Co 6 sekund na świecie umiera z głodu dziecko!

17 Września 2010

Podczas gdy półki w europejskich sklepach uginają się pod ciężarem towaru, a resztki z obiadu wrzucamy do kosza, prawie miliard ludzi na świecie nie ma co jeść!

Co 6 sekund na świecie umiera z głodu dziecko!

Co sześć sekund jedno dziecko umiera z głodu, a 925 milionów ludzi na kuli ziemskiej, nie wie czy jutro będzie miało co jeść - głosi raport Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Według ostatnich badań liczba głodujących spadła o 100 mln i chociaż jest to powód do zadowolenia, to sytuacja nadal wygląda tragicznie.

Najwięcej głodujących mieszka w Azji – 578 mln ludzi. Ich dzienna dawka kalorii nie przekracza niezbędnego minimum, w wysokości 1800 kcal. Pozostałe 239 milionów głoduje w Afryce Subsaharyjskiej.

Dodatkowym problemem na skalę światową pozostaje zjawisko „chronicznego głodu”, czyli syndrom ciągłego  niedożywienia. Ludzie cierpiący z tego powodu, nie mogą wieść normalnego życia, bo z braku odpowiedniej ilości kalorii, są na to zbyt osłabieni fizycznie i psychicznie. Kobiety, które zachodzą w ciąże ronią lub rodzą dzieci tak słabe, że te tylko chorują i nie rozwijają się  prawidłowo.

W obliczu tych danych, prawo nakazujące niesprzedaną żywność niszczyć zamiast wywozić do najbiedniejszych regionów świata, wydaje się jeszcze bardziej absurdalne.

Oliwia Podlecka

Zobacz także:

Urodziła dziecko w samolocie i wyrzuciła do śmietnika!

Japończycy mumifikują zmarłych bliskich, aby pobierać ich emerytury!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (64)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-21 13:33:40

I tak jest przeludnienei

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-18 21:18:53

dobra, niektore komentarze jak te "1,2,3,4,5,6 DIE :P" jest kretyński i współczuję tej osobie za taki poziom ignorancji moglibyscie chociaz zaczac podawac adresy stron organizacji, ktore walcza z tymi zjawiskami albo podac jakie rady co zrobic zeby pomoc, bo sam artykul nie pomoze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-18 16:21:17

wszyscy piszą jak bardzo, bardzo bardzo współczują tym dzieciom. tylko że głupie komcie na papilocie nic nie zmienią, NIC A NIC, trudno jest pomóc dzieciom z Afryki (chociaż zawsze można zrobić przelew chociażby na unicef, każdy grosz się liczy), znacznie łatwiej tym z własnego podwórka. wszelkiego rodzaju wolontariaty, które są WSZĘDZIE też pomagają, takim samym ludziom! nie ma co mówić o problemach globalnych na które nie ma się wpływu, trzeba ZACZĄĆ coś robić. chociażby wydawać posiłki w stołówce dla ubogich czy pilnować dzieci w jakiejś świetlicy, od czegoś trzeba zacząć, jeśli zmniejszymy ilość patologii w kraju, więcej siły i materiałów wszelkie akcje humanitarne będą mogły włożyć w pomoc za granicami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-18 13:45:33

niestety tak już jest na tym swiecie ze im wiecej sie ma tym mniej chce sie dawac, pamietajcie tez o jeszcze jednym, rzad nam nie zakazuje pomocy, kazdy moze pomoc ale ilu tak naprawde ludzi jest do tego gotowych a ilu tylko o tym mowi? czas najwyzszy zastanowic sie nad soba i nad tym co robimy ze swiatem, to nei rzad tworzy panstwo , tworza go obywatele...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-17 23:51:53

Prawo nakazuje niszczyć niesprzedaną żywność, ponieważ jakby wysłali to do Afryki czy Azji to ucierpiał by na tym budżet państwa... no niestety za wszystko trzeba płacić... pretensje składajcie do rządu, a nie do normalnych obywateli, którzy też muszą za coś wykarmić rodzinę...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-17 23:39:55

Boże biedne dzieci ja tak wybrzydzam nieraz co mam zjeść .A takie dziecko biedne by się nie zastanawiało tylko jadło. Wstyd mi!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-17 23:34:37

i co z tego ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-21 13:34:28

Dokładnie. Tak czy siak jest nas za dużo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-17 22:20:26

i gdzie tu sprawiedliwość... dzieci umierają z głodu, a ja mam zawsze wieczorem wrażenie, że umrę z przejedzenia...:/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-17 21:57:09

Jak tak bardzo Wam przeszkadza to, że dzieci w Afryce głodują, wspierajcie je jak możecie. Może od razu mam całe mieszkanie sprzedać, żeby garstka ludzi miała co jeść, za co się ubrać? Zarobki mam skromne, tu wszystkie opłaty, tam pożywienie... Ledwo wiążę koniec z końcem, czasami też chcę wydać te 30 zł na kolczyki, stroić się jak to kobieta. Nawet 5 zł może zniszczyć moje plany. Nazwijcie mnie egoistką, proszę bardzo. Nie możecie mieć do mnie pretensji, nie moja wina, że oni głodują, co nie zmienia faktu, że nie jest mi ich żal. Wiecie, co to jest charytatywność? Działalność polegająca na wspieraniu ludzi potrzebujących pomocy. Dawanie pieniędzy na cele charytatywne nie jest obowiązkowe, więc nic złego nie robię, ale dobrego też nie. Poza tym, to powinno wynikać z serca, nie wymuszenia. Nie wspieram Afrykanów. Wiecie czemu? Bo na ulicy codziennie widujemy potrzebujących rodaków. Po co pomagać ludziom, którzy są tysiące kilometrów dalej, kiedy nasi Polacy też potrzebują pomocy? Im pomagam, Afrykanom nie, choć oni pomocy bardziej potrzebują, ale wcale nie zasługują na nią bardziej od rodaków. Co do paradowania Lady Gagi w mięsie - nie popieram tego, ale nie powinniście się wtrącać, na co wydaje pieniądze. Możliwe, że też wspomaga potrzebujących, ale skupiacie się tylko na jej złych postępowaniach. Btw. sami na pewno chociażby raz wyrzuciliście jedzenie. Widzisz drzazgę w cudzym oku, a w swoim belki nie dostrzegasz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-17 21:31:33

Gdyby wszyscy ludzie na świecie przeszli na wegetarianizm, moglibyśmy zapanować nad plagą głodu. Pola, które są wykorzystywane na paszę dla zwierząt, moglibyśmy zagospodarować inaczej - na potrzeby ludzkie. Naukowo udowodniono, że byłoby to możliwe, ale oczywiście ludzie-ignoranci nie biorą pod uwagę takiego wyjścia na poważnie - bo przecież mięso jest takie dobre, zresztą po co tyle zachodu, jeśli nie ich dotyka głód? Moglibyśmy uratować tyle istnień - ludzkich i zwierzęcych... GO VEGGE !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-18 00:43:36

i nawet stężenie CO2 w atmosferze by spadło. dwa w jednym ,a nawet trzy bo azotu też.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-18 08:40:27

Jest mnóstwo pozytywnych skutków wegetarianizmu... Po pierwsze - zdrowie! Niezależne instytuty naukowe w USA udowodniły, że wegetarianie przy zrównoważonej diecie są o wiele zdrowsi niż mięsożerni, rzadziej zapadają na poważne choroby (m. in. zawały czy nowotwory kilkunastu typów), wykazują niższą, średnią masę ciała, dłużej żyją itd. Po drugie - ratowanie żywych zwierząt. Na świecie corocznie zabijanych jest 50 miliardów zwierząt. O wiele więcej przeżywa niewyobrażalne katusze w systemie chowu przemysłowego. Rezygnacja z jedzenia mięsa to największy krok, jaki możemy zrobić, żeby nie przyczyniać się do cierpienia tych niewinnych i bezbronnych istot. Po trzecie (jak wcześniej pisałam) - ludzie i plaga głodu. Obecnie pożywienia na świecie wystarcza dla 2,5 miliarda ludzi – dietą opartą na pokarmach roślinnych można wyżywić ponad 6 miliardów. Po czwarte - nasza planeta. Przemysłowy chów zwierząt, a także połowy i hodowla ryb są w ogromnej mierze powodem dewastacji środowiska naturalnego naszej planety. Nasza decyzja o byciu wegetarianami przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby oraz zahamowania niszczących Ziemię procesów, takich jak ocieplanie się klimatu, pustynnienie, erozja gleb i wycinanie lasów. Nie namawiam do przejścia na wegetarianizm, bo do tego trzeba dojrzeć, ale polecam w zagłębienie się w ten temat. GO VEGGE :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-18 16:30:14

aha. powiedzcie GO VEGGE szczególnie tym, którzy są głodni. powiedzcie, żeby wypuścić na wolność zwierzątka, kiedy tamci mieliby najeść się po raz pierwszy. takie zmiany, jak cały świat vegge trawałyby tak długo, że tony żywności marnowałyby się w tym czasie, nie mówiąc już o tym, że nie każdemu wegetarianizm służy, a napewno na początku dieta byłaby niezbilansowana i szkodliwa. czemu wszędzie, wszędzie musicie namawiać? prawdę mówiąc wasze komentarze bardziej odrzucają mnie od wegetarianizmu niż cokolwiek innego. te dzieci są GŁODNE. dużo szybciej najedzą się mięsem niż sałatą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-20 12:09:43

Nie wiem, czy nie umiesz czytać ze zrozumieniem, czy po prostu nie grzeszysz rozumem, ale mnie nie zrozumiałaś. Ludzie głodują właśnie dlatego, że Ty, Twoja rodzina, znajomi i inne ludzie obżeracie się mięsem zwierząt. Żebyście mogli to robić, te zwierzęta muszą jeść paszę (z przeróżnymi hormonami i szkodliwymi chemikaliami zresztą), która uprawiania jest na polach. Gdybyście przestali jeść mięso albo chociaż ograniczyli to do minimum, liczba potrzebnych zwierząt zmniejszyłaby się, co w efekcie dałoby rolnikom więcej pól do uprawy roślin DLA LUDZI. Rocznie głównie w rzeźniach ginie 50 miliardów zwierząt, które są żywione tymi paszami, gdyby ta liczba zmniejszyła się choćby o połowę, moglibyśmy zapanować nad plagą głodu, bo roślin dla ludzi byłoby dużo razy więcej. Napisałam to na poziomie podstawówki, więc może teraz zrozumiesz... Poza tym NAUKOWO udowodniono, że wegetarianie przy zrównoważonej diecie są DUŻO ZDROWSI, więc nie bądź mądrzejsza od naukowców... Życzę Ci rozumu i mniej ignorancji dla żywych istnień. GO VEGGE :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-10 06:23:19

radze doinformowac sie w temacie wartosci odzywczej- bialek, weglowodanow i tluszczy a nie wrzucać wszystko do jednego worka kcal poza tym w przyrodzie nic nie ginie i to ze aby "wyprodukowac" przykladowo 1 kg miesa trzeba 10 kg paszy nie oznacza ze 9 kg wyparowuje do innej galaktyki Bog tak cudownie sprawil, ze kazdy czlowiek moglby zyc na odpowiednim poziomie rozmazajac sie w nieskonczonosc... i niech nikt nie mowi o przeludnieniu...bo miejsca nigdy nie zabraknie (jeszcze dluuuuugo na ziemi) a pozniej w kosmosie- poniewaz wszechswiat sie rozszerza caly czas po 2 nie zabraknie jedzenia poniewaz rosliny oraz zwierzeta sie rozmnażają po 3 tlenu tez nie bojcie sie .. nie zabraknie bo produkuja je rosliny rozmnazajace sie dietetyk

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz