Jak działają sprzedawcy ludzkich organów?

Przeraził Cię film „Repo Men”, drżały Ci kolana podczas oglądania „Rzeźni na torach”? Takie rzeczy dzieją się naprawdę!
Jak działają sprzedawcy ludzkich organów?
24.09.2010

Dwóch chirurgów, dwóch ochroniarzy i mikrobus, który służył jako sala operacyjna. Właśnie tam przeprowadzano nielegalne pobrania ludzkich organów, które później sprzedawano za ogromne pieniądze.

Z badań, które przeprowadziło FBI i Interpol wynika, że handel ludzkimi narządami jest wart ponad 3 miliardy dolarów rocznie.  Jednemu z dziennikarzy Onet.pl udało się porozmawiać z człowiekiem, który brał udział w tych makabrycznych „operacjach”. Słowa, które usłyszał przekonały go, że nerkobiznes kwitnie w najlepsze, i to na ogromną, światową skalę.

Polski gangster nie chce, aby ujawniać jego dane. Na pytanie odnośnie przemytu nerek odpowiada – O nerkach to niebezpiecznie jest rozmawiać, a tym bardziej pisać, im mniej wiecie, tym dłużej żyjecie.

W opinii profesora Piotra Kalicińskiego, przewodniczącego Polskiej Rady Trasplantacyjnej, w Polsce nie ma przypadków handlu ludzkimi narządami. – Pobierania i wszczepienia organów nie da się ukryć, bo musi być dokonany dobór dawcy i biorcy na poziomie wysokospecjalistycznych badań immunologicznych, muszą mu być podawane leki itd.- wyjaśnia.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Sprzedają nerki na allegro!

Zdesperowani ludzie w ciężkiej sytuacji finansowej rozpoczęli handel własnymi narządami na największej platformie aukcyjnej w Polsce.

Handel noworodkami coraz poularniejszy w Polsce!

Wynajęcie matki zastępczej jest dla wielu par jedyną szansą na poznanie uroków rodzicielstwa. Niestety, handel brzuchami jest bezprawny…

Komentarze (36)

Ocena: 5 / 5
andrePodpis... (Ocena: 5) 04.01.2015 18:49
Teraz bym sprzedał np.szpik za rozsądną cene
odpowiedz
adam (Ocena: 5) 27.12.2012 22:32
sprzedam nerke tanio
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2011 14:23
Te artykuły tutaj są żałosne,bo ja je czytam i mam wrażenie,że dalej będzie kontynuowany wątek,a on (cały artykuł) kończy się jakby w połowie,tak jakby brakowało większości fragmentu. Informacje ubogie, większość artykułów tutaj krótko opisancyc dawno czytałam na innych stronach internetowych i były o wiele ciekawsze i przede wszystkim dłuższe.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.01.2011 19:59
może ktoś napisze ktore organy ile kosztują
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2010 15:34
kopiuj wklej z onetu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo