Związek bez zobowiązań czy stałe relacje - co wybrać?

Od dawna czytam papilota i wiem że mogę liczyć na pomoc w jakimś stopniu...
Związek bez zobowiązań czy stałe relacje - co wybrać?
17.03.2011

Od dawna czytam papilota i wiem że mogę liczyć na pomoc w jakimś stopniu.

Mam 20lat jakieś pół roku temu rozstałam się z chłopakiem. Byliśmy ze sobą dość długo.. Związek też był udany, jednak pewnego dnia powiedział mi ze musimy sie rozstać. Zabolało! A najbardziej to, że nie miał żadnego racjonalnego powodu... Kiedy ogarnełam się jakoś po tym jak mnie zranił, nasz kontakt stał sie bardzo dobry. Pisaliśmy ze sobą bardzo często, bywało nawet ze codziennie... Czasami dochodziło do spotkań, we dwójkę, ze znajomymi, i dość dziwnie, zachowywaliśmy sie jakbyśmy nadal byli parą. Nie wiem czy go kocham ale nie umiem żyć bez niego, a to coś znaczy. On nie chce się z nikim wiązać, każde spotkanie, rozmowę traktuje na luzie jednak wiedząc, że nie bedziemy już razem jest mi strasznie przykro... nie radzę sobie z tym, a nie potrafię odmówić mu spotkania czy nie odpisać na smsa i zapomnieć.

Problem tkwi w  tym, ze ktoregoś dnia zaproponował mi związek bez zobowiązań(spotkania, sex). Kiedyś sama myślałam nad tym typem związku, ale kiedy przyszło mi podjać decyzje to poprostu sobie nie radze. Z jednej strony chłopak od którego nie potrafię się odciąc, którego dażę wielkim uczuciem i dzięki temu mogłabm spędzać z nim wiecej czasu a z drugiej strony może nauczyłabym sie przy tym jakiejś niezależnośći?!.

Tak do tego podchodzę, jednak moje przyjaciółki twierdzą że jestem zbyt uczuciowa i "miękka", że sobie nie poradzę, że mogę się jeszcze bardziej zakochać a on mnie zrani w ten sposob... Że jesli już być w związku bez zobowiązań to "z każdym" tylko nie swoim byłym..

Mam nadzieję że, czytelniczki i Papilot doradzą mi i uporam sie z tą sytuacją...

Pozdrawiam;)

Polecane wideo

Komentarze (193)
Ocena: 5 / 5
ZIZI (Ocena: 5) 23.02.2017 20:45
O tym powinien decydować każdy samodzielnie. A wraz z biegiem czasu potrzeby tez sie moga zmenic. ja kiedys tylko zylam w stalych zwiazkach a teraz nie wyobrazam sobie tego. Szukam przygod na portalach typu http://freya-anonse.pl/ i dobrze mi z tym. Udalo mi sie tam poznac kogos nie tylko do sexu, ale tez do wyjscia na impreze, do kina, gdziekolwiek. Polecam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.05.2012 19:40
Czytając Twój artykuł przypomniałam sobie moją historie. Wszystko sie zgadza prócz propozycji związku bez zobowiązań. Byliśmy ze sobą 3 lata. Po rozstaniu minęło 4 miesiące, gdy znów zaczęliśmy pisać codziennie, spotykać sie. Czułam jak bardzo mi Go brakowało, jak to mówią` tęskniłam za Nim już wtedy, gdy wiedziałam, że niedługo nie rozstaniemy`. Po prostu wróciło wszystko co było tylko z większym przekonaniem, że to jest to na zawsze. Ale wypowiadając sie w temacie nigdy nie zgodziła bym sie na związek bez zobowiązań, ponieważ dużo rozmawiamy i faceci po rozstaniu pocieszają sie każdą inną panienką, co jest odwrotnością Naszego zachowania. Wysłuchaj przyjaciółek, bo skoro On chce tylko `sexu i spotkań` to na pewno nie zapewni Ci stałego związku. Ty sie zaangażujesz a On to wykorzysta. NIe wchodź w to i uniknij cierpienia. Powodzenia Ci życzę i dużo wytrwałości.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.03.2012 17:40
sex bez zobowiązań ma tą przewage nad normalnym związkiem bo bierze sie z niego to co najlepsze natomiast problemy zostawia sie w domu a w partnerce widzi sie to co najlepsze mam 55 lat ito pszerabiałem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2012 07:29
słuchaj jeżeli facet zakończył ten związek to znaczy ze Cie nie kocha na tyle żeby z Tobą być, nie bądź od niego zależna i zdecydowanie nie bądź na jego każde zawołanie, bo myślę że dla faceta lepiej jest być w takim 'luźnym związku" i mieć pole do popisu niż siedzieć przy jednej kobiecie, pomyśl czy to uczucie z Twojej strony jest prawdziwe a nie tylko z przywiązania, podejmij taką decyzje w której to ty będziesz gorą ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2011 11:25
teraz ja jestem w podobnej sytuacji, moja droga facet musiał być za bardzo przez ciebie ograniczany i sprawdzany
odpowiedz

Polecane dla Ciebie