Częściej usuwają dziewczynki…

26 Lutego 2009

Do tej pory mówiono o tym problemie szczególnie pod kątem biednych krajów Azji i Afryki. Okazuje się, że także na Starym Kontynencie coraz częściej usuwane są ciąże z dziewczynkami.

Częściej usuwają dziewczynki…

Praktyka usuwania ciąż, z których ma urodzić się dziewczynka, jest szczególnie popularna w Indiach. Wiąże się to z obowiązkiem zapewnienia pannie młodej posagu, którego wysokość ustala rodzina pana młodego. Często to biżuteria, sprzęt RTV lub AGD, oszczędności całego życia. Taniej jest w czasie ciąży zbadać płeć dziecka i w razie czego, usunąć. Według ustaleń, w ciągu ostatnich 20 lat usunięto w ten sposób około 10 milionów żeńskich płodów.

Okazuje się, że aborcji ze względu na płeć dziecka dokonuje się też coraz częściej w Europie. Norweskie prawo jest restrykcyjne, jeśli chodzi o terminy usuwania ciąży, można to zrobić tylko do 12. tygodnia i do tego czasu nie wolno badać płci dziecka. Jednak sąsiednia Szwecja ma wydłużony okres do 18. tygodnia. Ta różnica powoduje, że coraz więcej Norweżek uprawia turystykę aborcyjną. Tego typu praktyki rozpowszechnione są szczególnie wśród emigrantów z krajów Bliskiego Wschodu i Azji Południowej. Problem nie dotyczy tylko kobiet z Norwegii, ale i szwedzkich emigrantów.

Ginekolodzy zwrócili się do Rady Zdrowia o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Kaj Wedenberg, dyrektor kliniki z centralnej Szwecji, wielokrotnie spotykał się z podobnymi przypadkami, a jedna z pacjentek już dwukrotnie była na zabiegu, ponieważ spodziewała się narodzin dziewczynki.

Szwedzi chcą zachować swoją liberalną politykę aborcyjną i nie urazić żadnej z mniejszości, aby pozostać poprawnymi politycznie. Problemem, który należy rozwiązać, jest ograniczenie liczby aborcji oraz ustalenie kryteriów zgody na zabieg.

Zobacz także:

Aborcja dla 12-latki w domowym zaciszu

Wasze listy: „Rodzice chłopaka kazali mi usunąć ciążę!”

Joanna Martel

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (209)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-02-16 17:06:26

re: Częściej usuwają dziewczynki…

Mam do zaoferowania zestaw tabletek wczesnoporonnych z Women On Web, kazdy jesten zestaw zawiera 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. cena za zestaw jeden to 380zł z wysylka w pl zestawy sa orginalne nie otwierane Zapraszam! 607095810

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-20 18:09:15

re: Częściej usuwają dziewczynki…

Witam sprzedam nowy oryginalny zestaw do aborcji medycznej ze strony Women on Web. Zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. Mozna go wykorzystac do 14 tygodnia ciazy. Wszelkich informacji na temat zazycia itp udzielam przy zakupie. Mozliwy odbior osobisty, wysylka za pobraniem ze sprawdzeniem zawartosci jak i wszelkie inne opcje. Polecam! Kontakt 669632890

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-02 15:37:06

re: Częściej usuwają dziewczynki…

Napisz kWITAM, sprzedam zestaw WOW złozonego z Mifepristone i Misoprostol . Miferpistone blokuje wydzielanie hormonu progesteronu, który warunkuje utrzymanie ciąży. Bez tego hormonu przerywa się więź między zarodkiem a ścianą macicy, wystepują skurcze. Misoprostol natomiast wzmacnia skurcze, pomagając wydalić produkty ciąży z macicy. W przypadku zamówienia środków ze strony women on web wpłącasz pieniądze na konto a paczki w 90% przechwytywane są na granicy kraju przez urząąd celny. Wynikiem tego jest znaczne opóźnienie (około 6 tygodni) lub niedostarczenie przesyłki - na co nie można pozwolić gdyż każdy DZIEŃ PRZY TAKIEJ KURACJI JEST ISTOTNY. Środki sprowadzane są z jednej z hurtowni medycznych na terenie Holandii. Wysyłam je z Polski więc paczka dotrze do Ciebie na 100%, nie będzie obaw o przechwycenie jej za granicą. W ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz przesyłkę. Z swojej strony udzielam dokłądnych informacji o kuracji po trzymaniu paczki. Zawartość przesyłki: 1x Mifepristone 8x Misoprostol Instrukcja dawkowania Tanio!! KONTAKT: 726dwa98532omentarz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-02 15:36:50

re: Częściej usuwają dziewczynki…

WITAM, sprzedam zestaw WOW złozonego z Mifepristone i Misoprostol . Miferpistone blokuje wydzielanie hormonu progesteronu, który warunkuje utrzymanie ciąży. Bez tego hormonu przerywa się więź między zarodkiem a ścianą macicy, wystepują skurcze. Misoprostol natomiast wzmacnia skurcze, pomagając wydalić produkty ciąży z macicy. W przypadku zamówienia środków ze strony women on web wpłącasz pieniądze na konto a paczki w 90% przechwytywane są na granicy kraju przez urząąd celny. Wynikiem tego jest znaczne opóźnienie (około 6 tygodni) lub niedostarczenie przesyłki - na co nie można pozwolić gdyż każdy DZIEŃ PRZY TAKIEJ KURACJI JEST ISTOTNY. Środki sprowadzane są z jednej z hurtowni medycznych na terenie Holandii. Wysyłam je z Polski więc paczka dotrze do Ciebie na 100%, nie będzie obaw o przechwycenie jej za granicą. W ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz przesyłkę. Z swojej strony udzielam dokłądnych informacji o kuracji po trzymaniu paczki. Zawartość przesyłki: 1x Mifepristone 8x Misoprostol Instrukcja dawkowania Tanio!! KONTAKT: 726dwa98532

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-10-26 12:38:07

re: Częściej usuwają dziewczynki…

Ok. Róbcie tak dalej. Spoko, głupi faceci! A potem nie będzie już kobiet. Ludzie wygina, bo nie będzie nowych ludzi. Bardzo mądre, naprawdę. Zkazujecie siebie samych na zagładę, przecież bez kobiety nie było by ludzi. Nie rozumiem, dlaczego kiedyś, jeszcze w czasach p.n.e kobieta byla własnością mężczyzny i sama nie była nic warta. W niektórych krajach nadal tak jest, np. W Afganistanie rodzice zostawiają dziecko samo, na pustyni, bo urodziło się dziewczynką. Jaki to był wielki wstyd, kiedy ktoś miał córkę! Dziewczynki muszą tam żebrac, nie dopuszczają ich do jedzenia. To chore. Doskonałym przykładem jest mała Pola, która polscy żołnierze znaleźli na pustyni. Naprawdę, niedługo będzie tak w europie, i modle się, żeby do tego nie doszło. Dlaczego kobiety są traktowane gorzej? Kto to wymyślił? Ten powinien iść do psychiatryka. Bo najwyraźniej ma coś że swoją główką. Do przeczytania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-09-01 09:16:58

re: Częściej usuwają dziewczynki…

A pamiętacie mamę madzi, która rzuciła swoim dzieckiem o ścianę? A mamę szymka, która go utopiła? Na pewno to wam się nie podobało. To dlaczego w takim razie stajecie się tacy, jak one? Mówicie jedno, a robicie drugie. Jak można być takim samolubnym? Przecież dziecko to też człowiek! Nie lepiej oddać do adopcji?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-03 21:27:01

dobrze niech robią tak dalej za kilkadziesiąt-kilkaset lat na świecie zostaną sami mężczyźni i nie będzie kto rodził!!liczba kobiet na świecie coraz wolniej wzrasta ok 1.05% a facetów 1.23% na rok populacja świata 1.14% na rok.Już teraz brakuje w Chinach i Indiach 160mln kobiet!z czego 81mln w Chinach a w Indiach 79mln.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-07 14:41:24

Ten film ukazuje wszystko ! www.youtube.com/watch?v=jfzCurAInjg

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-19 20:50:18

;///

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-20 21:24:00

[quote="Gosc"]moim zdaniem usowanie ciazy powinno byc zabronione skoro partnerzy decyduja sie na wspołzycie to powinni wziąsc pod uwage ciaze a nie potem ja usowac co te dziecko im zawiniło pozdrawiam adam[/quote] Kobiety też, potem dziwota, że ich od kurew wyzywają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz