Biskup: "Dzieci PROWOKUJĄ pedofilów!"

15 Kwietnia 2010

Jego zdaniem molestowane i gwałcone dzieci prowokują swoich oprawców – proszą o bliskość i zgadzają się na obcowanie z pedofilami w sutannach.

dziecko bawi się maskotką

Skandale seksualne w Kościele katolickim to niestety częsty temat medialnych doniesień. Nie wiemy, czy jest ich coraz więcej, czy wynika to z faktu, że kiedyś sprawy tego typu zamiatano pod dywan i skrzętnie ukrywano. Teraz wiele z nich wychodzi na światło dzienne i niemal codziennie słyszymy o kolejnych przypadkach.

Niektórzy hierarchowie biją się w pierś i wstydzą za swoje środowisko, inni dopatrują się w tym ogromnego spisku ciemnych sił. Ich zdaniem komuś bardzo zależy na zniszczeniu autorytetu Kościoła i stąd tak zmasowany atak na tę instytucję.

Niestety, taktyka obrony nie kończy się na obwinianiu jedynie mediów. Jak donoszą zagraniczne media, biskup z hiszpańskiej Teneryfy, Bernando Alvarez, stwierdził ostatnio, że pedofilii wśród księży bardzo często winne są... ofiary. Jego zdaniem molestowane i gwałcone dzieci prowokują swoich oprawców – proszą o bliskość i zgadzają się na obcowanie z pedofilami w sutannach.  Przypomnijmy, że wewnątrz Kościoła działa trybunał Kongregacji Nauki Wiary, który zajmuje się przestępczością wśród księży. Przez 9 lat działalności zajęto się 3 tysiącami spraw dotyczących molestowania dzieci. 10% oskarżonych usunięto z duchowieństwa, a drugie 10% samo zrezygnowało z funkcji kościelnych. Aż 60% „wyroków” dotyczyło… nakazu wzmożonej modlitwy albo zakazu odprawiania mszy i spowiadania.

Źródło: Hanter.pl

Zobacz także:

Polacy to katolicy – hipokryci?

Według Warszawskiego Instytutu Socjologii UKSW modlimy się na pokaz i zbyt swobodnie podchodzimy do nakazów narzuconych nam przez kościół.

Chrzestna moda dla dzieci

Twój maluch jest tuż przed sakramentem chrztu świętego? Sprawdź, w co go ubrać, żeby dziecko się  nie zmęczyło i nie wyło na cały kościół.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (92)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-25 15:22:32

Poczytajcie o Tajemnicy Fatimskiej. Będziecie wiedzieć o co chodzi z tym zmasowanym atakiem złych sił.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-24 04:33:43

wszystkich pedofili bym wykastrowała a biskupa wysłała na leczenie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-22 10:37:30

gdybym miała bron i znalazłabym pedofila usunęłabym skutecznie chwasta i to tyle,tego anonim poniżej też.....dziecko szuka bliskości ale to nie ma seksualnej natury wstrętne gady!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-21 08:49:37

Mężczyżni są stworzeni do seksu - ksiądz także ma to w NATURZE Widocznie nie znacie dwunastoletnich dziewcząt - one cholernie prowokują bo nie znają konsekwencji...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-17 23:08:44

poprostu Biskup źle to powiedział ,myslę że chodziło o to że dzieci (12-16) prowokują pedofilów ,a to jest akurat prawda .Teraz w 21 wieku to juz 13-letnia dziewczyna jest matką , to prowokuje pedofilów .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-18 18:59:39

Tylko nie sadzę, żeby 13-letnia dziewczynka, która chce uprawiać sex ,chodziła do kościoła i chciała zrobić to ze starym facetemn w sutannie. To dwie różne sprawy mające ze sobą niewiele wspólnego. On siebie i innych zwyczajnie próbował wybielić ; )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-17 22:55:25

\"zniszczeniu autorytetu Kościoła\" może mi to ktoś wytłumaczyć bo tego jak dla mnie to nie ma sensu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-17 22:55:16

"zniszczeniu autorytetu Kościoła" może mi to ktoś wytłumaczyć bo tego jak dla mnie to nie ma sensu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-17 13:16:20

Pedofil powinien być izolowany od społeczeństwa, niezależnie kim jest. W ogóle jakim trzeba być człowiekiem żeby mówić, że to dzieci prowokują?? To jest po prostu chore, tym bardziej że to mówi ksiądz..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-17 10:31:33

O Boże. Dzieci? Winne? A jeśli dziecko ma jakieś 6 lat i nie ma pojęcia o co chodzi tzn, że prowokuje? Potrzeba bliskości? A niby po co innego są księża? Chyba po to żeby wspierać wiernych nawet jeśli trzeba to dziecko objąć. Ja nie widzę w obejmowaniu żadnej zachęty do gwałtu (a dzieci z domów dziecka, które czasem naprawdę potrzebują jakichkolwiek uczuć? obejmowanie i chęć bliskości to naturalne ludzkie potrzeby), ale widzę, że księża widzą...I dlatego niektórzy z nich są pedofilami...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-17 00:29:48

Co to ma być ten zakaz spowiadania? Każdy człowiek wierzący ma obowiązek spowiadać się przynajmniej raz w roku w okresie Wielkanocy.. Jakim cudem można tego zakazać.? Nawet gwałciciel może żałować tego o zrobił, dlatego to prawo nie ma sensu.. Nie zgadzam się z tym, iż to ofiary są winne wyrządzonej im krzywdy.. JAk dziecko może specjalnie pobudzić w dorosłych ( a przede wszytskim w księżach) podniecenie? NIE MAJĄ JAK SIĘ BRONIĆ, WIĘC WYMYŚLILI SOBIE HISSTOLRYJKE NA TEN TEMAT..;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-17 08:55:06

on jako ksiądz nie może słuchać spowiedzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz