Decyzja należy do Ciebie: „Mieszkam za granicą, WPADŁAM, czy ukrywać ciążę przed rodzicami w PL?”

Jula88 rozważa ukrycie ciąży przed rodziną w Polsce.
Decyzja należy do Ciebie: „Mieszkam za granicą, WPADŁAM, czy ukrywać ciążę przed rodzicami w PL?”
19.08.2011

Drogie Czytelniczki,

Mam 23 lata, w czerwcu obroniłam licencjat i wbrew woli moich rodziców, wyjechałam z chłopakiem za granicę. Mieszkamy teraz w Brighton, on pracuje w knajpie, a ja opiekuję się dziećmi. Moi rodzice dopiero na początku sierpnia, kiedy siedzieliśmy tu już od czterech tygodni, zrozumieli, że to na poważnie i jakoś tam zaakceptowali tę decyzję. Tylko, że teraz pojawił się problem, bo okazało się, że jestem w ciąży. Gdybym im o tym powiedziała, padliby. A mój facet miałby u nich przerąbane. Nie tak miało być, no nie?

Z badań i moich obliczeń wynika, że w ciążę zaszłam już tutaj. Raz jeden zrobiliśmy to bez gumki, bo nie mieliśmy przy sobie i nie wiedzieliśmy, gdzie tu mamy ją kupić w pobliżu. Ryzyk fizyk i wpadka. Ze mną to tak zawsze – taka pechowa ze mnie dziewczyna. Niby już nastolatką nie jestem i dziecko w wieku 24 lat jest raczej normą, ale nasza sytuacja jest specyficzna, bo nie chcemy wracać. A wiem, że gdyby matka z ojcem się dowiedzieli, to siłą by mnie do domu sprowadzili.

Wpadliśmy na taki pomysł, żeby tę ciążę ukryć. Ja jeszcze mogę pracować i potem z brzuszkiem też bym mogła. Zajmuję się niemowlaczkiem, który i tak ciągle śpi. Mój chłopak w Polsce pracy nie dostanie i bylibyśmy na utrzymaniu rodziców, co byłoby już totalną wtopą i pewnie skończyłoby się wielką aferą rodzinną.

Myślę, że lepiej by było i rozsądniej to zataić. Może nie aż do rozwiązania, ale przynajmniej przez pół roku. Albo chociaż do Bożego Narodzenia, jeśli nie mielibyśmy wyjścia i musielibyśmy przyjechać. Nie wiem, nie wiem, nie wiem CO ROBIĆ!

Jula88

Na Wasze Listy czekamy pod adresem redakcja(AT)papilot.pl.

Zobacz także:

WASZE LISTY: „Wydaję całą pensję w tydzień! Nie potrafię nad sobą zapanować!”

Agnieszka wydaje na przyjemności wszystkie zarobione pieniądze. Jej znajomi martwią się, że dziewczyna popadnie w długi.

Decyzja należy do Ciebie: "Czy zacząć się seksownie ubierać dla chłopaka?"

Bogusia od zawsze ubiera się podobnie - w wygodne ciuchy w neutralnych kolorach. Ostatnio jednak jej facet zaczął narzekać - chce, by nosiła szpilki i seksowne dekolty.

Komentarze (60)

Ocena: 5 / 5
ola (Ocena: 5) 16.09.2015 17:48
A co Ci Twoi rodzice sobie myślą, że jak mieszkasz z chłopakiem to chcesz zostać SIOSTRĄ ZAKONNĄ. W takim wypadku wpadka jest chyba normalna.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2011 10:35
Aż tak bac sie reakcji rodzicow?Nienormalne... 24 lata masz, pępowinę odetnij
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.08.2011 14:27
jesteś całkowicie nieodpowiedzialna!!! nie chodzi o sex bez gumki, nie chodzi o wpadkę... ale o to jaką jesteś jeszcze nierozgarniętą dziewczynką, masz 24 lata i piszesz "siłą by mnie rodzice ściągnęli", "moj chłopak by miał przerąbane"- TY SIĘ NIE NADAJESZ NA MATKĘ!!! Jak można przed własnymi rodzicami ukryć ciążę? jak można nie umieć podjąć samodzielnie decyzji o życiu?? podpisuję się pod "Anonim" usuń ciążę bo to dziecko nie ma przyszłości z punktu materialnego i emocjonalnego swoich niedojrzałych rodziców- że nie wspomnę o kolejnych "gowniarzach" którzy wstyd przynosza nam za granicą- ciągnąc zasiłki- DNO!!!
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 22.08.2011 13:11
usuń jak tak bardzo nieodpowiedzialna jesteś
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2011 22:50
jesteś już dorosłą kobietą, sądzę więc, że nie powinnaś obawia się rodziców. To Twoje życie, więc nie pozwol, aby rodzice nim kierowali! Skoro podjeliscie decyzje z chlopakiem, ze zostajecie w UK poinformuj ich o tym, powiedz, ze spodziewacie sie dziecka. ew. mozesz pominac fakt, ze byla to wpadka i juz :P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo