Decyzja należy do Ciebie: „Czy powinnam iść na ślub kuzynki bez prezentu?”

Ela zastanawia się, czy wypada iść na wesele siostry ciotecznej z pustymi rękami. Na odpowiedni prezent niestety jej nie stać.
Decyzja należy do Ciebie: „Czy powinnam iść na ślub kuzynki bez prezentu?”
06.05.2011

Drogie Czytelniczki,

Napisałam ten list, bo mam cichą nadzieję, że pomożecie mi podjąć właściwą decyzję. Już wyjaśniam, o co chodzi.

Za miesiąc moja siostra cioteczna wychodzi za mąż. Wesele szykuje się na jakieś 50-60 osób, będzie sama najbliższa rodzina. Ja i mój mąż również zostaliśmy zaproszeni. Problem w tym, że niestety nie stać nas na odpowiedni prezent ślubny.

Ledwo wiążemy koniec z końcem, bo zarabia tylko małżonek. Ja straciłam pracę pół roku temu i od tamtej pory ciągle czegoś szukam. Pochodzimy z małego miasta, więc nawet o pracę w barze tu trudno. Nie wiem, kiedy uda nam się wyjść na prostą, czasami mam wrażenie, że nigdy.

W weekend Dominika ma do nas zadzwonić i upewnić się, że przyjedziemy na jej ślub. Bardzo chciałabym być z nią w tym ważnym dniu, w końcu jesteśmy ze sobą bardzo zżyte, a przyjaźnimy się dosłownie od zawsze. Z drugiej jednak strony nie wyobrażam sobie pójść na ślub Dominiki z pustymi rękami. Po pierwsze – bo nie wypada, a po drugie – bo zauważą to wszyscy goście weselni. Jak wspomniałam wcześniej, na weselu będzie około 50 osób, większość z nich jest mi dobrze znana, więc zaraz będę na językach: „Przyjechała najeść się za darmo, nawet prezentu ani koperty nie dała Młodym…”

Rezygnacja z pojawienia się na weselu także nie jest najlepszą opcją. Wszyscy zadręczaliby mnie pytaniami, czemu nie przyszłam, a ja musiałabym kłamać, że jestem zajęta. Tylko czym? Przecież nie pracuję… Poza tym Dominice będzie bardzo przykro, jeśli się nie zjawię.

Chyba nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji. Mimo to liczę na Wasze rady…

Pozdrawiam ciepło,

Ela

Zobacz także:

WASZE LISTY: „Wydaję całą pensję w tydzień! Nie potrafię nad sobą zapanować!”

Agnieszka wydaje na przyjemności wszystkie zarobione pieniądze. Jej znajomi martwią się, że dziewczyna popadnie w długi.

Decyzja należy do Ciebie: "Czy zacząć się seksownie ubierać dla chłopaka?"

Bogusia od zawsze ubiera się podobnie - w wygodne ciuchy w neutralnych kolorach. Ostatnio jednak jej facet zaczął narzekać - chce, by nosiła szpilki i seksowne dekolty.

Polecane wideo

Komentarze (143)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2011 19:32
kup kartke i chociaaż jakiś najtanszy upominek np . koc lub sztudźce . czajnik . ; d . na to powinno was stać .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 19:35
cLEyZQ bngguvbywfwq
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 15:51
I was rlealy confused, and this answered all my questions.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 13:58
xWSSA6 uzvsvxqaktaz
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 12:40
BION I'm imrepssed! Cool post!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie