Wasze Listy: „Wstydzę się swojej biedy! Nie stać mnie dosłownie na nic”

Iza przejmuje się tym, że z powodu biedy nie ma przyjaciół, a znajomi śmieją się z niej za plecami.
Wasze Listy: „Wstydzę się swojej biedy! Nie stać mnie dosłownie na nic”
19.07.2011

Cześć,

jako że są wakacje, pewnie większość z Was wyjeżdża nad morze, w góry albo nawet za granicę. Macie szczęście. Ja nie mam kasy na żadne wyjazdy. Tak właściwie to nie mam kasy na nic.

Od razu zaznaczam, że nie chcę Waszego współczucia. Darujcie sobie też komentarze w stylu: „Idź do pracy” albo „Narzekasz na biedę, a na Internet cię stać”. Do pracy nie pójdę, bo bezrobocie u nas takie, że nikt mnie nie zatrudni. A Internetu i komputera w domu nie mam, piszę z domu od koleżanki, która mieszka w sąsiedztwie.

Pewnie bieda kojarzy Wam się z patologią, ale to nie tak. Mój ojciec nie żyje. Umarł, jak miałam 9 lat i od tamtej pory utrzymanie całej rodziny jest na głowie mojej mamy. Robi po 12 godzin na taśmie w fabryce okien, ale zarabia tak mało, że nieraz nie ma co do garnka włożyć.

Ani ja, ani moje dwie siostry nie dostajemy też kieszonkowego. Nie mam o to do mamy pretensji, przecież wiem, że jest jej ciężko. Dołuje mnie jednak strasznie, że nie mam komórki, Internetu, czy chociaż kilku ładnych ubrań. Ciuchy oczywiście muszę nosić po siostrach, jako że jestem najmłodsza. One z kolei ubierają się w lumpeksach, bo tam najtaniej.

Najbardziej chyba boli mnie to, że z powodu biedy koleżanki obgadują mnie za plecami. Złośliwie komentują moje stare i niemodne ciuchy, albo że nigdy nie stać mnie na wycieczki klasowe. Po wakacjach będzie pewnie tak samo, jak zwykle: one będą opowiadać o swoich wyjazdach i podróżach, a ja będę stała pod ścianą i udawała, że nic mnie to nie obchodzi. Obchodzi, i to bardzo.

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Chyba takie bzdury wymyślił jakiś bogacz, bo mojej rodzinie kasa ułatwiłaby wiele spraw. Mama nie musiałaby pracować ponad siły, a ja i moje siostry nie byłybyśmy wyśmiewane z powodu naszej biedy. Chciałabym, żeby moje życie wyglądało inaczej. Niestety, jak na razie się na to nie zanosi.

Iza

Zobacz także:

DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE: "Czy odejść od ojca dziecka do faceta, którego naprawdę kocham?

Oliwia nie kocha męża i chciałaby go zostawić dla swojej jedynej miłości. Czy powinna?

Wasze Listy: "Moja dziewczyna nie chce zdjąć bluzki podczas seksu. O co jej chodzi?"

Mężczyźni to rzadkość w Papilotowej społeczności, a gdy się już pojawią, szukają odpowiedzi na damsko-męskie dylematy...

 

Polecane wideo

Komentarze (331)
Ocena: 4.98 / 5
seba (Ocena: 5) 25.04.2016 00:35
Spróbuj z pracą w Warszawie tam lepiej płacą niż np w Kujawsko -Pomorskim
odpowiedz
bezdomna (Ocena: 5) 21.04.2014 15:56
Witajcie potrzebuje pomocy od 2011 roku jestem bezdomna mam córke 15 letnią pracuje i mieszkam w wynajętym mieszkaniu na które powoli mnie nie stać straciłam 105 tyś dorobek życia firma mnie okradła pieniądze są nie do odzyskania sprawa w prokuraturze ciągnie się w nie skończoność mój problem pokazywała tv interwencja pisały gazety i nic czekam na rozprawe chodzę do burmistrza błagam o pomoc że nie mam gdzie mieszkać żeby mi pomogli ale po co ja pracuje i zarabiam najniższą to jest 1200 zł + alimenty 450 zł a za mieszkanie płace 700 zł do tego muszę policzyć ogrzewanie woda gaz i prą ścieki śmieci i nie mam na nic brakuje nam a oni mówią że zarabiam i mam prace, błagam ludzi napiszcie mi gdzie mam szukać konkretnej pomocy opieka społeczna proponuje obiady i to wszystko a ja potrzebuje stabilizacji mam 48 lat proszę o kontakt osoby które wiedzą gdzie szukać pomyocy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2013 14:33
A nie wstyd Ci takie rzeczy tu pisać, forum to nie Caritas, nie wiem po co takie posty i te głupie wolontariaty, które tak naprawdę wyłudzają kasę.Każdy marudzi że mu źle a poszukać pracy czy iść na wybory mu się nie chce. Nie ten adres, pisz do męża takie posty lub do rządu.Swoja drogą dziwie się że go o alimenty nie pozwałaś
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.02.2013 12:36
oszustka
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2012 19:14
Tutaj wpisz treść komentarza do Wasze Listy: „Wstydzę się swojej biedy! Nie stać mnie dosłownie na nic”...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie