Jedzenie psów zostanie w końcu zakazane? Ten kraj właśnie o to walczy

Trzymamy kciuki, żeby takie prawo weszło w życie.
Jedzenie psów zostanie w końcu zakazane? Ten kraj właśnie o to walczy
Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels
26.01.2022

Zdecydowana większość osób na świecie traktuje psy jako członków swoich rodzin. Zwierzęta te mieszkają z ludźmi i nierzadko uważane są za ich najlepszych przyjaciół. Trudno więc wielu zrozumieć, jak to możliwe, że w niektórych zakątkach świata mięso pupilów serwowane jest na talerzu. I choć takie historie zdarzają się dziś głównie w biedniejszej części Azji, w niektórych regionach są uznawane za tradycje. A przykładem może być tutaj Korea Południowa. Warto jednak wiedzieć, że już niedługo ta sytuacja może ulec zmianie.

Przeczytaj też: 10-sekundowy psychotest. Jakie zwierzę widzisz na obrazku?

Czy psie mięso przestanie być spożywane w Korei Południowej?

I choć Koreańczycy od dziecka przyzwyczajani są do jedzenia mięsa psów, wielu z nich coraz częściej sprzeciwia się tym tradycjom. Mnóstwo mieszkańców tego kraju już dziś deklaruje, że spożywanie czworonożnych przyjaciół nie powinno mieć mięsa. Coraz więcej z nich decyduje się także opiekować takimi zwierzętami.

Mimo że jedzenie psiego mięsa jest według prawa legalną opcją, wielu polityków tego państwa głośno sprzeciwia się takim działaniom i podejmuje walkę z tym procederem. Niestety jednak wciąż znaleźć można w Korei dużo miejsc, w których psie mięso jest dostępne. Nie brakuje tez oczywiście hodowli tego typu – choć dominuje tutaj głównie szara strefa.

Czy uda się kiedyś „uratować” psy? Cóż, próby są na pewno podejmowane. A przykładem może być tutaj radny Seulu, który zgłosił burmistrzowi stolicy projekt uchwały, zakazującej jedzenia mięsa psów w całym mieście. Czy uda się wprowadzić ten przepis w życie? Tego dowiemy się już w lutym.

 

Polecane wideo

W ich rodzinie jest aż 33 dzieci. Wkrótce ta gromadka jeszcze się powiększy
W ich rodzinie jest aż 33 dzieci. Wkrótce ta gromadka jeszcze się powiększy - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 28.01.2022 11:00
Przecież to są psy specjalnie hodowane na mięso. Ot hipokryzja - świnie (które są bardziej inteligentne) można jeść bez oporu ale psy już nie.
zobacz odpowiedzi (2)
Nat (Ocena: 1) 26.01.2022 05:07
Śmieszni jesteście. Pieski ratujecie, ale krów, kurczaków czy świń to już wam nie żal, ich zjadanie jest ok?
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie