Nauczyciel zmienił płeć! Wrócił do szkoły jako kobieta!

Jeszcze kilka miesięcy temu był łysym, dobrze zbudowanym mężczyzną, a dzisiaj ma bujną czuprynę i rzucający się w oczy makijaż. Czy pozwoliłabyś, aby uczył twoje dziecko?
Nauczyciel zmienił płeć! Wrócił do szkoły jako kobieta!
08.04.2010
> -->

Jak donosi Gazeta.pl, w Belgii doszło do prawdziwego, obyczajowego skandalu. Jean-Charles, nauczyciel wychowania fizycznego w jednej z brukselskich szkół podstawowych, postanowił zmienić płeć. Jeszcze kilka miesięcy temu był łysym, dobrze zbudowanym mężczyzną, a dzisiaj ma bujną czuprynę i rzucający się w oczy makijaż. Zapowiada jednak, że to dopiero początek zmian, jakie planuje przeprowadzić w swoim wyglądzie.

Do tej pory Jean-Charles poddał  się wstępnym zabiegom terapii farmakologicznej, ale marzy o całkowitej zmianie płci. Po powrocie z „urlopu zdrowotnego” chciałby nadal uczyć w szkole, jednak biorąc pod uwagę reakcje rodziców niektórych uczniów, oburzonych stosunkowo nieinwazyjną metamorfozą mężczyzny, może okazać się to niemożliwe.  

Z drugiej strony kierownictwo szkoły zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby nikt nie czuł się  poszkodowany.  – Mamy nadzieję przeprowadzić sprawę w sposób tak delikatny, jak tylko to jest możliwe, ale czuję, że jest wiele niepokoju i wiele pytań – tłumaczy dyrektor szkoły. Równocześnie, specjaliści podkreślają, że nauczyciel nie może zostać zwolniony z pracy, nawet w przypadku protestu ze strony rodziców, ponieważ belgijskie prawo chroni osoby transseksualne.  

Aby przygotować uczniów i rodziców na nadchodzące zmiany, belgijska Minister Edukacji, Marie-Dominique Simonet, powołała zespół pedagogów, psychologów i psychiatrów, którzy mają za zadanie przekonać wszystkich zgorszonych, że zmiana płci nauczyciela w żaden sposób nie wpłynie na proces wychowawczy w szkole.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Najpiękniejsze transseksualistki świata

Zaledwie kilka dnia temu odbyły się  kolejne wybory Miss Transseksualistów. Jak co roku sprowokowały burzę  dyskusji na temat zaburzeń identyfikacji płciowej oraz sposobów ich leczenia.

Najpiękniejsza modelka urodziła się mężczyzną 

Mentalnie czuje się kobietą, ale urodziła się mężczyzną. Co na to purytańska Ameryka? 

 

Polecane wideo

Komentarze (73)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.07.2012 15:58
Mi to nie przeszkadza.. Za to mam serdecznie dośc katolików
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.07.2010 18:41
U mnie w szkole nauczycielka stała się nauczycielem. I mi to nie przeszkadaza
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.04.2010 19:17
jak niema zdjęć to znaczy że ściema ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.04.2010 15:36
Nie mam zamiaru obrażac ludzi którzy zmieniają płeć, bo to ich wybór, ale z drugiej strony, skoro sie urodził męzczyzną to może powinien nim zostac.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.04.2010 12:30
U mnie w szkole była nauczycielka chemii, która po pewnym czasie zmieniła płeć. Niestety musiała zrezygnować z pracy w naszj szkole z powodu skarg rodziców niektórych uczniów:/ Szkoda bo uważam, że była/był świetnym pedagogiem...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie