Wypadek na solarium: Młoda dziewczyna ma poparzoną twarz i szyję!

Wizyta na solarium dla studentki z Lublina skończyła się poparzeniami pierwszego i drugiego stopnia! Właściciel urządzenia odpowie przed sądem – za nieumyślne spowodowanie uszczerbku na zdrowiu grozi mu do pięciu lat więzienia.
Wypadek na solarium: Młoda dziewczyna ma poparzoną twarz i szyję!
06.02.2010

Właściciel jednego z solariów w centrum Lublina ma poważne kłopoty. Jego klientka doznała groźnych poparzeń, kiedy skorzystała z wadliwego, jak się później okazało, sprzętu. Zawiadomienie o sprawie do prokuratury złożył ojciec poszkodowanej. Właścicielowi zarzuca się nieumyślne spowodowanie obrażeń ciała młodej kobiety. Chodzi o oparzenia pierwszego i drugiego stopnia m.in. twarzy i szyi. Zgodnie z Kodeksem Karnym odpowiedzialnemu za ten wypadek grozi nawet pięć lat więzienia.

Nadal nie jest jasne, co tak naprawdę  było przyczyną feralnego opalania. Dziewczyna wcześniej korzystała z solarium – jednak nigdy z tak tragicznym skutkiem. Śledztwo, dowody i opinie biegłych nie dały jednoznacznego werdyktu. Prokuratura Rejonowa w Lublinie złożyła więc akt oskarżenia do sądu, który ostatecznie rozstrzygnie sprawę. Jedynym faktem, jaki udało się ustalić, jest kiepski stan techniczny łóżka do opalania. Urządzenie nie było właściwie utrzymywane.

Jak twierdzi Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie – Beata Syk, na skierowaniu aktu oskarżenia do sądu się nie skończy. Prokuratorzy sprawdzą, czy używane solaria miały odpowiednie certyfikaty i czy dokumenty nie były sfałszowane. Dermatolodzy nie mają wątpliwości – korzystając z łóżek, decydujemy się na ryzyko. Część urządzeń sprowadza się do Polski z zagranicy. Niepewne źródła to gwarancja złego stanu technicznego. Przypadek studentki z Lublina na pewno jest tego dowodem. Na szczęście dziewczyna uzyskała już odszkodowanie od ubezpieczyciela. Czy pieniądze wynagrodzą jej szkodę?

Alicja Milewska

Zobacz także:

Jak szkodzi solarium? 

Przyspiesza starzenie skóry, a ryzyko zachorowania na czerniaka wzrasta o 75%!

Gianna Jessen - urodziła się w trakcie aborcji!

Lekarze byli w szoku, gdy zamiast martwego dziecka zobaczyli żywe i usłyszeli jego płacz. 32-letnia kobieta jest obecnie znaną aktywistką ruchów przeciwko usuwaniu ciąży.

Polecane wideo

Komentarze (129)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2010 21:12
Co za debil w to wierzy??? Sobie miejsce na "łańcuszki"znaleźli...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2010 12:50
jakie debilki tu są.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2010 12:49
a to co znowu ?!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.03.2010 12:13
Jesli ktoś ma ładną porcelanowa cere to nie musi używać dużej ilość pudru i fluidu i wyglada się wtedy młodziej więc będe wdzięczna jeśli osoba od tego kom daruje sobie takie teksty (bladym osobom oko muśnięte jedynie tuszem do rzes nie wystarczy:) powinny zamalowac całą twarz:) buhehe) Jeśli chcecie ryzykować raka skóry to wasz wybór
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.02.2010 09:41
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie