Decyzja należy do Ciebie: Czy przyjmować drogie prezenty od starszego mężczyzny?

Gosia spotyka się z zamożnym, dużo starszym od siebie mężczyzną, który obsypuje ją podarunkami. Niektóre są naprawdę kosztowne.
Decyzja należy do Ciebie: Czy przyjmować drogie prezenty od starszego mężczyzny?
29.07.2011

Hej,

Od razu zaznaczę, że piszę ten list pod wpływem wątpliwości, które zrodziły się we mnie po rozmowie z koleżankami. Kilka znajomych dziewczyn delikatnie dało mi do zrozumienia, że moja sytuacja z boku wyglada jak sponsoring, zrobiło mi się głupio. Nie chcę być tak postrzegana, bo nie jestem głupią dziewczyną, studiuję, pracuję, mam swoje pieniądze. Kiedy słyszę takie komentarze, zaczynam się zastanawiać – to ja jestem dziwna czy moi znajomi?

Od jakiegoś czasu spotykam się z pewnym facetem. Jest ode mnie sporo starszy, dobrze zarabia i lubi umilać mi życie. Odwiedzamy razem fajne miejsca, a on często robi mi niespodzianki w postaci prezentów – najczęściej są to torebki, buty albo biżuteria, bo kocham kolczyki, duże pierścionki, bransoletki. Orientuję się trochę w cenach i wiem, że to nie są tanie marki i domyślam się, że na niektóre z tych rzeczy wydaje sporo, ale z drugiej strony… przecież dobrze zarabia.

Bardzo mnie to wszystko cieszy, ale też nie mogę mu się zrewanżować. To raczej jednostronna aktywność. Na początku byłam trochę zakłopotana tą sytuacją, ale potem doszłam do wniosku, że jemu to po prostu sprawia przyjemność. Moje koleżanki jednak uważają, że w ten sposób mną manipuluje i chce mnie od siebie uzależnić.

Tłumaczyły mi (delikatnie, ale tak dziwnie się czułam słuchając tego), że on w ten sposób chce sprawić, żebym nigdy od niego nie odeszła, żeby miał taką niewolnicę, żebym czuła się zobowiązana. Fakt, czasmi łapię się na tym, że myślę o tym, co dostanę następnym razem. I jestem rozczarowana, kiedy nic dla mnie nie ma. Ale to nie tak, że jestem taka interesowna. Po prostu mnie rozpieścił.

Zastanawiam się, czy to jest forma sponsoringu? To, że to przyjmuję? Te prezenty plus różnica wieku, to może wyglądać dziwnie. Czy on ma złe intencje?

Gosia

Na Wasze listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl

Zobacz także:

Jak znaleźć swojego księcia z bajki?

8 rzeczy, które rujnują związki

Komentarze (64)

Ocena: 5 / 5
KIara (Ocena: 5) 20.11.2013 15:00
Znam taką, co przyjęła kolejne auto..marki bmw, zrobiła sobie dzieciaka i udaje, że dzaidek jest jej wierny. Moze liczy na to, ze za chwilę, gdy stuknie mu 60-ka przestanie stawać mu całkowicie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2011 19:46
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję Tutaj wpisz treść komentarza...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2011 19:43
ja bym przyjmowal LOL
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.10.2011 14:47
Myślę, że powinnaś się zastanowić co ciebie z nim łączy, dlaczego z nim jesteś i jakie są jego zamiary w stosunku do ciebie. Czy, jest to tylko chęć sprawienia ci radości czy też próba uzależnienia ciebie od niego. Takie związki zawsze będą źle odbierane przez innych i praktycznie rzecz biorąc zawsze zostaniesz oceniona jako.... wiadomo o co chodzi. Ja też jestem z facetem sporo starszym od siebie, też go stać na drogie prezenty jednak ich nie dostaje, a nawet nie chce dostawać, bo to żaden dowód miłości. Jeśli gdzieś idziemy to faktycznie z reguły on płaci, ale nie dlatego, że mnie nie stać tylko raczej jest taka zasada, ze to mężczyzna płaci. Mimo takich relacji i tak co i rusz spotykam się ze stwierdzeniem, że jestem z nim dla kasy lub, że na pewno czerpie z tego jakieś korzyści. Przykro czegoś takiego słuchać ale co poradzić taka się utarła opinia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2011 17:23
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo