Co 6 sekund na świecie umiera z głodu dziecko!

Podczas gdy półki w europejskich sklepach uginają się pod ciężarem towaru, a resztki z obiadu wrzucamy do kosza, prawie miliard ludzi na świecie nie ma co jeść!
Co 6 sekund na świecie umiera z głodu dziecko!
17.09.2010

Co sześć sekund jedno dziecko umiera z głodu, a 925 milionów ludzi na kuli ziemskiej, nie wie czy jutro będzie miało co jeść - głosi raport Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Według ostatnich badań liczba głodujących spadła o 100 mln i chociaż jest to powód do zadowolenia, to sytuacja nadal wygląda tragicznie.

Najwięcej głodujących mieszka w Azji – 578 mln ludzi. Ich dzienna dawka kalorii nie przekracza niezbędnego minimum, w wysokości 1800 kcal. Pozostałe 239 milionów głoduje w Afryce Subsaharyjskiej.

Dodatkowym problemem na skalę światową pozostaje zjawisko „chronicznego głodu”, czyli syndrom ciągłego  niedożywienia. Ludzie cierpiący z tego powodu, nie mogą wieść normalnego życia, bo z braku odpowiedniej ilości kalorii, są na to zbyt osłabieni fizycznie i psychicznie. Kobiety, które zachodzą w ciąże ronią lub rodzą dzieci tak słabe, że te tylko chorują i nie rozwijają się  prawidłowo.

W obliczu tych danych, prawo nakazujące niesprzedaną żywność niszczyć zamiast wywozić do najbiedniejszych regionów świata, wydaje się jeszcze bardziej absurdalne.

Oliwia Podlecka

Zobacz także:

Urodziła dziecko w samolocie i wyrzuciła do śmietnika!

Japończycy mumifikują zmarłych bliskich, aby pobierać ich emerytury!

Polecane wideo

Komentarze (61)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2010 13:33
I tak jest przeludnienei
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2010 21:18
dobra, niektore komentarze jak te "1,2,3,4,5,6 DIE :P" jest kretyński i współczuję tej osobie za taki poziom ignorancji moglibyscie chociaz zaczac podawac adresy stron organizacji, ktore walcza z tymi zjawiskami albo podac jakie rady co zrobic zeby pomoc, bo sam artykul nie pomoze
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2010 16:21
wszyscy piszą jak bardzo, bardzo bardzo współczują tym dzieciom. tylko że głupie komcie na papilocie nic nie zmienią, NIC A NIC, trudno jest pomóc dzieciom z Afryki (chociaż zawsze można zrobić przelew chociażby na unicef, każdy grosz się liczy), znacznie łatwiej tym z własnego podwórka. wszelkiego rodzaju wolontariaty, które są WSZĘDZIE też pomagają, takim samym ludziom! nie ma co mówić o problemach globalnych na które nie ma się wpływu, trzeba ZACZĄĆ coś robić. chociażby wydawać posiłki w stołówce dla ubogich czy pilnować dzieci w jakiejś świetlicy, od czegoś trzeba zacząć, jeśli zmniejszymy ilość patologii w kraju, więcej siły i materiałów wszelkie akcje humanitarne będą mogły włożyć w pomoc za granicami.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2010 13:45
niestety tak już jest na tym swiecie ze im wiecej sie ma tym mniej chce sie dawac, pamietajcie tez o jeszcze jednym, rzad nam nie zakazuje pomocy, kazdy moze pomoc ale ilu tak naprawde ludzi jest do tego gotowych a ilu tylko o tym mowi? czas najwyzszy zastanowic sie nad soba i nad tym co robimy ze swiatem, to nei rzad tworzy panstwo , tworza go obywatele...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2010 23:51
Prawo nakazuje niszczyć niesprzedaną żywność, ponieważ jakby wysłali to do Afryki czy Azji to ucierpiał by na tym budżet państwa... no niestety za wszystko trzeba płacić... pretensje składajcie do rządu, a nie do normalnych obywateli, którzy też muszą za coś wykarmić rodzinę...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie