DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE: Jakie imię dla dziecka? Mąż chcę Anię, ja Chantale – co wybrać?

Karolina sprzecza się z mężem o imię dla córeczki...
DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE: Jakie imię dla dziecka? Mąż chcę Anię, ja Chantale – co wybrać?
16.09.2011

Szanowne Czytelniczki,

Jako przyszła mama głowię się nad wyborem imienia dla naszej kruszynki. Wiemy, że będzie to dziewczynka i szalejemy z radości, oczekując jej narodzin. Jednak ja i mój mąż nie możemy się dogadać, jakie imię jej damy… Otóż ja marzę o czymś oryginalnym. Bardzo podoba mi się imię Chantale albo Cashmire, ostatecznie mogłaby też być Liwia albo Ligia. Wiem, wiem, na pewno uważacie, że jestem jakąś wariatką, ale wierzę w magię imion oraz ich wpływa na dalsze życie. Chcę, aby moja dziewczynka była wyjątkowa, dlatego pragnę, aby od najmłodszych lat wyróżniała się z tłumu Ań, Julek, Amelek i Oliwek. Tym bardziej, że nasze nazwisko jest bardzo, bardzo pospolite. Takie na miarę Nowaków czy Kowalskich. I gdybyśmy dali córeczce na imię Zosia czy Ola, to byłaby jedną z kilkuset takich osób w Polsce!

Mój mąż zupełnie nie widzi w tym problemu. Jest tradycjonalistą i nie chce słuchać moich argumentów. Jemu podoba się imię Ania i Marysia, ewentualnie Natalia. A mi się zupełnie nie podoba ten trend na staropolskie imiona! Z kolei Natalia jest takie trywialne…

Nie zrozumcie mnie źle, ale ja mam na imię Karolina i zawsze marzyłam o czymś bardziej wyrafinowanym. O imieniu, które stanowiłoby o mojej wyjątkowości! Zastanawiam się jednak, czy słusznie na to wszystko patrzę? Sprawa imienia dla dziecka jest bardzo ważna, w końcu decyduje niejako o całym dorosłym życiu. Co Wy o tym myślicie? Lepsze zwykłe, tradycyjne imię i połączenie jakich pełno w naszym kraju, czy coś naprawdę oryginalnego i finezyjnego?

Pozdrawiam,

Kara

Na Wasze listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl.

Zobacz także:

Wasze listy: Czuję się winna śmierci siostry, ale nikt o tym nie wie

Czy to na pewno był tylko nieszczęśliwy wypadek? Przeczytajcie bolesne i zagadkowe wyznanie Marty.

Decyzja należy do Ciebie: Czy przyjmowac drogie prezenty od starszego mężczyzny?

Gosia spotyka się z zamożnym, dużo starszym od siebie mężczyzną, który obsypuje ją podarunkami. Niektóre są naprawdę kosztowne.

Polecane wideo

Komentarze (2637)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2016 10:13
Ja rozważam imię Berenika
odpowiedz
Ja (Ocena: 5) 08.07.2015 11:41
Ciemnogrod nic wiecej!!!!!!piekne jest imie Chantelle a tych wszystkich pospolitych pl imion to juz sie sluchac nie chce!jak bym miala sie kierowac tym co powiedza ludzie albo dzieci w przedszkolu musialabym Byc niezdecydowanym wa na umysle
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2013 01:38
Ja mam na imię Natalia, bardzo mi się podoba, ale w swoim życiu spotkałam już chyba z 1000 Natalii i jestem przekonana, że ta liczb wzrośnie. Denerwowało mnie to, ponieważ lubię być wyjątkowa, wyróżniać się. Daj dziecku oryginalne imię, jeszcze nigdy nie słyszałam, żeby ktoś się śmiał z kreatywnych imion ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2013 13:23
posluchaj meza. Od 10 lat nie slyszalam zeby ktos nadal dziewczynce imie ANNA. Na pewno bedzie jedna i wyjatkowa
odpowiedz
anonim (Ocena: 5) 26.07.2013 19:35
Daj dziecku oryginalne imię , to nieprawda że się będą w szkole z niego śmieli , jak dasz dziecku na imię np. Julka , to jak będziesz ją wołać odwróci się większość dziewczyn , a tak to będzie zawsze zapamiętywana , a to przyda się w życiu : ) Ja mam na imię Kornelia i bardzo się z tego cieszę , zawsze mnie każdy zapamiętuje .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie