Wasze Listy: „Moja kuzynka robi ze swojej córki Małą Miss! Tapiruje jej włosy, maluje, stroi!”

Siostra cioteczna Igi maluje i stroi swoją pięcioletnią córkę, jakby ta była dorosła. Czy to co robi jest NORMALNE?
Wasze Listy: „Moja kuzynka robi ze swojej córki Małą Miss! Tapiruje jej włosy, maluje, stroi!”
05.04.2011

Witam serdecznie!

Na wstępie zaznaczę, że piszę pod wpływem artykułu o Eden Wood, który przeczytałam w weekend na państwa portalu.

Ta mała faktycznie wygląda jak lalka, ale… w mojej rodzinie jest podobny przypadek. Moja kuzynka ma córkę. Dziewczynka ma pięć lat, ale nie chodzi do przedszkola, tylko siedzi z mamą w domu. Ewka ma bogatego męża, facet pracuje całe dnie w korporacji, a ona w tym czasie robi z ich córki małą miss.

Zacznijmy od tego, że nazwała ją zwyczajnie, powiedzmy że Malwina (imię zmianiam na wszelki wypadek...), ale od początku zwraca się do niej „Princesko”. Princeska na moje oko co miesiąc ma wymienianą garderobę – oczywiście o second handach czy coś mowy nie ma – ciuszki się kupuje w Zarze i H&M. Princeska ma specjalną dietkę, żeby za bardzo nie przytyła. Mamusia codziennie rano szykuje ją przez prawie dwie godziny – włosy kręci lokówką, robi lekki makijaż (niby lekki, ale widoczny, poza tym przepraszam – to dziecko ma pięć lat!), ubiera w śliczne ciuszki, maluje paznokcie. Raz w miesiącu chodzą razem do kosmetyczki i do fryzjera. Malwina była już raz na solarium. Ewka oczywiście wszem i wobec opowiadała, że to tylko po to, żeby potem na wakacjach (dodam że w bardzo luksusowym miejscu) szybciej się opalała... No ale ludzie, błagaaaam!

 

mała piękność

Princeska oczywiście w przyszłości chce zostać modelką albo aktorką. Jakże by inaczej? Już teraz chodzi na zajęcia z gry aktorskiej do jakiegoś teatrzyku dla dzieci i oczywiście rozpacza jak nie dostanie głównej roli. Muszę przyznać szczerze, że jest ładna. Ewka jest ładna, ojciec Malwiny jest przystojny, na pewno będzie wysoka. Ale pewnie zanim skończy 18 lat będzie już tak zniszczona, jak imprezująca regularnie trzydziestka.

Ja także jestem matką, ale chłopca, i owszem – syn to co innego, jemu do szczęścia wystarczy para spodni i podkoszulek, ale gdybym miała córkę w życiu bym z niej nie zrobiła takiej lalki.

Już teraz widać, jaka ta mała jest zepsuta, chociażby po tym, że nie ma żadnych koleżanek. Spędza czas tylko z mamą, brzydzi się podwórka, bo tam brudno, za to uwielbia siedzieć przed komputerem i grać w jakieś przebieranki.

Co z takiej wyrośnie?

Pozdrawiam serdecznie,

Iga

Na Wasze Listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl.

Zobacz także:

Wasze Listy: „Jestem w ciąży, nie wiem z kim. Jak powiedzieć to rodzicom?”

Decyzja należy do Ciebie: „Czy zwracać się do rodziców męża mamo i tato?”

Komentarze (89)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2011 18:21
PRINCESKA hahahahahhahahahha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2011 13:25
Masakra.... Dobra raz na kiedyś ale nie cały czas......
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.06.2011 20:33
Ja rozumiem fryzjer, pomalowane paznokcie, loki, makijaż (aby lekki), ciuszki... ale raz na jakiś czas, wspólna zabawa z mamą a nie przyzwyczajenie...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.06.2011 13:52
Nie wiem o co chodzi wam z tymi ubraniami! H&M i zaraz to są tanie i słabe sklepy. Bogaci ludzie w nich nie kupują! A zresztą nawet gdyby był to dobry sklep i matka kupowała by tam ubrania dla córki, nie byłoby w tym nic złego!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2011 13:09
A co jest złego w chodzeniu dziecka do fryzjera? Jak by wygladała ta dziewczynka gdyby obcinała ją matka?! Po za tym wiele dzieci w wieku 5 lat maluje sobie paznokcie i to nie jest nic złego (oczywiście nie u kosmetyczki). Ja mam 12 letnią córkę która bardzo lubi się stroić, rzecz jasna nie chodzi na solarium ani nie robi makijażu, czasami tylko maluje sobie jasnym błyszczykiem usta, w czym nie widzę nic złego. W wakacje kiedy ona chce sobie umalować paznokcie chodzę z nią do kosmetyczki, ponieważ ani ja ani ona nie umiemy zbyt dobrze malować paznokci. Uważam, że mama 5 latki NIECO przesadza, ale nie wszystko jest w tym bardzo złe.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo