VIDEO NA DZIŚ: Kontrowersyjny taniec w Auschwitz

„Prawdziwa, niereżyserowana radość życia”; „została przekroczona granica dobrego smaku”, „dla mnie to nie przekroczenie, a przełamanie granicy ”… Taniec byłego oświęcimskiego więźnia wywołał skrajne opinie.
VIDEO NA DZIŚ: Kontrowersyjny taniec w Auschwitz
06.09.2010

89-letni Adolek po II wojnie światowej wyemigrował z Polski do Australii, gdzie mieszka do dzisiaj. Kilka miesięcy temu wrócił do rodzinnej Łodzi, aby pokazać córce i wnukom miasto swojego dzieciństwa. Jednak najważniejszym punktem podróży do ojczyzny było Auschwitz, gdzie mężczyzna spędził kilka strasznych lat swojej młodości. Odwiedził również Theresienstadt i Dachau – miejsca okrutnych wspomnień i wielkich nadziei. Nadziei, które się spełniły.

Stojąc w jednym z obozowych pociągów, staruszek powiedział, że 63 lata temu przeżycie nie zależało ani od inteligencji, ani od talentu. – To, czy się uda, było kwestią tylko i wyłącznie szczęścia – opowiada wzruszony – Jak dużo osób z tego pociągu ma możliwość przyjść tu ze swoimi wnukami? Jeden procent? Nawet nie jeden. Pół procenta? Nie sądzę. Wszyscy zostali zabici.

Były więzień Auschwitz chciał podzielić się ze światem ogromną radością życia. Fakt, że dzisiaj może odwiedzić miejsce swojej kaźni, to cud. Wraz z córką i wnukami tańczy na terenie obozu do hitu Glorii Gaynor „I will Survive”.

On naprawdę przeżył. A dzięki jego występowi przeżyje pamięć o milionach ofiar Oświęcimia. Niektórzy jednak uważają, że Auschwitz nie jest odpowiednim miejscem na tego rodzaju performance. Jakie jest Wasze zdanie?

Natasza Lasky

Zobacz także:

VIDEO NA DZIŚ: Pianista bez rąk

VIDEO AN DZIŚ: Ojcowie wracający z Iraku (wzruszające!)

Polecane wideo

Komentarze (249)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.11.2010 16:17
"a ja uważam że miał do tego prawo. nasze pokolenie nie ma zielonego pojęcia jakie uczucia targają ludźmi którzy przeżyli tą kaźń. Jeśli ten pan uważał że może tak zrobić i pomogło mu to w jakiś sposób to jestem jak najbardziej za tym. w ten sposób pokazuje, że mimo okrutnych poczynań nazistów są osoby które przeżyły i mają świadomość wszystkich krzywd. auschwitz miało być miejscem czystek etnologicznych jednak nazistom plan się nie udał. powinniśmy się cieszyć z tego że są w ogóle osoby które przeżyły coś tak strasznego" zgadzam się w 100%
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.09.2010 20:41
Ciekawe czy byłoby im tak wesoło 70 lat temu gdyby to oni mieliby być więzniami.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.09.2010 20:34
Moim zdaniem ten film mogli zrobić tylko chorzy psychicznie ludzie ,nie mający choć trochę godności.Robiąc ten film tylko się ośmieszyli.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.09.2010 14:52
żałość nie radość ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2010 16:17
a ja uważam że miał do tego prawo. nasze pokolenie nie ma zielonego pojęcia jakie uczucia targają ludźmi którzy przeżyli tą kaźń. Jeśli ten pan uważał że może tak zrobić i pomogło mu to w jakiś sposób to jestem jak najbardziej za tym. w ten sposób pokazuje, że mimo okrutnych poczynań nazistów są osoby które przeżyły i mają świadomość wszystkich krzywd. auschwitz miało być miejscem czystek etnologicznych jednak nazistom plan się nie udał. powinniśmy się cieszyć z tego że są w ogóle osoby które przeżyły coś tak strasznego
odpowiedz

Polecane dla Ciebie