Dr Śmierć sprzedaje ludzi pokrojonych w plastry!

27 Kwietnia 2010

Kolejny pomysł Gunthera von Hagensa (65 l.) zwanego dr Śmierć. W Guben otwiera sklep, w którym będzie sprzedawać spreparowane ludzkie zwłoki w plastrach.

Dr Śmierć sprzedaje ludzi pokrojonych w plastry!
> --> Gunther von Hagens jest coraz bardziej kreatywny. Jego najnowszy pomysł swoim zwyrodnieniem przebija wszystkie dotychczasowe wybryki Dr Śmierć.

Niemiecki plastynator (jak sam się określa) od maja będzie sprzedawać ludzkie zwłoki pokrojone w cienkie plastry. Cena jednego plasterka z całego ciała wynosi 12 tysięcy euro, z głowy - 1200 euro. Von Hagens już przygotował do sprzedaży 20 tysięcy plastrów. Wykonał je z ludzkich zwłok oraz zwierząt.

Swój obrzydliwy handelek Von Hagens prowadzić będzie w sklepie urządzonym w jego "Plastynarium". To warsztat, czy raczej mała fabryczka, w której ten zwyrodnialec bezcześci ludzkie zwłoki. Mieści się ono w Guben, brandenburskim miasteczku graniczącym z Polską. Dr Śmierć będzie wystawiać tam także spreparowane ludzkie ciała. Planuje nawet prowadzić wykłady z plastynacji zwłok.

Niemiec jest twórcą metody konserwowania ludzkiego ciała. Usuwa z niego płyny fizjologiczne i wstrzykuje specjalny roztwór, sprawiający, że mięśnie i kości zachowują swój pierwotny wygląd. Potem obdziera ciała ze skóry i robi z nich eksponaty, z którymi jeździ po całym świecie.

Zarzuca mu się, że eksponaty robi z ciał Chińczyków, na których w ich ojczyźnie wykonano wyrok śmierci. On jednak wcale się tymi oskarżeniami nie przejmuje i zamierza prowadzić swoje niecne dzieło jak długo się da, bez względu na potępienie ze strony wielu ludzi i Kościołów.

Na Fakt.pl przeczytaj także: Zabronili oglądać piersi, bo są za duże!

Największa broda świata!

Co zdradziły czarne skrzynki?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (238)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

student medycyny
(Ocena: 5)
2014-12-22 21:35:05

re: Dr Śmierć sprzedaje ludzi pokrojonych w plastry!

Jak dla mnie robi on spoko rzecz. Większość 99,9% mało ambitnych Polaczków uzna to za coś masakrycznego i niezgodnego z dogmatami firmy zwanej Kościołem. Myślę, że uniwersytety medyczne mogłyby się bić o te przekroje (bardziej fachowe sformułowanie do "plastrów", dla mało kumatych) i to dla tego odsetka studentów medycyny byłoby nie lada gratką uczyć się na tych przekrojach, niżeli wpatrywać się w mało dokładne modele i w zwłoki, które często są tak zmasakrowane, że nauka anatomii na ich podstawie to dość duże wyzwanie, porównując to co widzimy na preparacie a to, co jest opisane w książce. ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Podpis...
(Ocena: 5)
2013-05-09 10:38:07

re: Dr Śmierć sprzedaje ludzi pokrojonych w plastry!

Napisz komentarz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-12-11 12:05:01

a ojciec jego byl SSmanem widac po kim to ma

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-07 15:22:03

Najebałbym mu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-18 16:58:08

ten artykuł jest zbyt stronniczy być może, nie ma należytego stosunku do ludzkich zwłok, ale nie należy oceniać go zbyt pochopnie proszę nie używać słów 'zwyrodnialec' 'obrzydliwy' 'niecny' itd. jeśli nie znacie dobrze tego co on robi, z kogo on to robi i dlaczego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-10 22:07:30

jak można być obiektywnym wobec czegoś takiego? ja nie potrafię i nie zamierzam. jak widać autor artykułu też. wiadomo co on robi - kroi zwłoki w plastry, dlaczego? - prawdopodobnie ma taka ambicje i tyle, robi to bo chce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-08 17:25:59

Śmiać się chce! Prosiłabym redaktorów o odwiedzenie plastynarium w Guben- i dopiero po wizycie wypisywanie takich bzdur, przynajmniej będzie to bardziej wiarygodne. Ciała, które znajdują się w plastynarium są wykupywane- każdy żyjący może za życia sprzedać lub oddać swe ciało za okazałą sumę. Ciała spreparowane tam oddane są dobrowolnie. Plastynarium stanowi miejsce w pełni ukazujące istotę ludzkiego ciała znacznie lepiej od niepełnych plastikowych manekinów. A co do zwierząt- nikt nie robi afery i speparowane ryby czy żaby pływające w formalinie jakie można znaleźć w polskich szkołach- a przecież to to samo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-05 20:48:20

Artykuł rodem z prestiżowych magazynów typu "Fakt". Zatanówcie się, drogie i jakże cnotliwe Redaktorki papilota, czy jesteście obiektywnymi dziennikarkami, czy też obstajecie przy stanowisku zniewieściałych dewot, inkwizycji broniącej niewinne umysły czytelniczek przed niestosownymi, obrazoburczymi (czyt. innymi, niż Wasze) opiniami na jakikolwiek temat. Nie przeczę, że to, co wyprawia ten cały Von Hagens jest poniżej wszelkiej krytyki, ale każdy czytelnik musi mieć prawo samodzielnie do tego dojść, bez Waszej nachalnej "pomocy". Jestem zniesmaczona:) Pozdrawiam, Czupiradło

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-03 15:31:27

Nie ma to jak stronniczy, subiektywny artykuł, który wyszedł spod pióra dziennikarza. Wstyd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-03 13:00:41

ech. ludzie ZAPISUJĄ SIĘ, czyli WYRAŻAJĄ ZGODĘ na wykorzystanie swoich ciał po śmierci przez Doktora. kościoły niech się odpierd*lą, bo gdyby całą kasę przekazywał tym pedofilom w czarnych kieckach, byłby ulubieńcem kleru. to jest sztuka, kontrowersyjna, fakt, ale sztuka. on to robi legalnie, jak macie napisane na samym początku. ludzie, którzy nie są tak ograniczeni, chcą miec jakiś wkład w jego sztukę, więc się zapisują na "eksponaty". zwłoki zwierząt może kupowac. uznanie dla Pana za robienie swojej sztuki i nie przejmowanie się tym co mówią ograniczeni umysłowo i artystycznie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-02 22:03:06

a czy ktos sie zainteresował z kąd on te zwłoki bierze???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz