Badanie piersi w ramach pobierania krwi

09 Listopada 2008

Czy lekarz chciał przy okazji popodglądać nagie licealistki?

Badanie piersi w ramach pobierania krwi

Nietypowe badanie przeprowadził u niektórych uczennic z liceum w Ustce lekarz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Podczas rutynowego pobierania krwi prosił wybrane przez siebie dziewczyny, aby zdjęły bluzki i pokazały piersi.

„Lekarz najpierw badał ciśnienie, później robił jeszcze jakieś inne badania, a na końcu mówił po prostu: "zdejmij stanik". Jedne dziewczyny odmawiały, inne pokazywały piersi. Tak naprawdę, to pierwszy raz słyszymy o tym, aby przed pobraniem krwi badać piersi - relacjonują licealistki. - I co ciekawe, prosił o to tylko niektóre dziewczyny - dodają" („Głos Pomorza").

Okazywanie piersi podczas pobierania krwi nie jest typową prośbą lekarza, dlatego dziwi reakcja jego przełożonych:

„(…) to świetny fachowiec - radiolog wyczulony na walkę z nowotworami. Jego postępowanie w Ustce tylko to potwierdza".

Co do jego umiejętności i misji nie mają przekonania same zainteresowane. Pytają, czy pan doktor ma rentgen w oczach, skoro widok piersi miał mu pomóc w stwierdzeniu nowotworu.

Zachowaniem lekarza zdziwiona jest dr Jolanta Juścińska, konsultant wojewódzka ds. transfuzjologii klinicznej, z którą rozmawiał „Głos Pomorza". Podczas pobierania krwi nie jest potrzebne badanie piersi, szczególnie wśród licealistek, które nie są w grupie ryzyka.

Zwracajcie uwagę na takie zachowania. Jeśli zaobserwujecie coś podobnego, piszcie na mail: redakcja(at)papilot.pl.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (36)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-11 17:26:00

Żal.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-12 18:54:00

jak by chcial stwierdzic czy maja raka to by dal skierowanie na profesjonalne badania a nie na macanki!!! jak mozna byc takim glupim i dac sie macac jakiemus chujowi ktory tylko szuka jakiejs naiwne laseczki!! ja bym odrazu wyszla z tamtad!! dziwne ze nie kazal im majtek sciagac zeby sprawdzic czy nie maja choroby wenerycznej!!! hehe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-11 22:26:00

Zbok;/ ja bym nie pozwoliła pokazać piersi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-11 12:15:00

stary zbol O.o

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-11 00:50:00

Ja też raz musiałam iśćna badanie piersi ( mam 20 lat). Weszłam do gabinetu i spodziewałam się miłej pani która wykonywała te zabiegi. Spotkałam tam natomiast lekarze-faceta i jakiegoś studenta na praktykach. Na te badania długo się czeka w moim mieście więc nie miałam wyboru:) ale strasznie mi głupio było:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-10 21:59:00

jakiś zbok pewnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-10 19:54:00

Haaha! Chciał popatrzeć na gołe cyce głupich dziewczyn! Nie wiem jak one mogły się nabrać!?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-10 19:36:00

u mnie było podobnie. Przyszłam na badania kontrolne po liceum żeby dostać zaświadczenie, że mogę studiować. I nagle poprosił żebym ściągnęła stanik. Byłam w szoku. Aha i wspominał coś o czerniaku ;/ więc to z rakiem piersi nic nie miało wspólnego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-10 13:14:00

[quote="KiniaK"]Lekarz lekarzem, ale bardziej dziwi mnie tekst "nie jest potrzebne badanie piersi, szczególnie wśród licealistek, które nie są w grupie ryzyka". .....że CO??? W dzisiejszych czasach guzy piersi coraz częściej zdażają się już u 15-16latek :| [/quote] mASZ RACJę.. MOżE TO I BULWERSUJąCE, żE NIE BADAł WSZYSTKICH, ALBO ZE WOGóLE BADAł.. ALE SZCZERZE.. ILE Z MłODYCH DZIEWCZYN ROBI SOBIE BADANIA KONTROLNE, CHODZI DO GINEKOLOGA BADAC SIę?! Nie uważacie że pomimo tych kilku reklam w TV i tak za mało jest informacji o guzach piersi itp.. we wczesnym stadium wykryty można leczyć.. potem to już tylko odjęcie piersi w "najlepszym wypadku".. W mojej rodzinie była właśnie taka kobietka, która zaniedbała a potem było za późno.. na szczęście w ostatniej chwili odjęto pierś - nie doszło do przerzutu na inne organy.. BADAJCIE SIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-10 12:54:00

hahahaha, dobry jest! ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz