Jak dobrze zacząć tydzień?

No właśnie, ile razy wypowiadałaś słowa od jutra, od poniedziałku, od pierwszego? Ile to już razy zrywałaś z niespecjalnie zdrowymi nawykami: paleniem, słodyczami?
Jak dobrze zacząć tydzień?
fot. istock.com
16.03.2020

Ile razy przechodziłaś na zdrowszy styl życia i zaczynałaś dbać o siebie? Ile razy postanowiłaś już, że teraz jest twój czas i zaczynasz działać ze zdwojoną siłą?

Jeżeli kiwasz twierdząco głową to znaczy, że stanowczo za dużo.

Dzisiaj jest 16 marca, jeśli jeszcze nie zaczęłaś działać, to przemyśl ile cię ominęło i zastanów się czy faktycznie chcesz dalej tracić czas na to: pewnego dnia…?

Dlaczego nie dzisiaj, dlaczego nie teraz? Wiem z własnego doświadczenia, że ciężko jest wytrwać w postanowieniach. Praca, dzieci, dom, i jak na koniec tygodnia zrobisz rachunek sumienia okazuje się, że niewiele w tym wszystkim ciebie. A tak nie powinno być.

Wiem też, że często ciężko jest po całym dniu wypełnić to co sobie zaplanowałaś ale wiem też, że warto!

Nie będę pisać co powinnaś zrobić, bo ty sama dokładnie wiesz, a jeśli nie usiądź w ciszy, zamknij oczy i na spokojnie się zastanów. Dokładnie ustal co chcesz od życia, na czym najbardziej ci zależy. Każda z nas jest na innym etapie i każda ma inne priorytety. Czyż nie?

Moim aktualnie jest poczuć się dobrze w swoim ciele – bo to ostatnio trochę szwankuje. Już pierwszy sukces osiągnęłam – nie poddałam się, tylko zaczęłam działać. Aktualna, epidemiologiczna sytuacja wymusiła na nas pozostanie w domu i rezygnację z uczestnictwa w zajęciach zorganizowanych. Odpadły wizyty w klubach fitness, basen, czy jakiekolwiek formy aktywności fizycznej organizowane z udziałem większej ilości osób. Na szczęście na przekór wszelkim przeciwnościom wyszła właścicielka Yoga Beat Studio i wprowadziła do swojej oferty live streaming oferowanych na co dzień zajęć. W gwoli ścisłości Yoga Beat Studio to cudowne miejsce i przede wszystkim niesamowita energia. Gdyby ktoś jakieś 2 lata temu powiedział mi, że sama dobrowolnie zapiszę się na jogę powiedziałabym, że chyba zwariował. A gdyby ten sam ktoś powiedział, że z wypiekami na twarzy będę wyczekiwać kolejnych online-owych treningów, pomyślałabym, że to już totalny wariat. Bo przecież dla mnie trening to siłownia, bieganie, zajęcia w klubie fitness ale na pewno nie joga.

Zobacz również: Netflix Party w dobie izolacji. Nowa funkcja zsynchronizuje wasze wspólne oglądanie. 

Założycielkę Yoga Beat Studio, Karolinę Erdmann poznałam jakiś czas temu na zajęciach "THE BEAT" - jej pomysłu i autorstwa. Jeszcze parę lat temu nie wierzyłam w hmmm, mistycyzm, przekazywanie energii i takie totalne wyłączenie myślenia nad drobnostkami życia codziennego i skupienia się totalnie na sobie. THE BEAT to nie jest typowa joga. Połączona jest z ćwiczeniami o wysokiej intensywności i niesamowitą muzyką. Każde uderzenie, to ruch, idealnie w punkt. Po skończonych zajęciach czułam każdy mięsień i wierzcie lub nie ale wzruszyłam się. Karolina wyzwoliła coś co drzemało od dawna: moją kobiecość, energię i spontaniczność - cząstki mnie, o których (niestety) powoli zapominałam. Wiedziałam, że prędzej czy później na stałe zawitam do jej studia, tym razem w wersji online. I tak się stało, kupiłam karnet i już jestem po pierwszych zajęciach i chcę więcej. Ledwo się ruszam,(ja nawet nie wiedziałam, że mam takie mięśnie), boli mnie praktycznie każdy centymetr ciała, ale jest to cudowny ból ;).

Kochana, nie zastanawiaj się i nie myśl co zrobisz pewnego dnia. Zrób to teraz! Masz na coś ochotę, zrób to! No bo kiedy jak nie teraz!

Miłego i produktywnego tygodnia życzę!

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 16.03.-22.03.
Horoskop tygodniowy 16.03.-22.03. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie