16-latka udawała policjantkę. Nastolatka mogła wyłudzić co najmniej 100 000 złotych

Do oszustwa doszło w Kielcach.
16-latka udawała policjantkę. Nastolatka mogła wyłudzić co najmniej 100 000 złotych
Zdjęcie autorstwa Tima Miroshnichenko z Pexels
07.12.2021

Metoda wyłudzania pieniędzy „na policjanta” znana jest już od jakiegoś czasu. I choć wciąż zadziwiające jest, że żyją wśród nas tacy, którzy żerują na naiwności seniorów, jeszcze bardziej przeraża fakt, że oszczędności życia starszych ludzi w ten sposób kradną także bardzo młodzi ludzie…

Przeczytaj też: Metoda „na 200 zł”. TikTokerka pokazała, jak łatwo paść ofiarą oszustwa w sklepie

16-latka podawała się za policjantkę i wyłudzała pieniądze

Jak wyłudza się pieniądze techniką „na policjanta”? Sprawcy dzwonią do seniorów, przedstawiając się jako funkcjonariusze policji, a następnie informują swoich rozmówców, że ich majątek w banku jest zagrożony. I mimo że mówi się na ten temat wiele w mediach, niektórzy starsi ludzie wciąż dają się na to nabrać. A ich naiwność wykorzystała niedawno 16-latka z województwa mazowieckiego.

Nastolatka podawała się właśnie za policjantkę, a następnie wyłudzała pieniądze. Jej ofiarą została 79-latka. Seniorka przekazała swoje „zagrożone” pieniądze "funkcjonariuszce". Do zdarzenia doszło w Kielcach.

Ustalenia śledztwa wskazywały, że związek z tym zdarzeniem może mieć 16-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego. Dzięki wspólnej akcji kieleckich i sandomierskich policjantów nieletnia została zatrzymana w piątek w Sandomierzu - powiedział podkomisarz Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Dodajmy, że w Kielcach w ubiegłym tygodniu doszło do kilku takich sytuacji. Podejrzewa się, że dziewczyna może mieć z nimi coś wspólnego, szczególnie z dwoma niezgłoszonymi oszustwami. Śledczy wyjaśniają teraz tę historię i poszukują ewentualnych poszkodowanych nastolatki. Służby szacują, że dziewczyna mogła wyłudzić nie mniej niż 100 000 złotych. Na ten moment wiadomo także, że oszustka z uwagi na wiek będzie sądzona przez sąd dla nieletnich.

Polecane wideo

Jej urodą zachwyca się 7 milionów followersów. „Ideał z Instagrama”
Jej urodą zachwyca się 7 milionów followersów. „Ideał z Instagrama” - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie