Kobiety w Mauretanii są tuczone, bo chuda żona to wstyd!

Nawet małe dziewczynki muszą pochłaniać po kilkanaście tysięcy kalorii dziennie. Jeśli odmawiają jedzenia, są boleśnie bite.
Kobiety w Mauretanii są tuczone, bo chuda żona to wstyd!
17.10.2010

Starożytni Maurowie, którzy pochodzili z rodu Berberów i Arabów wierzyli, że tusza kobiet jest niezwykle ważna i określa status rodziny.

Dziś zwyczaj ten nadal obowiązuje, dlatego jeśli młoda kobieta chce wyjść za mąż musi najpierw sporo przytyć. Jeśli panie nie chcą jeść, są do tego zmuszane. Wysyła się je na specjalne obozy, gdzie muszą pochłaniać codziennie nawet 16 tysięcy kalorii!

Uczestniczkami tego typu praktyk są już 7-letnie dziewczynki. Kiedy się buntują, są karane bolesnymi batami. Jesli zwymiotują z przejedzenia, muszą zjeść niestrawione resztki pokarmowe.

Nasz cel to karmić je, dopóki ich ciała nie spuchną jak balony – tłumaczy jedna z opiekunek obozu.

To nasz obowiązek, wreszcie położyć kres zwyczajowi, który zagraża naszemu życiu - domagają się swoich praw młode kobiety.

W efekcie tych okrutnych praktyk mauretańskie kobiety już w wieku czterdziestu lat nie są w stanie chodzić. Ich mężów to jednak nie intersuje. Ważne, żeby były grube, bo to świadczy dobrze o pozycji materialnej mężczyzny.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Nawet w Ugandzie kobietom żyje się lepiej niż w Polsce!

Najnowszy raport dotyczący warunków życia kobiet na świecie odziera ze złudzeń. Polska, na 130 krajów, znalazła się na 43. miejscu listy!

Poród w slumsach – tym kobietom grozi śmierć!

Każdego roku w Azji niemal pół miliona kobiet traci życie na skutek komplikacji podczas ci...

Polecane wideo

Komentarze (38)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2010 22:44
Cieszę się, że żyję w Europie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.11.2010 23:33
to okropne. jak auschwitz!~tylkow odwrotną strone!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2010 19:21
jak czytam niektóre kometarze to masakra! LUDZIE nie ograniczajcie sie do mysli ze AFRYKA =GŁÓD , HIV , AIDS ITD . AFRYKA jest lepiej rozwinietym krajem od naszego jednym slowem JESTESMY 100 LAT ZA MURZYNAMI !!
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2010 19:17
oglądalam kiedys o tym dokument oni naprawde strasznie tuczą te młode dzieczyny masakra... one juz nie moga jesc a "babcie" daja im wiecej i jak nie zjedza to ich bija maja jesc i spac i nic wiecej
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2010 16:22
taa, ciekawe skąd mają tyle żarcia...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie