Biskup: "Dzieci PROWOKUJĄ pedofilów!"

Jego zdaniem molestowane i gwałcone dzieci prowokują swoich oprawców – proszą o bliskość i zgadzają się na obcowanie z pedofilami w sutannach.
Biskup: "Dzieci PROWOKUJĄ  pedofilów!"
15.04.2010

Skandale seksualne w Kościele katolickim to niestety częsty temat medialnych doniesień. Nie wiemy, czy jest ich coraz więcej, czy wynika to z faktu, że kiedyś sprawy tego typu zamiatano pod dywan i skrzętnie ukrywano. Teraz wiele z nich wychodzi na światło dzienne i niemal codziennie słyszymy o kolejnych przypadkach.

Niektórzy hierarchowie biją się w pierś i wstydzą za swoje środowisko, inni dopatrują się w tym ogromnego spisku ciemnych sił. Ich zdaniem komuś bardzo zależy na zniszczeniu autorytetu Kościoła i stąd tak zmasowany atak na tę instytucję.

Niestety, taktyka obrony nie kończy się na obwinianiu jedynie mediów. Jak donoszą zagraniczne media, biskup z hiszpańskiej Teneryfy, Bernando Alvarez, stwierdził ostatnio, że pedofilii wśród księży bardzo często winne są... ofiary. Jego zdaniem molestowane i gwałcone dzieci prowokują swoich oprawców – proszą o bliskość i zgadzają się na obcowanie z pedofilami w sutannach.  Przypomnijmy, że wewnątrz Kościoła działa trybunał Kongregacji Nauki Wiary, który zajmuje się przestępczością wśród księży. Przez 9 lat działalności zajęto się 3 tysiącami spraw dotyczących molestowania dzieci. 10% oskarżonych usunięto z duchowieństwa, a drugie 10% samo zrezygnowało z funkcji kościelnych. Aż 60% „wyroków” dotyczyło… nakazu wzmożonej modlitwy albo zakazu odprawiania mszy i spowiadania.

Źródło: Hanter.pl

Zobacz także:

Polacy to katolicy – hipokryci?

Według Warszawskiego Instytutu Socjologii UKSW modlimy się na pokaz i zbyt swobodnie podchodzimy do nakazów narzuconych nam przez kościół.

Chrzestna moda dla dzieci

Twój maluch jest tuż przed sakramentem chrztu świętego? Sprawdź, w co go ubrać, żeby dziecko się  nie zmęczyło i nie wyło na cały kościół.

Polecane wideo

Komentarze (84)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2010 15:22
Poczytajcie o Tajemnicy Fatimskiej. Będziecie wiedzieć o co chodzi z tym zmasowanym atakiem złych sił.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.05.2010 04:33
wszystkich pedofili bym wykastrowała a biskupa wysłała na leczenie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.04.2010 10:37
gdybym miała bron i znalazłabym pedofila usunęłabym skutecznie chwasta i to tyle,tego anonim poniżej też.....dziecko szuka bliskości ale to nie ma seksualnej natury wstrętne gady!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.04.2010 08:49
Mężczyżni są stworzeni do seksu - ksiądz także ma to w NATURZE Widocznie nie znacie dwunastoletnich dziewcząt - one cholernie prowokują bo nie znają konsekwencji...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.04.2010 23:08
poprostu Biskup źle to powiedział ,myslę że chodziło o to że dzieci (12-16) prowokują pedofilów ,a to jest akurat prawda .Teraz w 21 wieku to juz 13-letnia dziewczyna jest matką , to prowokuje pedofilów .
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie