszego komentarza Jestem z nim juz dobry rok kochamy się i wiemy ze dany rade :) ale chodzi mi głównie czy pójdzie siedzieć? I proszę darować sobie kom na temat obracający
odpowiedz

Polecane dla Ciebie