Gdyby bił żonę częściej, poniósłby karę...

09 Grudnia 2008

Ale okazało się, że robił to za rzadko, aby sąd udowodnił mu przestępstwo. Czy mężowie - brutale stają się w Polsce bezkarni?

Gdyby bił żonę częściej, poniósłby karę...

Prokuratura garnizonowa we Wrocławiu umorzyła właśnie postępowanie w sprawie jednego z oficerów, któremu postawiono zarzut znęcania się nad żoną. Mężczyzna bił małżonkę przez siedem lat, ale okazało się, że robił to za rzadko, aby udowodnić mu przestępstwo.

Jak dowiedziała się od rzecznika wojskowej prokuratury reporterka RMF FM, Barbara Zielińska - „Tego typu sprawy dotykają bardzo delikatnej części życia rodziny i nie zawsze śledczym udaje się zgromadzić odpowiednie dowody, by postawić komuś zarzuty".

W efekcie, mimo iż uznano, że kobieta była rzeczywiście bita, popychana i kopana przez męża, uniknie on kary. W ciągu siedmiu lat zdarzyło się tylko kilka incydentów przemocy domowej i nie można tego uznać za znęcanie, które „zachodzi wtedy, gdy działanie sprawcy jest intensywne i poszczególne czyny zostaną popełnione w zbliżonym okresie czasu" - czytamy w prokuratorskiej decyzji.

Poszkodowana poprosiła już o interwencję Centrum Praw Kobiet. Fundacja zgłosiła w imieniu kobiety skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich. Zobaczymy, czy jemu uda się dowieść sprawiedliwości.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (66)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-07 16:04:00

załosne... zrobisz byle co idziesz siedziec. a za cos takiego nie ma kary. paranoja... to jest wlasnie polska

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-29 17:39:00

sama mogła się troszkę poobijać i luksus

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-25 20:57:00

a to polska wlasnie - u nas gosc musi zabic to wtedy moze pójdzie siedzieć... moze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-22 21:18:00

"Mężczyzna bił małżonkę przez siedem lat, ale okazało się, że robił to za rzadko, aby udowodnić mu przestępstwo." to jest po prostu chore! sam fakt ze ja uderzył powinien byc karany! gdyby dzialalo to w przeciwna strone kobieta bylaby na pewno ukarana! ale mezczyzni w naszym kraju sa jak zawsze gora! sama przezylam bicie z ta roznica ze przez ojca. od kilku lat musze zasiegac rad psychologa a polski sad stwierdzil ze slady na mojej skorze sa zbyt male zeby jkemu udowodnic jakies przestepstwo. wiec wynika na to ze nasz sad zajmuje sie sladami widocznymi a pzeciez psychika czlowieka to juz inna sprawa i nikogo nie interesuje bo tego nie widac... osoby bite boaj sie przyznac do tego bo nie chca stracic znajomych. tak na prawde nie dziwie im sie bo ja sama tez nie mowie o tym nikomu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-19 18:22:00

ja też mam z tym problem ok 7 lat , oczywiście chody górą . a damscy bokserzy nadal bezkarni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-19 09:49:00

takich facetów ( jeśli wogóle mozna ich tak nazwać) to od razu do więzienia ! prokuratorzy chyba k**** serca nie mają ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-12 15:49:00

POZNAJ http://www.kobiecesztuczki.pl http://forum.kobiecesztuczki.pl http://www.allegro.pl/item500391589_wideo_warsztaty_jak_i_gdzie_poznac_mezczyzne.html http://www.allegro.pl/item500387621_poznaj_sposoby_na_facetow_poczatek_znajomosci.html Kobiece Sztuczki - Poznaj sposoby na facetów. Są sposoby na facetów. Zmień marzenia w rzeczywistość • twórz dobre relacje w Twoim związku • unikaj potknięć i błędów • uwolnij swoją siłę w pełni Tego możesz się nauczyć ! Więcej na http://www.kobiecesztuczki.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-11 22:05:00

a dajcie spokój takich to aby na krzesło elektryczne ja bym nie dala zeby mnie mąż popychal a tym bardziej kopal takich h.... to na peczki albo lepiej na sznor ;//

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-11 20:57:00

POZNAJ http://www.kobiecesztuczki.pl http://forum.kobiecesztuczki.pl Kobiece Sztuczki - Poznaj sposoby na facetów. Są sposoby na facetów. Zmień marzenia w rzeczywistość • twórz dobre relacje w Twoim związku • unikaj potknięć i błędów • uwolnij swoją siłę w pełni Tego możesz się nauczyć ! Więcej na http://www.kobiecesztuczki.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-11 08:17:00

Ostatnio był program o kobietach odsiadujących wyrok. 1/3 z nich zabiła męża oprawcę. I co się dziwić skoro kobieta nie może liczyć na pomoc. Musi dojść do tego że upokorzona sama wymierza cios, tylko szkoda że potem ofiara staje się oprawcą skazaną na ładnych parę lat więzienia. A wystarczyłoby odpowiednio wcześnie zareagować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz