Co pół minuty gwałcą jedną kobietę!

06 Sierpnia 2010

W Kenii gwałci się nawet staruszki i dzieci. Do szpitali trafiają małe dziewczynki z uszkodzonymi szkieletami.

Co pół minuty gwałcą jedną kobietę!

Ugamaan  - organizacja zajmująca się pomaganiem ofiar gwałtów przeprowadziła ankietę w jednym z największych slumsów w Nairobi. Wyniki były wstrząsające. 70% kobiet potwierdziło, że zostało co najmniej raz w życiu zgwałcone.

- Gwałty w Kenii są niezrozumiale potworne: brutalnie wykorzystywane leciwe babcie, czasami ze skutkiem śmiertelnym, niemowlaki lub małe dzieci z uszkodzonymi  szkieletamiwylicza doktor Jake Sinclair – Jakże bardzo mało się robi, żeby pomóc tym kobietom – dodaje.

Gwałt, oprócz psychicznej i fizycznej traumy, pozostawia także po sobie ogromne ryzyko zarażenia wirusem HIV.

Ta przerażająca liczba gwałtów w kenijskich miastach jest ściśle powiązana z fatalną sytuacją sanitarną, która tam panuje. Jedynie 24% tej populacji ma łazienkę na własny użytek. Inni są zmuszeni do korzystania z publicznych toalet, do których dojście zajmuje około dziesięciu minut.

To właśnie wtedy, przechodząc przez nieoświetlone uliczki slumsów, kobiety są najbardziej narażone na gwałt.. Jednak kiedy dotrą już do publicznej łaźni tam też nie mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ szalety nie mają zamków i ochrony. Bezbronne kobiety nie mogą też liczyć na pomoc policji, gdyż w milionowej Kiberze (największej dzielnicy slumsów) nie ma ani jednego posterunku.

Rząd tłumaczy całą sytuację brakiem pieniędzy. Stąd własna inicjatywa organizacji Ugamaan, która prowadzi  bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet.

- W naszych czasach metody samoobrony są jednym z najbardziej niewykorzystywanych narzędzi, jakie mają do dyspozycji dzieci i kobiety w obszarach o wysokim współczynniku gwałtów – komentuje doktor Sinclair.

Kinga Walczak

Zobacz także:

16-latka z Pakistanu walczy w obronie ofiar gwałtu!

Assiya Rafiq była wielokrotnie gwałcona przez bandę przestępców, których nie spotkała nigdy żadna kara. Teraz sama postanowiła wymierzyć sprawiedliwość i stanąć w obronie innych kobiet, które znalazły się w podobnej sytuacji.

Legalizacja gwałtów w Afganistanie!

Afgańskie prawo jeszcze nigdy nie było tak surowe dla kobiet! Od teraz nie będą mogły bez zgody męża wychodzić nawet do lekarza, a za odmowę seksu zostaną ukarane.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (38)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-21 15:20:28

a jak to jest kiedy kobieta gwałci kobietę?? w Indiach 58% kobiet przyznało się że zostało zgwałcone przez kobietę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-13 00:55:58

uciac fiuty z jajami i do tego gwalcic bejsbolem w dupe !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-09 18:49:53

kazdy skur....wysyn powinien mies obcietego hu.ja za to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 smiecie scierwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i wsadzony w du.pe rozgrzany pret!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 DEGENERACI, BRAK SŁOW!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-05 00:31:34

jeśli faceci są z marsa, to niech tam kur*a wracają! świnie, to straszneeeeeeeeeeee ;/ tylko jedno im kurna w glowie, SMIECIE!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-25 22:32:50

faceci to świnie! jak można gwałcić małe dzieci!?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-21 08:28:10

W całej milionowej Kibrze, nie mają psterunku policji... oO. Nie ma kary, nie ma miary. Ludzie, głownie faceci, nie mogą żyć w poczuciu bezkarności, czuć że ktoś im pałą kości nie pogruchota za złe uczynki, bo wtedy odbija im szajba jak tutaj właśnie mamy nieprzyjemność czytać. Kastracja? Powywozić kobiety i dzieci i wysłać Janki Panki Amerykanki żeby im spuścili pare dużych bombek, ot tak na święta, to ich dopiero rozgrzeje, ale owoce sie zbiera, a chwasty pali.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-13 13:37:09

fiuty ucinać za gwałt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-09 20:33:07

Z tymi toaletami to takie wykręcanie się. Co z tego, że są wspólne. To nie wina tych łazienek, a cholernych niewyżytych facetów. Tylko, że w tamtej kulturze im więcej wolno.. Uprzywilejowani gwałciciele. Seksizm nie zna granic.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-07 00:49:23

Takim bydlakom powinno się od razu fujary ucinać i tyle, niech cierpią jak inni!!!! Aż nie chce się wierzyć że w XXI wieku dzieją się takie rzeczy!!! Kto im w ogóle powiedział że to faceci rządzą, że to oni są królami, przecież istnieje równouprawnienie i nie w wybranych krajach a na całej kuli ziemskiej... Mózg tym wszystkim facetom wypaliło... Żal mi tylko tych kobiet i dzieci, które nie mogą nic z tym zrobić!!!! Jakiś pojebany kraj i tyle... Irytujące to wszystko jest i nie sprawiedliwe....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-07 21:25:19

Kur*****wa ja bym iom jaja powycinala....skurwie***le wsadzta se w du**pe swoja te niemile fiuty...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-07 00:44:52

Ja nie wiem... W takich krajach facetom powinno si obcina fujary i tyle... Kto by pomyślał że w XXI wieku istnieją takie bestialskie kraje.... W głowie się to nie mieści.... BYDLAKI... Zastanawiam się dlaczego ktoś się tym w końcu nie zajmie... Ile można słyszeć o tym że tam rządzą mężczyźni, to oni są królami.... I to co robią tym biednym kobietom, dzieciom, paranoja!!!!! Powybijać ich i tyle.... irytujące jest to wszystko!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz